Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Niedzielski: Tej zimy to nie Covid-19 najbardziej będzie martwił ministra zdrowia

05.09.2022, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niedzielski: Tej zimy to nie Covid-19 najbardziej będzie martwił ministra zdrowia

Covid-19 jest tym, co będzie w coraz mniejszym stopniu martwiło ministra zdrowia, bo widzimy wyraźnie, że jesteśmy po pewnym apogeum zachorowań. Mówię o tej fali wakacyjnej. W tej chwili, według ostatnich raportów, nawet liczba pacjentów, którzy są hospitalizowani, spadła z poziomu mniej więcej 3 tys. do 2,2 tys. Widać więc, że mamy pewne apogeum letniej fali za nami. I to oznacza, że nie będziemy mieli powtórki" - mówił w internetowej części Rozmowy w południe w RMF FM Adam Niedzielski, minister zdrowia.

 

Niedzielski był pytany, czy po ostatnim wezwaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego ("w tej chwili trzeba palić wszystkim" - przyp. red.) nie martwi się o jakość powietrza, którym będziemy oddychać: "Jeżeli chodzi o śmiertelność, czyli o tę najgorsza rzecz, to zanieczyszczenie powietrza jest poważnym czynnikiem” - mówił minister zdrowia. "Wszyscy musimy też zdać sobie sprawę, że czeka nas trudna zima. Mówię tu o sytuacji geopolitycznej, o tym jak będzie wyglądało zaopatrzenie w surowce energetyczne" - dodał Niedzielski.

 

A czy rozważa rozdawanie obywatelom masek antysmogowych? "Przeanalizujemy to, ale na razie spokojnie. My oczywiście jesteśmy przygotowani na to, żeby takie rezerwy państwowe tworzyć. Ale zobaczmy jak będzie wyglądała sytuacji" - mówił Niedzielski.

 

Zdaniem Niedzielskiego, tej zimy nie grozi nam "powtórka" z ubiegłego roku: "Ta fala jesienna zdecydowanie się przesunie na zimę, a proszę pamiętać, że mamy już narzędzia w postaci szczepionek" - mówił Niedzielski.

 

Więcej na RMF24.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Thorn
  Poniedziałek, 05.09

  A u kogoś byli może niby z wodociągów . Chodzi taki jeden Z drugim co ma na ubraniu znak wodociągów i ten bardziej wygadany nakłania do podłączenia innych z własnej posesji .Że niby rurociąg przełączają

 2. 2
  0
  ~ edek
  Czwartek, 10.11

  Bzdury ,powinno się w duzych sklepach maski nosić nie nosiłem i mialem cowida 2 miechy to nie ja .

 3. 3
  0
  Medium
  Poniedziałek, 05.12

  Ano jak "zbombardowali" laboratoria na Ukrainie, to i skompromitowali twórców planowanej od dawna pandemii. Szukajcie pod hasłem "pandemic bonds".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3976910114288