Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WITAMY W ELBLĄGU

Witamy w Elblągu: Jagnę, Marysię i Karinę!

02.01.2018, 16:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Witamy w Elblągu: Jagnę, Marysię i Karinę!
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Rozpoczynamy nowy cykl „Witamy w Elblągu”, w którym będziemy przedstawiać czytelnikom info.elblag.pl dzieci, które urodziły się w naszym mieście. Dziś prezentujemy trzy dziewczynki, które urodziły się ostatniego dnia 2017 roku, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Jagna

Jako pierwsza na świat 31 grudnia 2017 r. przyszła Jagna – wyczekiwana córka Magdaleny i Dawida Domaszewiczów z Elbląga.

Miałam urodzić 1 stycznia, w urodziny teściowej. Niestety nie udało się. Mała pchała się na świat, żeby za każdym razem mieć urodziny z fajerwerkami

– śmiała się p. Magda.

Jagda przyszła na świat o godz. 6:45 (waga 2835, wzrost 54 cm). - Na początku myśleliśmy, że będzie chłopczyk. W rodzinie mamy same dziewczynki i sądziliśmy, że przełamiemy passę, ale szybko okazało się, że jednak będzie córeczka – opowiadała p. Magdalena.

Akcja porodowa zaczęła się o trzeciej w nocy. - Całą ciążę będę bardzo dobrze wspominać. Była cudowna. Tylko na koniec skoczyło ciśnienie i musieliśmy przyjechać do szpitala. Córuś nie dała pospać, ale bardzo się cieszymy, że jest już z nami – dodała p. Magdalena.

Skąd pomysł na imię Jagna?  - Przypadkiem usłyszeliśmy z mężem to imię i strasznie nam się spodobało. Jest dość oryginalne i bardzo polskie – zaznaczyła elblążanka.
Marysia


Kolejny poród miał miejsce o godz. 14.00. Na świat przyszła Marysia (waga: 2520, wzrost: 53 cm) – oczko w głowie Moniki i Mariusza Grabowskich.

 

Imię otrzymała po mojej babci, czyli po Jej prababci. Chcieliśmy, by wszystkie imiona były na literę „M”. Tak nam się fajnie złożyło. Jak się uda to kolejny będzie Marcel

– śmiała się p. Monika.

Elblążanka przyznaje, że od początku czuła, że urodzi dziewczynkę. -  Pewności nabraliśmy w 18 tygodniu  - dodała. - Trochę za wcześnie przyszła na świat, ale najważniejsze, że jest zdrowa.

Pani Monika przyznała, że chciała, aby poród odbył się 1 stycznia. - Pewnie, dlatego, że tak bardzo tego chcieliśmy, to się nie udało – mówiła. - Ale ostatni dzień w roku to też fajna data. Tak naprawdę to nie istotne, kiedy będzie miała urodziny, tylko, żeby  była zdrowa.
Karina


Ostatnia tego dnia urodziła się Karina (waga: 4050, wzrost: 58 cm).  Justyna Różańska i Tomasz Galiński dumnymi rodzicami zostali o godz. 14.00.

Bardzo spodobało nam się imię Karina. To imię niespotykane w Elblągu

– opowiadała świeżo upieczona mama.

Poród planowany był na 28 grudnia 2017 r. - Niespodziewanie przeciągnął się do 31 grudnia. Już myślałam, że urodzę w styczniu, ale tak się złożyło, że jednak jeszcze w grudniu córcia przyszła na świat – mówiła p. Justyna.

Na szczęście obyło się bez komplikacji. - Obie jesteśmy zdrowe. To najważniejsze – dodała p. Justyna.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2263851165771