Sobota, 14.12.2019, Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Juniorzy Concordii zaczęli przygotowania do nowego sezonu. Rozmawiamy z trenerem Krzysztofem Machińskim

30.07.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Juniorzy Concordii zaczęli przygotowania do nowego sezonu. Rozmawiamy z trenerem Krzysztofem Machińskim
fot. Rafał Kadłubowski

W poniedziałek, 29 lipca drużyna juniorów Concordii rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/2020. Już za miesiąc prowadzony przez trenera Krzysztofa Machińskiego zespół wystartuje w I lidze wojewódzkiej juniorów, gdzie rywalizować będzie głównie ze starszym rocznikiem 2001. Trzon kadry pomarańczowo-czarnych tworzyć będą przede wszystkim zawodnicy z roczników 2002 i 2003, którzy w poprzednim sezonie zostali wicemistrzami Ekstraklasy juniora młodszego. Drużyna juniorów stanowić ma bezpośrednie zaplecze dla grającego w III lidze pierwszego zespołu Concordii.

Planowo w zespole juniorów Concordii na najbliższy sezon grać będą chłopcy z roczników 2001, 2002, 2003 i wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2004. W sezonie 2019/2020 drużyna zgłoszona została do rozgrywek I ligi wojewódzkiej juniora, gdzie występować będzie w grupie drugiej. Grupowymi rywalami pomarańczowo-czarnych będą: Jeziorak Iława, Błękitni Orneta, Unia Susz, GKS LZS Wikielec, Szeląg Kormoran Zwierzewo, MKS Działdowo, Zamek Kurzętnik, Motor Lubawa i Delfin Rybno.

O rozpoczętych właśnie przygotowaniach i założeniach drużyny na najbliższy sezon rozmawialiśmy z trenerem Krzysztofem Machińskim.

Jak wyglądać będą przygotowania do nowego sezonu?

- Przygotowania rozpoczęliśmy 29 lipca. Liga prawdopodobnie rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia. Do tego czasu trenować będziemy na własnych obiektach, pięć razy w tygodniu. Rozgrywać będziemy również sparingi, które jeszcze dopinamy. Mecze kontrolne chcemy grać z zespołami seniorskimi.

Jak wygląda obecnie kadra zespołu?

- Kadra jest praktycznie taka sama jak wiosną. Opuścili nas jedynie Czesław Raburski i Karol Siwiak, którym zakończył się okres wypożyczenia w naszym klubie i wrócili do swoich klubów. Możliwe, że wzmocni nas m.in. Radosław Pasik z rocznika 2001, który ostatnio grał w seniorach Polonii Markusy.

Jakie są założenia dla tego zespołu na najbliższy sezon?

- Nasza kadra składać się będzie głównie z roczników 2002 i 2003. Oznacza to, że znaczna część chłopaków ma przed sobą jeszcze dwa lata grania w tej drużynie. Przystępując do ligi juniora starszego postanowiliśmy, że dalej chcemy kontynuować szkolenie w tych rocznikach. Ci chłopcy w przyszłości mają tworzyć trzon drużyny seniorskiej, w której wielu z nich zdążyło już zadebiutować w ubiegłym sezonie w IV lidze. Przypomnę tylko, że łącznie debiutu w seniorach doczekało się aż 10 juniorów młodszych! To czy będą otrzymywać kolejne szanse gry, tym razem już w III lidze, zależy tylko od nich, ich zaangażowania i czynionych dalszych postępów. Takie okazje z pewnością się nadarzą, bo wiemy jaka jest liga. Mogą przydarzyć się kartki, kontuzje i wówczas ci wyróżniający się juniorzy mają opcję wskoczyć do pierwszej drużyny.

Kolejny sezon i kolejna nowa liga przed Wami. Czego się po niej spodziewacie?

- W tym sezonie znów będziemy grali ze starszymi zespołami w lidze, ale to dobrze dla nas.
Jeżeli chodzi o samą ligę, to może ona wyglądać różnie. Jedni będą mocni, drudzy słabsi. Mam nadzieję, że będą to drużyny silne fizycznie, z którymi będzie trzeba się trochę poobijać. To zaprocentuje bowiem w kontekście dalszego przygotowania do gry w seniorach. Nadrzędnym celem na ten sezon będzie podnoszenie umiejętności każdego z chłopaków. Oczywiście będziemy grać też o najwyższe cele i naszym zamiarem będzie wygrywać każdy kolejny mecz.

Szkolenie dzieci i młodzieży w szkółce piłkarskiej Concordii Elbląg objęte jest programem „Piłkarska przyszłość z LOTOSEM”

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.