Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 111)

21.07.2021, 11:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 111)
Fot. Nadesłane
REKLAMA

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.

 

Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.
 

Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców.

 

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.


Zdjęcia można przesyłać na adres zdjecie_dnia@info.elblag.pl  w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia.
 


Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 111) ( zdjęć 15 )
Dodano: 2021-07-21 | Fot. nadesłane
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ wstyd dla służb
  Środa, 21.07

  a policja i straż miejska dalej nic nie robi, na Górnośląskiej i na Traugutta parkują głąby na trawnikach i chodnikach a policja przejeżdża sobie i nic! straż miejska to samo zero reakcji, w Gdańsku jest to nie do pomyślenia. Na zdjęciach widać jak pełno baranów niszczy zieleń, której i tak jest mało!!!

 2. 2
  +2
  ~ Polobolo.
  Środa, 21.07

  Oto 111 odcinek złego parkowania, a ta nieprawidłowość nie została ograniczona. Winę za to ponosi nie tylko Policja czy Straż Miejska. Jak widać medialne potępienie nie wpływa na zachowania kierowców. Zresztą nie tylko w tej sprawie. Generalnie tworzymy prawo, którego niestety nie przestrzgamy, bo..... nikt go nie egzekwuje. Tak jest nie tylko w prawie o ruchu drogowym, ale i innych. Czy ktoś widział, aby karano, za łamanie przepisów chociażby za palenie tytoniu w niedozwolonych miejscach, głośne przeklinanie w miejscach publicznych, spożywanie alkoholu w niedozwolonych obszarach, zakłócanie miru domowego, a o nieprzestrzeganie obowiązku nakładania masek i stosowania się do pozostałych nakazów sanitarnych już nie wspomnę. A potem zdziwienie, że przestępczość w ogóle wzrasta.

 3. 3
  +5
  ~ widz
  Środa, 21.07

  straszne jest to ze to jest 110 czesc serii w kazdej około 20 zdjec co daje 2200 wykroczeń. Nawet minimalny mandat 50 zł razy 2200to daje110 000 zł.!!!!! Wplywu do budzetu miasta!!!!! Szkoda ze nikt z ratusza nie ruszy glowa przeciez z tych mandatów mozna by wyremontować polowe dróg w Elblagu. A niektorzy za parkowanie na trawniku mogliby dostac nawet 500 zł. Pieniadze leza na ziemi

 4. 4
  +5
  ~ Anty
  Środa, 21.07

  Parafrazując: "Ze skutkami złego zachowania rowerzystów borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy kierowcy. Mistrzowie Pedałowania nie myślą o innych blokując chodnik, ulicę lub zajmując niepotrzebnie cały pas ruchu. Czas, by to się zmieniło." Oczywiście w temacie cisza. "Im wolno" być chamskim i nie znać przepisów.

 5. 5
  +1
  ~ Gość
  Środa, 21.07

  Do wszystkich mądrych podajcie mi art.kw. który zabrania postoju na trawniku,oczywiście można ukarać takiego kierowcę tylko trzeba mu udowodnić że parkujac w ten sposób zniszczył trawnik.POWODZENIA.CZEKAM NA PORADY.

 6. 6
  --1
  ~ fasola
  Czwartek, 22.07

  Kolejna żenująca część wtryniająca się ludziom na podwórka. Tylko jedną z tych sytuacji, zdj 16, na siłę można potępić. Cała reszta to zwykłe podwórkowe parkowanie w którym nie ma nic niezwykłego i nikomu nie wadzi.

 7. 7
  +2
  ~ -ccccc
  Czwartek, 22.07

  fasola ,a przeszkadza tobie ,że jakaś babka kradła kosmetyki z rossmana? to może i na to przymknijmy oko .przepisy nie są po to żeby je łamać ,ale żeby przestrzegać .

 8. 8
  +1
  ~ somsiad
  Czwartek, 22.07

  do ~Gość, Teoretycznie parkowania na trawniku nie ma w taryfikatorze mandatów. Jednak rozjeżdżając samochodem tereny zielone podpadamy pod artykuł 144 Kodeksu wykroczeń. Mandat od 20 do 500 zł.

 9. 9
  +1
  ~ Gość
  Czwartek, 22.07

  Do somsiada:tyle to i ja.wiem,Ala jak napisałem trzeba udowodnić parkującemu że parkujac tak durnowato zniszczył trawnik.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1741099357605