To był najsłabszy mecz Słoników w tym sezonie w ForBet IV lidze. Concordia Elbląg przegrała na wyjeździe z Mamrami Giżycko 1:3 (0:3). W tym pojedynku popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych, co ustawiło spotkanie od pierwszych minut.
Początek rywalizacji i gol dla rywala. W 2 minucie piłkę przed polem karnym stracił Hubert Fercho. Przejął ją Aleksander Matuć i pokonał w sytuacji sam na sam Mateusza Uzarka. Minęło kilka minut i Mamry podwyższyło wynik. Concordia miała aut na wysokości swojej szesnastki, ale straciła piłkę w narożniku boiska. Ta trafiła przed bramkę Słoników, gdzie przejął podanie od kolegi z zespołu Krystian Wiszniewski. Z kilku metrów nie dał szans golkiperowi.
Concordia próbowała atakować, ale niewiele to dawało. Tymczasem gospodarze trafili w kolejnej stworzonej okazji. 30 minuta, rzut rożny i do futbolówki wyszedł Uzarek. Jednak nie była to dobra decyzja, bo uprzedził go Dominik Romanowski. 3:0. Po tych bramkach goście miel pierwszą ciekawszą szansę. W polu karnym kiwnął obrońcę Kordian Stolarowicz, ale nie pokonał bramkarza.
Druga część była lepsza, z okazjami z obu stron. Obaj bramkarze z reguły popisywali się dobrymi interwencjami. Jednak to golkiper miejscowych musiał wyciągać piłkę z siatki. W 56 minucie dośrodkowanie Sebastiana Tomczuka wykorzystał Patryk Wieliczko. Concordia mogła zmienić jeszcze obraz tego spotkania, ale po podaniu Ivanei Brito, pojedynek z bramkarzem przegrał Stolarowicz.
Ekipa elblążan przegrała dopiero 3 mecz wyjazdowy w tym sezonie. Szanse na miejsce barażowe o awans zmniejszyły się. To zimny prysznic przed pucharowym starciem ze Stomilem Olsztyn.
Mamry Giżycko – Concordia Elbląg 3:1 (3:0)
Matuć 2’, Wiszniewski 7’, Romanowski 30’ – Wieliczko 56’
Concordia Elbląg: Uzarek – Tomczuk, Rogoz, Kaczorowski, Czerniec (45 Błaszczyk), Fercho (45’ Grochocki), Stolarowicz, Brito, Łęcki (71’ Cenkner), Bukacki, Wieliczko
IV liga - sezon 2024/2025 - aktualna tabela, wyniki, terminarz