Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Podrzucił śmieci do przydrożnego rowu

09.02.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podrzucił śmieci do przydrożnego rowu

Strażnicy miejscy dzięki reakcji mieszkańca Elbląga dotarli i ukarali sprawcę wyrzucenia śmieci na drogę.

 

W poniedziałek 1 lutego 2021r. dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Elbląga, że ktoś niedaleko jego posesji wyrzuca znaczną ilość śmieci z samochodu do przydrożnego rowu.

 

Całe zdarzenie zostało nagrane przez monitoring zainstalowany przy posesji elblążanina. Po przeprowadzeniu czynności strażnicy ustalili właściciela pojazdu, po czym od razu trafili na sprawcę wykroczenia. 48-letni przedsiębiorca tłumaczył się, że utwardzał swój grunt. Jednak strażnicy nie dali się zwieźć i nie tylko ustalili, że grunt nie należy do niego, ale również śmieci, które zostały tam pozostawione, nie nadawały się do utwardzenia gruntu. Były to odpady poremontowe m.in. kable, siatka elewacyjna, styropian, belki, wiaderka.

 

Nazajutrz mężczyzna wrócił i to co zostawił w rowie - uprzątnął, a za swój czyn został ukarany mandatem karnym w wysokości 300zł.

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Anty
  Wtorek, 09.02

  300 zł? :) To ma niby odstraszyć Januszy i cebulaków? :)

 2. 2
  +19
  ~ kierowca z bombowca
  Wtorek, 09.02

  Gość zatrzymany prawie na gorącym uczynku, nagranie z monitoringu jako niezbity dowód i za to że łaskawie uprzątną swoje śmieci został "nagrodzony" tylko 300 zł mandatem. Następnym razem pojedzie kawałek dalej poza zasięg kamer. Nie zmieni się mentalności poprzez takie pobłażanie. Kara powinna być dotkliwa, a uprzątniecie swoich śmieci w żaden sposób nie może wpływać na łagodzenie kary. Uprzątną je tylko dlatego że został złapany !!

 3. 3
  +20
  ~ Spacerowicz
  Wtorek, 09.02

  Uważam , że oprócz kary pieniężnej powinien zostać zobowiązany do prac społecznych w zakładzie oczyszczania lub w sortowni śmieci . A swoją drogą wymiar kary jest śmiesznie niski jak na przedsiębiorcę .

 4. 4
  +25
  ~ Anka
  Wtorek, 09.02

  Przedsiębiorca? Upublicznić, podać nazwę firmy, ośmieszyć "biznesmena" cebulaka, 300zł to śmiech a nie mandat! Te śmieci pewnie wylądowały w innym rowie.

 5. 5
  +15
  ~ żenada
  Wtorek, 09.02

  żenada a nie kara dla cymbała, i po raz kolejny straż miejska się ośmiesz, a może to jakiś znajomy i dlatego 300 zł???

 6. 6
  +15
  ~ Janko Muzykant
  Wtorek, 09.02

  Ot kaltura biznesmena wychowanego gdzieś tam przez takie same osoby jak on.

 7. 7
  +17
  ~ paranoje po elbląsku
  Wtorek, 09.02

  To nie przedsiębiorca tylko zwykły wsiun nowobogacki- tzw janusz biznesu po elbląsku. A druga sprawa - kara jest niższa niż legalny wywóz śmieci - rachunek jest prosty. Przeważnie się uda takiemu burakowi a jak się raz nie uda-:))))) 300 kary - a 500/600 na kontener- rachunek jest prosty

 8. 8
  --7
  ~ mis
  Wtorek, 09.02

  czy myslicie ze taka krytyka w tych komentarzach pomoze? nie jak beda tak podnosic ceny za wywoz smieci to takich przypadkow bedzie wiecej i w koncu nikt nad tym nie zapanuje czas zabrac sie za firmy sprzatajace i wysypiska smieci dlaczego jest tak drogo ratusz kombinuje jak podniesc jeszcze bardziej ceny odpadow

 9. 9
  --1
  ~ Sim sib.
  Wtorek, 09.02

  A będą podnosić ceny za wywóz śmieci i to nie tylko przez takie zachowania jak opisano w tym artykule, ale przede wszystkim z uwagi na nasze uciekanie od obowiązku segregacji śmieci. I nigdy nie można jakichkolwiek negatywnych działań usprawiedliwiać wysoką ceną lub innymi uwarunkowaniami. Tylko od prawidłowego postępowania w każdej okoliczności będą osiągnięte zamierzone efekty. U naszych rodaków wciąż nadrzędną maksymą jest : "jam jest pan i władca i będę robił tak jak chcę i nic i nikt mnie nie obchodzi".

 10. 10
  +4
  ~ Ja Ignacy
  Wtorek, 09.02

  300 zł . zamiast 30 000 !?? ..To się w pale nie mieści !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94219708442688