Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Maksymilian Piegdoń zdał 6 egzaminów maturalnych na 100 %

31.01.2023, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Maksymilian Piegdoń zdał 6 egzaminów maturalnych na 100 %
fot. nadesłane

Już ma zdane 6 egzaminów maturalnych i to na 100%. Maksymilian Piegdoń uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga dzięki wygranej tylko w 2 olimpiadach przedmiotowych z języka angielskiego i języka polskiego zwolniony jest aż z 6 egzaminów. Z oby przedmiotów chodzi o egzaminy w zakresie podstawowym i rozszerzonym oraz ustne.

 

- Muszę jeszcze zdać matematykę i jako dodatkowy wybrałem historię – uściśla Maksymilian. Dla licealisty dużym zaskoczeniem była wygrana z jęz. angielskiego, bo to „wygórowany poziom" – jak mówi Maks. Ale do nauki języka obcego przekonał go nauczyciel jeszcze w podstawówce.

 

- To chyba najważniejsza rada jaką dostałem w życiu w kwestii edukacyjnej. Chyba w 4 klasie mój pierwszy nauczyciel języka angielskiego dodatkowego powiedział, że tak naprawdę najważniejszym elementem nauki jakiegokolwiek języka jest zanurzenie się w nim totalnie. Oglądanie filmów i czytanie w tym języku. Teraz ja myślę po angielsku, nawet częściej niż po polsku – przyznaje elbląski licealista. Jednak nie z językami wiąże swoją przyszłość Maksymilian. Wybiera studia artystyczne. Może filmówka. Ale nie jest jeszcze zdecydowany. Olimpiada przedmiotowa z języka polskiego też była wymagająca. Na każdym etapie trzeba było wykazać się samodzielną pracą. Na pierwszym szkolnym etapie były tematy do wyboru.

 

- Ja wybrałem motyw zarazy w literaturze romantyzmu, bo wówczas była pandemia – wyjaśnia maturzysta. Maksymilian został finalista tej olimpiady już w drugiej klasie. Pandemia i lockdown odcisnęły się piętnem na tegorocznych maturzystach.

 

- Ja myślę, że nasze pokolenie jest szczególnie dotknięte covidem. To jest poważna sytuacja. Lubie myśleć, że to właśnie covid wpłynął na to, że nie wiem co chcę robić niż moje własne lenistwo. To jest jednak rok wyjęty z takiego życia społecznego, z jakiegoś samorozwoju, odkrywania siebie . To jest poważna dziura w naszym takim rozwoju - dodaje na koniec Maksymilian. Wielu tegorocznych maturzystów pewnie podobnie się czuje.

 

Foto: arch. prywatne

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ ssp nr 3 (92-99)
  Wtorek, 31.01

  gratuluję. W moich czasach w podstawówce chodziłem do najgorszej klasy w szkole ... ale trzech najlepszych uczniów ze szkoły było w mojej klasie . . . następnie jeden chłopak poszedł do I LO i tam maturę zdał na 104 %. Nikt o tym w necie nie pisał, mimo, że w 2004 roku był już powszechny dostęp do sieci :)

 2. 2
  +7
  ~ nie zatrzymuj się
  Wtorek, 31.01

  Wspaniale! Gratulacje! Dziwne że taki wielki sukces a uczeń nie wymienia, nie dziękuje żadnemu nauczycielowi z nazwiska. Zapewne otrzymał "pomoc". Jak mówi laureat, sam szedł po sukces. Zdobył punkty do rankingu szkoły, czyli ktoś się do sukcesu podepnie. Szkoda że, po studiach, ślad po tak zdolnych uczniach ginie.

 3. 3
  +6
  ~ zorro
  Wtorek, 31.01

  Czy możecie napisać gdzie brał korki?

 4. 4
  +2
  ~ krppla
  Wtorek, 31.01

  Cieszę się, że taki zdolny młody chłopak mieszka w moim mieście. Powodzenia na dalszą drogę życiową.

 5. 5
  +2
  ~ m
  Wtorek, 31.01

  Fajny , mądry chłopka:) Zyczę Ci powodzenia i gratuluję:)

 6. 6
  +1
  ~ agat
  Poniedziałek, 06.02

  Gratulacje! Ale że ,,myśli nawet po angielsku""...hm :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94612503051758