Niedziela, 24.01.2021, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Pierwszy zimowy transfer. Concordię wzmocnił Igor Biedrzycki [WYWIAD]

28.01.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwszy zimowy transfer. Concordię wzmocnił Igor Biedrzycki [WYWIAD]
fot. Rafał Kadłubowski

Ma za sobą prawie 200 meczów na poziomie od pierwszej do trzeciej ligi. Występował m.in. w Stomilu Olsztyn, Zniczu Pruszków, a ostatnio w drugoligowym Gryfie Wejherowo. Pierwszym nowym zawodnikiem pozyskaniem przez Concordię w zimowym okienku transferowym jest Igor Biedrzycki. 27-letni obrońca występować będzie w pomarańczowo-czarnych barwach przez najbliższe 1,5 roku.

Igor Biedrzycki, całkiem niedawno, bo 17 stycznia obchodził swoje 27 urodziny. Wywodzący się z Olsztyna zawodnik, swoją przygodę z piłką zaczynał w klubie Naki Olsztyn. Bardzo szybko, bo już w wieku 16 lat zadebiutował w seniorskiej piłce w trzecioligowej Mrągowii Mrągowo. W debiutanckim sezonie 2009/2010 rozegrał aż 24 mecze! W swojej dotychczasowej karierze nowy defensor Concordii zagrał 14 meczów i strzelił 1 gola w I lidze w barwach Stomilu Olsztyn. Na koncie ma też 80 spotkań i 1 bramkę w II lidze (Stomil, Znicz Pruszków, Gryf Wejherowo), a także 102 mecze i 6 goli w III lidze (Mrągowia, Sokół Ostróda, Huragan Morąg). Rundę jesienną Igor spędził w Wejherowie, gdzie rozegrał 10 meczów w II lidze (764 minuty) i 1 mecz w Pucharze Polski.

Poniżej krótka rozmowa z Igorem Biedrzyckim.

Jak trafiłeś do Concordii? Dlaczego zdecydowałeś się akurat na pomarańczowo-czarnych?

Igor Biedrzycki: - Po zakończeniu minionej rundy dostałem w Gryfie Wejherowo wolną rękę na poszukiwanie nowego klubu. Nie chciałem wyjeżdżać daleko w Polskę. W regionie, z którego pochodzę, nie musiałem długo szukać. W Concordii dostałem dobre warunki. Jest to bardzo poukładany organizacyjnie klub i wszystko zmierza tu w prawidłową stronę. Mam już jakieś doświadczenie i chciałbym być wzmocnieniem drużyny oraz pomóc jej w osiągnięciu dobrego wyniku na koniec tego sezonu.

Z Concordią trenujesz niemal od początku okresu przygotowawczego. Zdążyłeś już poznać drużynę?

- Większość grających tu chłopaków kojarzę z boiska, bo gdy byłem w Morągu graliśmy wiele razy sparingi z Concordią. Wcześniej grając w Huraganie występowałem w zespole razem z Rafałem Maciążkiem, Tomkiem Szawarą i Radkiem Lenartem. Znałem też Radka Bukackiego. Concordia to drużyna, o której było ostatnio głośno w regionie. Wywalczony awans do III ligi i wygrana w pucharze wojewódzkim odbiła się szerokim echem. Concordia nie jest więc anonimowym klubem.

Masz już za sobą pierwszy mecz w barwach Concordii. W sobotnim sparingu z Wikielcem wystąpiłeś na lewej obronie, a w drugiej połowie na środku obrony. Gdzie najlepiej Ci się gra?

- Na boisku najlepiej czuję się na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika.

Jak natomiast ocenisz to spotkanie?

- Trener na treningach nakreślił nam swój plan gry, a my się w to powoli wdrażamy. Na razie daleko jeszcze nam do realizacji założeń, ale myślę, że z tygodnia na tydzień wszystko będzie zmierzało ku lepszemu. Póki co wychodzi to raz lepiej, raz gorzej, ale nie zrażamy się wynikami sparingów. Weryfikacja nastąpi dopiero w rozgrywkach ligowych, a nie w sparingach.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2358179092407