Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 24)

29.07.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu (część 24)
Fot. Nadesłane

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.

Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.

Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców.

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.

Zdjęcia można przesyłać na adres zdjecie_dnia@info.elblag.pl  w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu część 24 ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-07-29 | Fot. Nadesłane
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ adaxol
  Poniedziałek, 29.07

  zawodowcy :D

 2. 2
  --33
  ~ Tak
  Poniedziałek, 29.07

  Zdjęcie nr. 7 tutaj akurat samochód jest prawidłowo zaparkowany, nie ma zakazu parkowania i jest zachowane miejsce na chodniku

 3. 3
  +10
  Redakcja
  Poniedziałek, 29.07

  Szanowny internauto "Możemy parkować, jeśli na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju, szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i nie mniejsza niż 1,5 m oraz pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni" Tu nie jest zachowane 1,5m wymaganej szerokości przejścia dla pieszych

 4. 4
  +5
  ~ Potrzymaj_Mi_Piwo
  Poniedziałek, 29.07

  Zdjęcie nr 7 - samochód jest zaparkowany jednocześnie prawidłowo i nieprawidłowo, bo ze zdjęcia nie wiemy jakie są znaki poprzedzające to miejsce, ale sprawdziłem za was i nie ma tam zakazu postoju czy zatrzymania, wobec tego samochód jest zaparkowany prawidłowo. Druga część przepisu mówi o minimalnej szerokości chodnika dla pieszych. Na innym zdjęciu z tego miejsca, zaparkowany dokładnie tam samochód vw passat b5 (mający szerokość około 1,8m) zajmuje 3,5 długości płyty chodnikowej, czyli długość pojedynczej płyty to ok. 0,5m. Chodnik, na jego szerokości, składa się z 5 takich płyt, a przedstawiony na zdjęciu seat toledo zajmuje nie więcej niż 2 płyty, zatem szerokość pozostawiona dla pieszych to 3 długości płyty chodnikowej, czyli w sumie 1.5m. Seat toledo jest zaparkowany prawidłowo.

 5. 5
  +5
  ~ Zakaz
  Poniedziałek, 29.07

  Chodniki zniszczone wystarczy iść za róg budynku rehabilitacji tam parkują samochody pracowników A B B na chodniku. Istne góry doliny. Montować słupki i betonu i tyle .

 6. 6
  +3
  ~ 0 reakcji służb
  Poniedziałek, 29.07

  Dziś ul. Teatralna. TIR zastawił ścieżkę rowerową, samochody z tyłu na ścieżce rowerowej poustawiaqne. Przejechała Policja i....nic. Zero reakcji.

 7. 7
  --6
  ~ Jan Nowak
  Poniedziałek, 29.07

  Dostał taki Janusz i Brajan smartfona w promocji i pstryka fotki na prawo i lewo zamiast pójść na chatę i zrobić sobie nawzajem dobrze !

 8. 8
  +7
  ~ obatel
  Poniedziałek, 29.07

  chodniki są dla pieszych ,jezdnia dla samochodów.a gdyby tak piesi stanęli sobie na jedni na pogawędkę? tamowanie ruchu i inne tego typu wrzaski...

 9. 9
  +1
  ~ czemu czemu czemu
  Wtorek, 30.07

  czemu redakcja usuwa komentarze?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0454168319702