Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OKIEM MONITORINGU

Okiem Monitoringu - Skandaliczny i nieobyczajny wybryk w szopce bożonarodzeniowej!

03.02.2017, 07:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Okiem Monitoringu - Skandaliczny i nieobyczajny wybryk w szopce bożonarodzeniowej!

W naszym mieście znajduje się ok. 100 kamer miejskiego monitoringu, które rejestrują zaistniałe sytuacje w różnych częściach Elbląga. Redakcja info.elblag.pl, Straż Miejska oraz elbląska Policja połączyły siły, by wspólnie stworzyć cykl artykułów ku przestrodze. Będziemy w nich opisywać zaobserwowane "Okiem Monitoringu" zdarzenia w nadziei, że skłonią one naszych czytelników do refleksji i przyczynią do uniknięcia podobnych sytuacji.

Szopka bożonarodzeniowa to jeden z symboli świąt Bożego Narodzenia. Ma ona za zadanie przedstawić wyobrażenie o miejscu, w którym narodził się Jezus Chrystus. Niestety dla niektórych jest to idealne miejsce do wybryku.

Okazuje się, że w biały dzień również można zrobić coś, co przyprawi w osłupienie niejednego obserwatora. Poniedziałek, 2 stycznia, godz. 14:23. Mężczyzna i kobieta, w wieku ok. 35 lat, spacerują po Starym Mieście. Przechodząc obok szopki bożonarodzeniowej elblążanin wpada na pomysł.

 

Kamery monitoringu zarejestrowały nieobyczajny wybryk mężczyzny. Spacerując sobie z kobietą ulicą Stary Rynek obok szopki, mężczyzna najpierw rozejrzał się wokół, a następnie wszedł do niej, schował się za choinkę i zdjął spodnie. Więcej co zrobił; można się jedynie domyślać

– opowiada Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Widać, że niektórzy mieszkańcy naszego miasta choć zdają sobie sprawę z obecności kamer, nie bardzo wierzą, że to, co robią jest rejestrowane. - Oczywiście zanim mężczyzna wszedł do szopki i to wszystko uczynił, kilka razy się zastanawiał czy to zrobić, czy tym "zaimponuje" swojej kobiecie, czy jej się to spodoba? Podchodził, odchodził, ale wracał. Widać, jak obydwoje nieźle się bawią, śmieją się – stwierdziła Karolina Wiercińska. - Pani chyba nagrywała pana wyczyn na pamiątkę. Gdy mężczyzna zakończył swoje wybryki w szopce, obydwoje oddalili się jakby nic złego nie zrobili.

Elblążanie zostali zatrzymani kilkanaście minut po zdarzeniu.

Dyżurny monitoringu nie odpuścił, cały czas śledził ich poczynania z kamer monitoringu, a w między czasie powiadomił patrol Policji, który po ok. 10 minutach zatrzymał parę na ulicy 1-go Maja. Wszystko zakończyło się postępowaniem mandatowym

– zaznaczyła Karolina Wiercińska.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. Na Stary Mieście pojawia się wówczas choinka, przy niej stoi bożonarodzeniowa szopka. Wszystko po to, by wprowadzić mieszkańców w świąteczny nastrój.  Niestety nie przez wszystkich jest to doceniane. - Monitoring miejski w okresie świątecznym ujawnia nawet kilka do kilkunastu razy w tygodniu negatywnych zachowań dot. szopki np. kradzież korony, przymierzanie szat króla, robienie zdjęć w nieprzyzwoitych pozach wewnątrz szopki i wiele innych oraz kradzieży bombek i innych ozdób choinkowych – przyznaje Karolina Wiercińska.

Apelujemy o... rozsądek.
 

 
Materiał z miejskiego monitoringu pochodzi od Straży Miejskiej w Elblągu.

 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 29

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Elblazanin
  Piątek, 03.02

  Masakra....trzeba byc deklem aby robic takie rzeczy, a jeszcze gorszym deklem gdy robi sie to w miejscu gdzie jest monitoring.

 2. 2
  +46
  ~ yere
  Piątek, 03.02

  dlaczego twarz tego człowieka została zamazana? przeciez to d.e.b.i.l i kazdy powienien miec możliwość unikaja tego cżłowieka , powinny być podane dane adresowe i zdjęcie,

 3. 3
  +45
  ~ fi
  Piątek, 03.02

  nawet dupy nie wytarł brudas!!!!!!!!!

 4. 4
  +38
  ~ anioł
  Piątek, 03.02

  Para debili

 5. 5
  +38
  ~ Mieszkaniec1
  Piątek, 03.02

  Tak się dzieje jak ktoś ma ćwierć mózgu.

 6. 6
  +7
  ~ gosc
  Piątek, 03.02

  a gdzie monitoring z glodzia

 7. 7
  +11
  ~ poseł
  Piątek, 03.02

  Toż to nasz wyborca!!!!

 8. 8
  +21
  ~ oburzona
  Piątek, 03.02

  Boże wybacz mu bo nie wie co czyni.Debil nie moze byc poczytalny!

 9. 9
  +8
  ~ ewe
  Piątek, 03.02

  Niezły ma spust :D Toż to nawet mój pies dłużej sra.

 10. 10
  +1
  ~ gagi
  Piątek, 03.02

  ***isko !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2817969322205