Wtorek, 10.12.2019, Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Kolejny powrót wychowanka. Konrad Wira zagra w Concordii

29.07.2019, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny powrót wychowanka. Konrad Wira zagra w Concordii
fot. Rafał Kadłubowski

Piątym nowym zawodnikiem, który wzmocnił Concordię przed startem sezonu w III lidze jest Konrad Wira. 19-letni pomocnik jest wychowankiem pomarańczowo-czarnych, który był jednym z większych talentów w swoim roczniku. Przez 6 ostatnich lat swoje umiejętności podnosił w akademiach Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok i Górnika Zabrze. W tej ostatniej drużynie zaliczył także kilka występów w trzecioligowych rezerwach.

Konrad Wira urodził się 8 marca 2000 roku w Elblągu. Jest wychowankiem Concordii, który na boisku gra najczęściej jako ofensywny pomocnik. Konrad trenuje z pomarańczowo-czarnymi od samego początku okresu przygotowawczego. Zachęcamy do lektury, krótkiego wywiadu z nowym pomocnikiem Słoników.

Jesteś wychowankiem Concordii, w której w zespołach młodzieżowych grałeś do 2013 roku. Jak potoczyły się Twoje dalsze losy?

- W wieku 13 lat trafiłem do akademii Lechii Gdańsk, gdzie spędziłem trzy sezony. Następnie zostałem wypożyczony na rok do młodzieżowego zespołu Jagiellonii Białystok, grając w lidze makroregionalnej. Ostatnie dwa sezony spędziłem w Górniku Zabrze, w zespole trzecioligowych rezerw oraz w drużynie występującej w Centralnej Lidze Juniorów.

W Zabrzu, co prawda nie udało Ci się zadebiutować w pierwszym zespole, ale zasmakowałeś trochę większej piłki.

- Tak. W Górniku miałem przyjemność trenować z pierwszym zespołem. Głównie jednak trenowałem z drużyną rezerw. W trzeciej lidze udało mi się rozegrać kilka spotkań. Przez ten czas zdążyłem jednak poznać funkcjonowanie tak dużego klubu jak Górnik i mam nadzieję, że to doświadczenie, które tam zdobyłem, przeniosę na boiska trzecioligowe grając w Concordii.

Teraz po sześciu latach znów wracasz do Elbląga. Jak wspominasz okres występów w Concordii?

- Bardzo dobrze wspominam czas spędzony w Concordii. Grałem tu łącznie przez 6 lat. Znam w klubie niemal wszystkich i bardzo dobrze się tu czuje. Z tamtych czasów w moim roczniku grałem w jednej drużynie m.in. z Damianem Kozakiem i Marcelem Stefaniakiem, który obecnie gra w Widzewie Łódź. Miło jest po tylu latach wrócić do siebie, do rodziny. Cieszę się, że dostałem propozycję powrotu i że ponownie będę mógł zagrać w Concordii. Dla mnie jest to duża szansa, by pokazać się w III lidze. Myślę, że pomoże mi to w dalszym rozwoju i zaprocentuje na przyszłość.

Na co liczysz występując w Concordii. Masz jakieś cele na ten sezon?

- Przede wszystkim chciałbym regularnie grać w lidze, łapać te minuty i dać z siebie wszystko. Występuję na pozycji numer dziesięć, a więc ofensywnego pomocnika. Mogę też grać na dziewiątce, gdzie występowałem w Górniku. Mam nadzieję, że trener da mi szansę pokazania się na co mnie stać, a ja odwdzięczę się asystując i strzelając bramki. Chciałbym być ważną częścią zespołu.

Jak z kolei ocenisz potencjał zespołu?

- Uważam, że mamy fajny zespół. Przyszło do nas kilku doświadczonych zawodników. Widać u nich jakość. Potrzebujemy jeszcze trochę zgrania i sądzę, że w sezonie będzie do dobrze wyglądać.

----------------------------------------------------------------------------------------

Konrad Wira to piąty nowy zawodnik, który wzmocnił Concordię w letnim okienku transferowym. Wcześniej do klubu z Krakusa trafili również: Mateusz Bogdanowicz, Rafał Lisiecki, Rafał Maciążek i Bartosz Danowski.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ Kibic OE
  Poniedziałek, 29.07

  Kto ty jestes -Kondon maly , jaki znak twoj -slon obsrany , gdzie ty mieszkasz - w batorowie, czym ta ziemia - biznesem , czym zdobyta - Ukladami

 2. 2
  +5
  ~ Uwaga
  Poniedziałek, 29.07

  Uwaga , nie zwracać uwagi na prowokatora , mniemam bardzo chorego z nienawiści chłopczyka o pseudonimie ,, Kibic OE"" . Zwykły , normalny kibic nie zniżałby się do poziomu tej osobowości zwanej potocznie troglodytą . Dziękuję za uwagę .

 3. 3
  +5
  ~ Uwaga
  Poniedziałek, 29.07

  Uwaga , nie zwracać uwagi na prowokatora , mniemam bardzo chorego z nienawiści chłopczyka o pseudonimie ,, Kibic OE"" . Zwykły , normalny kibic nie zniżałby się do poziomu tej osobowości zwanej potocznie troglodytą . Dziękuję za uwagę .

 4. 4
  +6
  ~ Uwaga
  Poniedziałek, 29.07

  Uwaga , nie zwracać uwagi na prowokatora , mniemam bardzo chorego z nienawiści chłopczyka o pseudonimie ,, Kibic OE"" . Zwykły , normalny kibic nie zniżałby się do poziomu tej osobowości zwanej potocznie troglodytą . Dziękuję za uwagę .

 5. 5
  +3
  ~ cliner
  Poniedziałek, 29.07

  To nie prowokator ,tylko ten co kible sprzata na WC8,tlatego ma takie smierdzoce komentarze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.