Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Noclegownia - mój jedyny dom

29.09.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Noclegownia, znajdująca się przy ul. Królewieckiej jest jednym z działających na terenie Elbląga ośrodków pomocy socjalnej dla bezdomnych. Pracownica ośrodka, pani Izabela Pluta, twierdzi, że noclegownia udziela pomocy wszystkim potrzebującym. O ile nie posiadają oni stałego miejsca zamieszkania ani żadnych dochodów w postaci rent czy zasiłków.

Do noclegowni przyjmowani są wyłącznie mężczyźni. Bezdomni z niewielkimi dochodami kierowani są do sióstr zakonnych Domu dla bezdomnych, znajdującego się na ul. Nowodoworskiej. Ośrodek przyjmuje zarówno osoby trzeźwe jak i nietrzeźwe. Z tą jedną różnicą, że ci pierwsi mają do dyspozycji lepsze warunki mieszkaniowe.

Na dzień dzisiejszy ośrodek dysponuje 14 miejscami dla osób trzeźwych i 15 miejscami dla osób nietrzeźwych. Jednak jak twierdzi pani Izabela Pluta – „zawsze jest możliwość wstawienia dodatkowych łóżek, o ile zajdzie taka potrzeba”. Osoby stałe, czyli takie, które przebywają w ośrodku przynajmniej 2 tygodnie mogą odbierać pocztę i załatwiać sprawy urzędowe na adres noclegowni, jako tymczasowego miejsca zamieszkania. „Dom”, jakim dla bezdomnych mężczyzn jest ten ośrodek, czynny jest jedynie przez 12 godzin – od 19.00 do 7.00. Po godz. 7 rano noclegownię należy opuścić, wrócić można tu dopiero wieczorem. Bezdomni mogą zostawiać na miejscu swoje rzeczy osobiste, korzystać z sanitariatu (prysznic, toaleta) oraz pomocy lekarskiej. Z alkoholikami w ramach pomocy socjalnej prowadzone są rozmowy profilaktyczne.

W okresie letnim z pomocy noclegowni korzystało ok. 6 stałych bezdomnych, z kolei zimą, tak jak co roku, pracownicy ośrodka spodziewają się kompletu potrzebujących. Z przeprowadzonych przez noclegownię statystyk wynika, że w Elblągu z roku na rok bezdomnych przybywa. W dodatku zaniża się ich wiek  – obecnie z pomocy noclegowni korzysta coraz więcej osób, z roczników ’60-’75, a więc mężczyzn pomiędzy 30 a 45 rokiem życia!


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2840559482574