Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Weselny biznes kwitnie w Elblągu

01.08.2008, 10:33:48 Rozmiar tekstu: A A A
Weselny biznes kwitnie w Elblągu

Boom na śluby trwa. Wzrost liczby osób podejmujące życiowe decyzje zauważyli nie tylko Urzędnicy Stanu Cywilnego, ale i specjaliści, którzy zajmują się organizowaniem wesel.

Hossa na śluby i wesela jest efektem wyżu demograficznego - aktualnie żenią się głównie osoby z roczników 84-80. Przyczynia się do tego również poprawa sytuacji finansowej wielu Polaków. Tendencję wzrostową można zauważyć od 2006 roku, kiedy ślub w Elblągu wzięło 828 par. W 2007 roku było ich o 133 więcej. W tym roku związek małżeński zawarło już 445 par. Wiek osób, które zawierają związki małżeńskie waha się od 20 do 35 roku życia.

- Rezerwacji ślubu należy dokonać zazwyczaj z około półrocznym wyprzedzeniem – poinformowano nas w Urzędzie Stanu Cywilnego w Elblągu - Lecz gdy data jest szczególnie popularna zdarza się, że jest już zajęta wcześniej. Przeważnie są to terminy w okolicy świąt lub uznane za te, które mają przynieść szczęście nowemu związkowi.

Najbliższa taka data to 8.08. 2008 r. Według Chińskiej numerologii ma ona przynieść pomyślność nowym związkom małżeńskim. W całej Polsce nie ma już miejsc na ślub w ten dzień. W Elblągu na 8 sierpnia jest zarezerwowanych zaledwie siedem ślubów. Czyżby elblążanie nie byli przesądni?

Już mi niosą suknię z welonem…
Orkiestra, suknia, obrączki, sala, jedzenie, zaproszenia… Można wymieniać w nieskończoność wszystko co jest potrzebne do przygotowania ślubu i wesela. Jest to ogromny stres zarówno dla przyszłych Państwa Młodych jak i ich rodzin. Trzeba wiele wysiłku by dopiąć wszystko na ostatni guzik. Kiedyś w przygotowania do wesela angażowało się krewnych i sąsiadów. Dziś wystarczy kliknąć myszką by znaleźć wszystko co sobie życzymy. W internecie znajdziemy serwisy, które pomogą nam zorganizować wesele od A do Z, a także przewodniki oraz informacje o targach ślubnych.

Wśród elblążan największą popularnością cieszy się serwis pieknechwile.pl. Korzystają z niego również osoby z całego województwa oraz Gdańska , a także z Irlandii i Anglii.
- Serwis służy pomocą wszystkim tym, którzy pracują za granicą i nie mają czasu na organizację wesela – mówi Łukasz Gasek z serwisu pieknechwile.pl. - Tutaj można znaleźć namiary do wszystkich firm związanych z branżą weselną. Serwis istnieje zaledwie dwa lata, ale już się przyjął w świadomości elblążan. Od kilku lat organizujemy też Targi Ślubne - w tym roku imprezę odwiedziło 600 osób. Już dzisiaj zapraszamy na III Elbląską Galę Ślubną, która odbędzie się w Elblągu na przełomie grudnia/stycznia.

Ponadto co roku wydawany jest ekskluzywny przewodnik „Śluby w Elblągu i okolicach”. W przewodniku znajdziemy porady, wywiady ze specjalistami z dziedziny mody i urody, niezbędnik narzeczonych, mapę ślubną, kalendarium, notatnik ślubny, katalog firm, i inne.

Niestety, dementowane są pogłoski o domu weselnym, który rzekomo miał powstać w Elblągu. Jest to jedynie chwyt marketingowy.
- Coś takiego juz od wielu lat praktykuje wiele elbląskich firm cateringowych, itp. Istnieją tez firmy, które mogą przygotować całe wesele - w ten sposób wyręczają Młodą Parę – mówi Gesek.Wesele, ale za ile?
No tak, wspaniała orkiestra pod ręką, menu wystarczy wybrać. Podobnie jak samochód do ślubu czy zaproszenia. Oferta jest bardzo szeroka. Lecz to wszystko kosztuje. No, właśnie, ile trzeba mieć pieniędzy by móc myśleć o wyprawieniu wesela?

Na to pytanie odpowiada nam Łukasz Gesek z serwisu pieknechwile.pl.
- Wesele można przygotować za 5 - 10 tyś. ale również za 25 - 40tyś. To zależy od wizji młodej pary, wielkości wesela, ilości gości, czy będzie to tylko małe przyjęcie czy wesele na 100 - 150 osób. Wszystko jest zależne od wielkości portfela „młodych”. To tak jak z samochodami - jeden jeździ polonezem - bo go stać tylko na taki samochód, a drugi mercedesem.

- Jestem właśnie w trakcie realizacji własnego wesela i orientuję się w cenach usług.- pisze na jednym z forów internetowych użytkownik o pseudonimie Borel. - Duża sala z przystrojeniem i jedzeniem kosztuje ok. 130 zł na osobę. Doliczając wystrój auta, alkohol to samo wesele bez sukni ślubnej i gajerka wyjdzie około 15-16 tyś (80 osób). Dobry zespół można znaleźć zaczynając od ceny 2 tyś. W sumie według moich wyliczeń wesele zamknie się w granicach 20 - 25 tyś czyli po ok. 12 tys. na rodzinę.. Uważam , że jak się dobrze poszuka to urządzenie średniej wielkości wesela nie będzie tak bolesne dla naszych finansów.I obiecuję, że nie opuszczę Cię, aż do śmierci
Aktualnie jest duży wyż demograficzny i wesel jest sporo, ale specjaliści twierdzą, że ta tendencja wkrótce się zmieni – tzn. będzie mniej ślubów - z racji nadchodzącego niżu demograficznego. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że efektem boomu ślubnego nie będzie za kilka lat mody… na imprezy rozwodowe, które stają się coraz popularniejsze w Polsce i za granicą.

Jak już wspomnieliśmy, za pomocą internetu, można kupić i wynająć do ślubu wszystko. Piękną suknię, ekskluzywny samochód oraz najnowszy trend … białe gołębie. Jest to jedynie kwestia pieniędzy i wyboru. Jednak na żadnym, nawet najlepszym serwisie nie można kupić najważniejszej rzeczy potrzebnej do ślubu, a mianowicie miłości opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu, Tego właśnie życzymy wszystkim, nie tylko Młodym Parom.

Fot. milanowskifoto.pl


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ YOŁ
  Piątek, 01.08

  hehe biznes kwitnie bo ci co wyjechali z kraju wracają żeby się ożenić a po ślubie wracają za granicę, haha nawet ja tak zamierzam zrobić w przyszłym roku gdybym miał dowód osobisty to bym już wolał tu zaprosić gości niż wracać.

 2. 2
  0
  ~ zgt
  Sobota, 20.09

  ja tez przyjezdzam do pl tylko po to by wyprawic wesele bo do irlandii rodzinka nie przyjedzie

 3. 3
  0
  ~ Aniulas
  Wtorek, 07.04

  Skąd wy macie takie dane że serwis pieknechwile jest najczęsciej odwiedzany - dla mnie to reklama na maxa - podajcie jakieś statystyki skąd takie wnioski. Nie wolno pisać artykułów które mijają się z prawdą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98141813278198