Środa, 3.03.2021, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Samowolnie usunął blokadę samochodową został ukarany przez sąd

26.01.2021, 16:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Samowolnie usunął blokadę samochodową został ukarany przez sąd
fot. straż miejska

Samowolne usuwanie blokady z koła pojazdu nie popłaca. Przekonał się o tym pewien elblążanin, który najpierw zadzwonił do Straży Miejskiej w Elblągu z pytaniem: "Ile kosztuje zdjęcie blokady z koła pojazdu?", po czym nie czekając na przyjazd strażników dokonał uszkodzenia blokady samochodowej poprzez samowolne usunięcie jej z koła swojego pojazdu.

 

Za swój czyn został ukarany przez Sąd Rejonowy w Elblągu grzywną w wysokości 200 zł oraz został zobowiązany do zapłaty równowartości blokady samochodowej na rzecz Straży Miejskiej w Elblągu.

Należy pamiętać, że zgodnie z art. 130a ust. 8 Prawo o ruchu drogowym pojazd może zostać unieruchomiony przez zastosowanie urządzenia do blokowania kół w przypadku pozostawienia go w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie utrudnia ruchu lub nie zagraża bezpieczeństwu.

Za popełnione wykroczenie, przez które zastosowano blokadę możemy zostać ukarani. O sposobie i wymiarze kary ostatecznie zadecyduje strażnik miejski.

Jednak, kiedy decydujemy się pozbyć blokady samowolnie i spowodujemy zniszczenie jej dodatkowo narażamy się, zgodnie z art. 124 § 1 Kodeksu wykroczeń na karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ponadto sąd może orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub przywrócenia jej do stanu poprzedniego (art. 124 § 4 Kodeksu wykroczeń), co też sąd uczynił wobec wspomnianego elblążanina.

 

Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Xyz
  Wtorek, 26.01

  Ale majster szpec z niego. Koń by sie uśmiał:)

 2. 2
  +10
  ~ Kondek
  Wtorek, 26.01

  Chciał bym by Straż Miejska jak jest aktywna przy blokowaniu kół kierowców, była aktywna w utrzymaniu prządku przy przy różnych posesjach naszego Miasta. Kto się trochę interesuje wyglądem naszego miasta , to zapewne potwierdzi.

 3. 3
  +9
  ~ Potwierdzam
  Wtorek, 26.01

  Ludzie pała czym się da w domkach i jest wszystko dobrze tych nie łapią , menele stoją na gwiezdnej i piją jest ok....przykładów na kilka stron

 4. 4
  --6
  ~ Józek z UE
  Wtorek, 26.01

  A sędzia to chyba był zaspany celowe, umyślne niszczenie mienia, złamanie przepisu ( stąd blokada ). 200 zł jako ukarany nie płacił mandatu - czysty zysk ! Co kasta to kasta ma swoje wyobrażenie.

 5. 5
  +6
  ~ Aaa
  Środa, 27.01

  Tanio się wykpił

 6. 6
  +3
  ~ Bolo
  Środa, 27.01

  Za to wykroczenie złego parkowania mógł dostać tylko 100.

 7. 7
  +4
  ~ Janos
  Środa, 27.01

  Ale mizerna kara. Gość się uśmiał jak koń.

 8. 8
  +6
  ~ Dreptak
  Środa, 27.01

  zapomniał przed zdjęciem blokady zapisać się do PISSu - im wolno (patrz asystent K(l)empy)....

 9. 9
  0
  ~ Do jòzek z UE
  Środa, 27.01

  Po slowie 'kasta' rozumiem z ktorej opcji jestes wiec w sumie nie dziwi mnie brak zrozumienia tekstu ktory czytasz. 200 + pokrycie szkody. Takze nie wyszedl na tym dobrze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4538331031799