Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Uwaga na błoto na drogach

24.11.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga na błoto na drogach

W ostatnim czasie do Straży Miejskiej w Elblągu wpływa wiele zgłoszeń dotyczących zanieczyszczonych dróg. Podejmowane przez strażników interwencje dotyczą zanieczyszczeń dróg spowodowanych przede wszystkim przez pojazdy wyjeżdzające z okolic budów.
 

Pora roku - jesień i panujące w związku z tym warunki atmosferyczne sprawiają, że na drogach utrzymuje się błoto, co może prowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych - kolizji czy nawet wypadków.
 

Jeżeli strażnik stwierdzi, że droga jest zanieczyszczona, to przede wszystkim ustala osobę odpowiedzialną za zabłocenie. Jest to zazwyczaj kierownik danej budowy.
 

Osoba ta zostaje zobowiązana do niezwłocznego oczyszczenia drogi. Ponadto osoba taka może zostać ukarana mandatem karnym za wykroczenie z art. 91 kw który stanowi: "Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany".

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Justyna
  Środa, 24.11

  Ale brudno ! Prawidlowo

 2. 2
  +4
  ~ Brudno, bo brudno.
  Środa, 24.11

  Bo jeśli parkują samochody tak jak na zamieszczonych zdjęciach to nic dziwnego, że ulice są tak zabłocone. Coś mi się wydaje, że zgłoszony problem zawiera się w powiedzeniu : "łapać złodzieja - krzyczy uciekający złodziej".

 3. 3
  +5
  ~ zapraszamy!
  Środa, 24.11

  Może strażnicy miejscy pofatygują się na Dąbrowskiego (33) - z trawników pozostało klepisko i bagno! STRASZNY SYF za sprawą prywatnego przedszkola mały europejczyk - tam kiedyś dojdzie do tragedii! kto wyraził zgodę na taki obiekt w tym miejscu?

 4. 4
  +1
  ~ kij
  Czwartek, 25.11

  Karać i nakazywać uprzątnięcie. Po każdym wyjeździe z budowy sprzątać. Chodniki i ulice muszą być czyste.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1406941413879