Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Stomil nieznacznie lepszy w ostatnim sparingu Concordii. Zobacz SKRÓT MECZU

19.03.2019, 21:26:22 Rozmiar tekstu: A A A

Stomil Olsztyn był ostatnim sparingpartnerem piłkarzy Concordii przed startem rundy wiosennej. Pomarańczowo-czarni po ciekawym meczu nieznacznie ulegli pierwszoligowcowi 2:3. Wyżej notowany rywal we wtorek na boisku przy ul. Skrzydlatej prowadził po 48 minutach 3:0. Niezrażeni takim wynikiem elblążanie ruszyli do śmielszych ataków i w drugiej połowie zdobyli dwa gole, których autorem był Adam Duda. Do wyrównania zabrakło im jednak szczęścia.

We wtorkowe popołudnie, na naturalnej nawierzchni trawiastej boiska przy ul. Skrzydlatej, Concordia rozegrała swój piętnasty i zarazem ostatni sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem Słoników był Stomil Olsztyn, który jak na pierwszoligowca przystało pokazał dawkę solidnego futbolu. Gospodarze, osłabieni brakiem narzekających na drobne urazy Sebastiana Tomczuka i Pawła Pelca, przez pierwsze pół godziny meczu byli równorzędnym rywalem dla olsztynian. Wyniku meczu otworzył dopiero w 31 minucie Kensuke Enjo. Japończyk zdecydował się na strzał z 18 metra i podkręcona piłka wpadła tuż przy słupku bramki strzeżonej przez Kacpra Leszczyńskiego. Sześć minut później było już 2:0. Jeden z graczy Stomilu wstrzelił piłkę w pole karne, po czym stojący na szóstym metrze Waldemar Gancarczyk z bliska wpakował piłkę do siatki. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Trzy minuty po wznowieniu drugiej odsłony meczu Stomil wykonywał rzut rożny. Do dośrodkowanej w pole karne piłki najwyżej wyskoczył niepilnowany Wojciech Dziemidowicz i strzałem głową podwyższył wynik meczu na 3:0. Nie mający nic do stracenia pomarańczowo-czarni zaczęli przeprowadzać śmielsze ataki na bramkę gości. Po jednej z kontr w 55 minucie Adam Duda dostał dokładne podanie w pole karne od Patryka Malanowskiego i w sytuacji sam na sam pokonał golkipera Stomilu. W 66 minucie Concordia złapała kontakt, po tym jak na listę strzelców po raz drugi wpisał się Adam Duda. Mający za sobą występy w Ekstraklasie napastnik, znów otrzymał doskonałe podanie od Patryka Malanowskiego i mocnym uderzeniem z pierwszej piłki trafił do bramki gości. Chwilę później Słoniki przeprowadziły szybką kontrę, po której mogło być 3:3. Adam Duda dograł do wbiegającego w pole karne Radosława Lenarta, a ten oddał strzał, który zdołał wybronić Michał Leszczyński. Mimo kilku okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie i sparing zakończył się wygraną Stomilu 3:2.

Wszystkie trzy bramki traciliśmy po indywidualnych błędach, których nie powinniśmy na tym etapie już popełniać. Pozytywem była waleczność i zaangażowanie moich zawodników w drugiej połowie, która przyniosła nam dwie bramki. Mimo kilku dogodnych okazji, do wyrównania zabrakło nam jednak szczęścia. Za nami wyjątkowo długi, bo trwający ponad trzy miesiące okres przygotowawczy. U zawodników widać już znużenie brakiem ligowego grania. Dwa ostatnie sparingi rozegrane na trawie, mimo iż zakończone porażkami, były dla nas bardzo pożyteczne. Wiemy nad czym musimy jeszcze popracować i mam nadzieję, że w lidze już takich błędów popełniać nie będziemy

– podsumował mecz trener Concordii Łukasz Nadolny.

Concordia Elbląg - Stomil Olsztyn 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Kensuke Enjo (31'), 0:2 Waldemar Gancarczyk (37'), 0:3 Wojciech Dziemidowicz (48'), 1:3 Adam Duda (55'), 2:3 Adam Duda (66')

Concordia: Kacper Leszczyński – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Paweł Rogoz, Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Adam Skierkowski, Dominik Pawłowski, Radosław Lenart, Adam Duda, Patryk Malanowski.
Zagrali także: Damian Kozak, Dawid Załucki, Mariusz Pelc, Marcin Kuczyński, Szymon Ratajczyk, Kacper Fedyna.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Concordia rozegra w sobotę, 30 marca o godzinie 16:00 z Drwęcą w Nowym Mieście Lubawskim.