Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Piękno, szybkość i rywalizacja. Finalistki Miss Ziemi Elbląskiej 2013 wzięły udział w zawodach Miss Karting Cup - zobacz film

05.03.2013, 07:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
Piękno, szybkość i rywalizacja. Finalistki Miss Ziemi Elbląskiej 2013 wzięły udział w zawodach Miss Karting Cup - zobacz film
fot. nadesłane

Tym razem nie o koronę najpiękniejszej, a o tytuł najszybszej w zawodach kartingowych, walczyły między sobą uczestniczki konkursu Miss Ziemi Elbląskiej 2013. Dwadzieścia pięknych dziewcząt w sobotnie popołudnie (2 marca), ścigało się na Halowym Torze Kartingowym Speed Center Elbląg przy ul. Akacjowej. Panie, które rozkręcały się z wyścigu na wyścig, udowodniły, że karting to sport nie tylko dla mężczyzn.

W zawodach MISS KARTING CUP udział wzięło 20 zawodniczek. Dla większości z nich była to pierwsza styczność z torem kartingowym (tylko dwie z nich mają prawo jazdy). Profesjonalnie przygotowane zawody miały formułę zbliżoną do wyścigów Grand Prix.

- Po krótkim szkoleniu na temat bezpieczeństwa i techniki jazdy, Panie ruszyły do wyścigów kwalifikacyjnych w wylosowanych 4 grupach. Następnie odbyły się wyścigi półfinałowe. Zwyciężczynie każdej z grup półfinałowych awansowały do finału plus jedna zawodniczka z 2 czasem – relacjonuje Paweł Hermanowicz, manager toru kartingowego Speer Center i organizator zawodów. - Począwszy od półfinałów rywalizacja zaczęła się mocno zaostrzać. Jednakże to finał niesamowicie rozgrzał zgromadzoną publiczność męską.

W finale, który odbył się w odwrotnym kierunku jazdy, po brawurowym starcie z czwartej pozycji, najszybsza okazała się elblążanka Martyna Jasińska. Druga była Aleksandra Mandryk, Miss Ziemi Elbląskiej Nastolatek 2012 i I Vice Miss Polski Nastolatek 2012, która była gościem specjalnym zawodów. Trzecie miejsce zajęła Emilia Zubowicz, czwarte Natalia Sawicka, a piąte Alicja Bagińska.

- Martyna wykręciła także najszybszy czas wśród zawodniczek w kierunku w Lewo. W wyścigu finałowym rewelacyjny czas z kolei wykręciła Emilia – mówi Paweł Hermanowicz. - Wszystkie finalistki jednocześnie osiągnęły czasy plasujące je wśród 30 najszybszych kobiet, które ścigały się na torze SPEED CENTER ELBLĄG.

Trzy najlepsze zawodniczki otrzymały puchary ufundowane przez Speed Center Elbląg oraz nagrody, których sponsorem był fitness klub CALYPSO. O smaczny poczęstunek dla uczestniczek imprezy zadbała Pizzeria La Capra.

- Dziewczyny pokazały, że nie potrzebne jest prawo jazdy ani doświadczenie, aby bezpiecznie i dobrze zabawić się na gokartach w Elblągu. Jak można było się przekonać podczas zawodów, karting to rozrywka nie tylko dla mężczyzn – zaznacza Paweł Hermanowicz ze Speed Center Elbląg.

Pełne wyniki wraz z czasami zawodniczek znajdują się na stronie www.misselblaga.pl

Po emocjonujących zawodach, finalistki udały się na arenę do gry w laserowy paintball. Przebrane w specjalne stroje i wyposażone w nowoczesne symulatory broni dziewczęta, bawiły się doskonale.

 

Przypominamy ,że do 15 marca do godziny 15.00 można wysłać SMS i oddać swój głos na Miss info.elblag.pl 2013, która wraz z tytułem otrzyma skuter Quanyum R o wartości rynkowej 4900 zł  

    

                                                                                        

                                                                   WEJDŹ NA PODSTRONĘ I GŁOSUJ

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --23
  ~ Znudzony
  Wtorek, 05.03

  Zabłądziłem w internecie i są tego skutki 3:56 s straconego życia :)

 2. 2
  --7
  ~ zniesmaczony
  Wtorek, 05.03

  na gali powinny wszystkie wyjść w tych kaskach. Dzięki nim mozna jakoś na nie patrzec :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3858871459961