Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OKIEM MONITORINGU

Okiem monitoringu - bez żadnych zahamowań i wstydu załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne

02.04.2017, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Okiem monitoringu - bez żadnych zahamowań i wstydu załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne

W naszym mieście znajduje się ok. 40 kamer miejskiego monitoringu, które rejestrują zaistniałe sytuacje w różnych częściach Elbląga. Redakcja info.elblag.pl, Straż Miejska oraz elbląska Policja połączyły siły, by wspólnie stworzyć cykl artykułów ku przestrodze. Będziemy w nich opisywać zaobserwowane "Okiem Monitoringu" zdarzenia w nadziei, że skłonią one naszych czytelników do refleksji i przyczynią do uniknięcia podobnych sytuacji.

Gdy tylko zaczyna robić się ciepło strażnicy miejscy rozpoczynają walkę z grupą osób bezdomnych, która nie respektuje ogólnie przyjętych norm społecznych.

Do zdarzenia, które uwiecznił miejski monitoring doszło 22 marca br. o godz. 16.49. - Bez żadnych zahamowań i wstydu, że w pobliżu przebywają inni ludzie, kobieta załatwiała swoje potrzeby fizjologiczne przy ławce - opowiada Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Zaledwie dnień później (23.03), o godz. 14.50, na tym samym czynie kamery przyłapały mężczyznę. - Gdy przychodzi okres wiosenno - letni to Plac Dworcowy dla bezdomnych zamienia się w prywatny folwark. Można tam zaobserwować różne sytuacje. Dzięki temu, że monitoring miejski cały czas aktywnie działa w tym rejonie można natychmiast reagować i próbować zwalczać tego typu zachowania - zapewnia Karolina Wiercińska.

Tego typu zachowania podlegają karze.

Dopuścili się nieobyczajnego wybryku, o którym mówi art. 140 kodeksu wykroczeń: "kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany"

- zaznacza Karolina Wiercińska.

Niestety na niektórych żadna groźba kary nie zdaje się przemawiać do wyobraźni. - W tych przypadkach były to osoby bezdomne nietrzeźwe, które zostały przewiezione przez straż miejską do pogotowia socjalnego w celu wytrzeźwienia. Niestety walkę z zachowaniami osób bezdomnych i z podobnymi sytuacjami można porównać do walki z wiatrakami. Oni zawsze wracają. Szczególnie w sezonie letnim nie chcą przyjąć żadnej pomocy pomimo oferowanych rozwiązań. Nikogo nie można do niczego zmusić - dodaje Karolina Wiercińska. - Do takich sytuacji dochodzi często z udziałem osób bezdomnych, nietrzeźwych, ale zdarzają się także incydenty, których "bohaterami" są zwykli przechodnie.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ WON!
  Niedziela, 02.04

  A lać ostro pałami!OSTRO!

 2. 2
  +28
  ~ ToiToi
  Niedziela, 02.04

  Bardzo proste rozwiązanie-wystarczy postawić przenośną toaletę i problem z głowy. Pozdrawiam Urząd Miejski i Straż, która jak to w artykule napisane "gdy tylko zaczyna robić się ciepło" wychodzą do pracy :)

 3. 3
  +34
  ~ obserwator
  Niedziela, 02.04

  To też są ludzie i mają takie same potrzeby fizjologiczne jak inni , więc zamiast karać władze miejskie pomyślały by o przenośnych toaletach rozstawionych w kilku miejscach miasta służące nie tylko bezdomnym , ale wszystkim obywatelom ?!

 4. 4
  +5
  ~ Córka
  Niedziela, 02.04

  A może by zaopatrzyć poczty w kamery? Ile to już kradzieży było? Dlaczego zarząd usunął okna, które oddzielały klienta od pracownika? Dlaczego za to odpowiadają pracownicy? Może tym by się ktoś zajął?

 5. 5
  +25
  ~ wist
  Niedziela, 02.04

  Szalety budować!

 6. 6
  +8
  ~ elblażanka
  Niedziela, 02.04

  Dobrze że info pokazują taką patologię. Może co niektórzy nie wiedzą co się dzieje w naszym mieście?!!!

 7. 7
  +1
  ~ lukas
  Niedziela, 02.04

  do TOI TOI i OBSERWATORA dla mnie to nie ludzie tylko menele , wszedł byś do takiego szaletu miejskiego po takiej menelicy jak by sie zesrała na deske albo po tym żulu co ledwo stał na nogach - to dla takich chcesz stawiać szalety miejskie za nasze pieniądze

 8. 8
  +10
  ~ jan-49
  Niedziela, 02.04

  Kamery nie sa dla bezpieczenstwa tylko zeby karac frajerow towszystkim sluzbom wychodzi najlepiej nic innego nie potrafia A GDZIE SA TOALETY PUBLICZNE W ELBLAGU? NO GDZIE ? ludzie powinni swoje potrzeby zalatwiac pod ratuszem najlepiej pod oknem wroblewskiego a wszyscy pijaczkowie maja gdzies monitoring i kamery robia co im sie podoba i tam sluzb miejskich nie ma alo sie boja pijaczkow a tylko karze sie frajerow

 9. 9
  +10
  ~ AKCJA T4
  Niedziela, 02.04

  Przenośne toalety nawet jak stoją to strach do nich wejść!Kultura osobista to coś co chyba zaginęło!Chciałem w tamtym roku wejść z dzieckiem do toalety na starym mieście.......widok nie do opisania!

 10. 10
  +8
  ~ Abc
  Niedziela, 02.04

  pytam do czego zmierza pokazywanie takich widoków? zamiast pokazywać bzdury to pomyślcie co zrobic by takie rzeczy się nie powtarzały a nie pokazujecie babę jak gacie zdejmuje i leje. Dopiero sensacja ! w dodatku zdemoralizowanej elblążanki. A fe.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2765629291534