Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

RYNEK PRACY NALEŻY DO SPECJALISTÓW IT

17.07.2017, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
RYNEK PRACY NALEŻY DO SPECJALISTÓW IT

W I kwartale bieżącego roku na Pracuj.pl było ponad 13 tys. ofert pracy na stanowiska związane z IT. Niemal połowa ofert pracy dedykowana jest programistom.

Jak wynika z analiz serwisów poświęconych wynagrodzeniom specjalistów branży IT najbardziej ceni się pracowników ze znajomością programów .NET, JAVA, C++. Kolejne kategorie  wśród najbardziej  poszukiwanych to specjaliści od administrowania i testowania systemów. Tak duże zainteresowanie fachowcami  od programowania i administracji  jest wynikiem tego, że stanowią oni podstawę każdego zespołu tworzącego i utrzymującego wszelkie aplikacje.  Ponadto okazuje się, że Polska stała się zagłębiem programistycznym dla korporacji międzynarodowych.

Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu od lat kształci wysoko cenionych przez pracodawców specjalistów branży IT.  Obecnie w Instytucie w ramach kierunku INFORMATYKA  prowadzony jest nabór na studia niestacjonarne oraz 
BEZPŁATNE STUDIA dzienne o następujących specjalnościach:


  - administracja systemów i sieci komputerowych,

  - grafika komputerowa i multimedia,
  - projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe, 

Zajęcia prowadzone przez wykładowców-praktyków, w małych grupach, dają możliwość dobrego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą, wśród której są zarówno pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni państwowych (w tym m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego), specjaliści zatrudnieni w instytucjach i firmach związanych z branżą informatyczną, a także gościnnie – informatycy i wysokiej klasy specjaliści z międzynarodowych korporacji.

To wszystko, w połączeniu z nowocześnie wyposażoną bazą specjalistycznych laboratoriów, przekłada się na wysoką jakość kształcenia oraz ułatwia zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych - liczących się dla współczesnego pracodawcy.

Bardzo cenione na rynku pracy są praktyki zawodowe. Studenci Informatyki odbywają je w wymiarze 3 miesięcy m.in. w takich firmach jak: ALSTOM Power Krajowe Centrum Informatyki , Lufthansa S.A, Deutsche Telekom AG, CAS, OPEGIEKA Sp. z o.o. , czy Energa – Operator S.A. Co roku od kilku do 10 studentów odbywa praktyki za granicą w ramach programu ERASMUS+. Najczęściej są to praktyki w firmach i instytutach w Karlsruhe w Niemczech, z którymi nasz Instytut utrzymuje kontakty i współpracuje.

Wysoki poziom wiedzy jaki reprezentują studenci PWSZ w Elblągu powoduje, że są oni bardzo pożądani przez przedsiębiorców przyjmujących ich na praktykę. Potwierdzają tym samym, że  zdobyte podczas studiów umiejętności  pozwalają skonfrontować pozyskaną wiedzę z potrzebami pracodawcy i rynku pracy. Często miejsce praktyk staje się dla studentów pierwszym miejscem pracy, miejscem realizacji pracy dyplomowej czy pomysłem na podjęcie własnej działalności.

W ramach studiów studenci mogą ponadto uczestniczyć w licznych akademiach ICT i uzyskać certyfikowany dyplom ukończenia kursów informatycznych w zakresie: programowania, administrowania i grafiki (Microsoft, Cisco, Linux, Oracle, Java, Catia, Cad/Cam, CSS, Photoshop itp.). Certyfikaty te są bardzo cenione w branży IT i często otwierają drogę szybkiej kariery zawodowej na całym świecie.

W ofercie Instytutu są również ciekawe propozycje studiów podyplomowych, więcej na stronie: http://www.pwsz.elblag.pl/podyplomowe.html

Rekrutacja na studia w PWSZ w Elblągu trwa. Pełna oferta kształcenia na rok akademicki 2017/2018 znajduje się na stronie:  http://www.pwsz.elblag.pl/rekrutacja.html

PWSZ w Elblągu #studiujZawodowo

 

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.