Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Sondaż IBRiS dla Radia ZET: zdecydowana większość Polaków przeciw wycofaniu gotówki z obiegu

06.02.2023, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sondaż IBRiS dla Radia ZET: zdecydowana większość Polaków przeciw wycofaniu gotówki z obiegu

Ponad 80 procent Polaków nie chce, żeby gotówka została wycofana z obiegu — wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Tylko niespełna 16 procent ankietowanych chciałoby, żeby płatności kartą, telefonem, czy zegarkiem całkowicie zastąpiły gotówkę. Co ciekawe, również młodzi Polacy są przeciwni wycofaniu banknotów i monet.

 

 

Z sondażu IBRiS dla Radia ZET wynika, że tylko 15,8 procent Polaków chciałoby zastąpienia gotówki płatnościami elektronicznymi. Ze stwierdzeniem, że "płatności bezgotówkowe – czyli te dokonywane kartą, telefonem, zegarkiem, powinny całkowicie zastąpić gotówkę" zdecydowanie zgadza się jedynie 3,4 procent ankietowanych. 12,4 procent "raczej się zgadza". O wiele więcej jest przeciwników takiego rozwiązania. W sondażu IBRIS aż 66,5 procent pytanych odpowiedziało, że "zdecydowanie się nie zgadza" z wycofaniem gotówki. Z kolej 14,6 procent "raczej się nie zgadza". Tylko 3,1 procent nie ma w tej sprawie zdania.

 

Co ciekawe, całkowitego zastąpienia płatności gotówkowych elektronicznymi nie chcą zarówno seniorzy, jak i młodzi Polacy. W grupie wiekowej 18-29 lat, aż  90 procent ankietowanych nie chce wycofania banknotów i bilonu. Zwolenników całkowitego zastąpienia gotówki jest raptem 22 procent. Wśród 60-latków, 83 procent pytanych nie chce zastąpienia płatności gotówkowych elektronicznymi. Wśród osób powyżej 70 roku życia przeciwników wycofania gotówki jest najmniej — to 58 procent.

 

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dn. 03-04.02.2023 r. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

 

 

Radio ZET

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Arc
  Poniedziałek, 06.02

  "Obrót bezgotówkowy" dla Polaków, to jak "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" podczas wojny. Jeśli damy im zlikwidować pieniądz gotówkowy, to sami pozbędziemy się resztki wolności. Zrobią wtedy już z nami wszystko i albo się z nimi będziemy zgadzali albo umrzemy z głodu po 1 tylko ich kliknięciu myszką - to będzie koniec wolności.

 2. 2
  +6
  ~ nnn
  Poniedziałek, 06.02

  Wystarczy wyłączyć prąd, jakaś awaria systemu i niczego nie kupisz. Gotówka to wolność.

 3. 3
  +1
  ~ Emeryt
  Wtorek, 07.02

  Jak tu na rynku płacić kartą?

 4. 4
  +1
  ~ Eryk
  Środa, 08.02

  Nad wszystkim chcą mieć kontrolę, ile kupujesz, gdzie, co, ile masz dochodu... A sami ku... robią przekręty (dofinansowania). Złodzieje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4346859455109