Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WITAMY W ELBLĄGU

Witamy w Elblągu: Jakuba i Kingę!

02.01.2018, 20:20:53 Rozmiar tekstu: A A A
Witamy w Elblągu: Jakuba i Kingę!
Fot. Ryszard Biel

Rozpoczynamy nowy cykl „Witamy w Elblągu”, w którym będziemy przedstawiać czytelnikom info.elblag.pl dzieci, które urodziły się w naszym mieście. 1 stycznia 2018 r., w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na świat przyszła Kinga i Jakub.

Jakub


Pierwszy poród w nowym roku miał miejsce o godz. 15.50. Państwo Katarzyna i Albert Walkowscy doczekali się syna – Jakuba (waga: 3800, wzrost: 58 cm). - Pochodzimy z Radomia, ale od trzech lat mieszkamy w Malborku – mówiła świeżo upieczona mama. - Pani doktor, która prowadziła ciąże przyjmuje w Elblągu, stąd decyzja, by urodzić właśnie w tym miejscu.

To pierwsze dziecko państwa Walkowskich. - To nasz wyczekany syn, chociaż pierwszy lekarz, u którego byliśmy powiedział, że to będzie córeczka. Dopiero w 13 tygodniu dowiedzieliśmy się, że jednak będzie syn – mówiła p. Katarzyna.

 

Ja byłem od początku pewny, że to będzie syn. Nawet, jak lekarz powiedział, że to będzie dziewczynka. Czułem, że będzie to chłopiec

– zdradził p. Albert.

Co do terminu porodu nie pomyliła się p. Katarzyna. - Intuicję, że dzidziuś urodzi się wczoraj miałam ja – dodała. - Mąż podchodził do tego sceptycznie. Obudziłam się  godz. 6.00 i wiedziałam, że coś jest nie tak i musimy jechać do szpitala chociaż byliśmy umówieni na 3 stycznia.

Ostatecznie maluch zadecydował – poród odbył się 1 stycznia. - Nowy rok, nowe życie – stwierdził p. Albert.

-  Kiedy oglądaliśmy fajerwerki nic nie wskazywał na to, że maluch przyjdzie na świat 1 stycznia, ale bardzo się cieszymy, że jest już z nami. – zaznaczyła p. Katarzyna.

- Ciekawie się złożyło, że kiedy na korytarzu czekałem i słyszałem pierwszy płacz dziecka, zaraz po nim były fajerwerki, które ktoś jeszcze odpalił. Czekały na malucha – podkreślił dumny tata.Kinga

Natomiast pierwszą dziewczynką, która urodziła się w WSZ 1 stycznia była Kinga (waga: 4200, wzrost: 58 cm).  - Skierowanie do szpitala dostałam 28 grudnia. Chciałam, żeby dziecko się urodziło w nowym roku i jakoś się udało – mówiła Anna Jastrzębska, mama Kingi.

Anna i Paweł Jastrzębscy przyjechali do szpitala  godz. 12.00. Poród miał miejsce o godz. 19.30. - To nasze trzecie dziecko. Mamy 8-letniego Michałka i 6 -letnią Gabrysię – wymieniała p. Anna.

Imię dla nowego członka rodziny wybrała Jej siostra.

Jej koleżanka ma tak na imię i chciała, żeby Jej siostra też tak się nazywała. Nie mieliśmy nic przeciwko. Dla nas najważniejsze, żeby była zdrowa

-dodała p. Anna.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Marta
  Wtorek, 02.01

  Szczęśliwego, pieknego życia Maleństwa!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2097449302673