Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2017

To był bal ostatni, ale wcale nie taki ostatni. Za nami studniówka Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych

11.02.2017, 07:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
To był bal ostatni, ale wcale nie taki ostatni. Za nami studniówka Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych
Fot. Ryszard Biel

Ten bal, podobnie, jak i minione lata nauki, uczniowie tegorocznych klas maturalnych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu zapamiętają na długo. Wczoraj (10 lutego) odbyła się ich studniówka. Tę ostatnią okazję do zabawy, przed czekającym ich egzaminem dojrzałości, wykorzystali w stu procentach.

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych jako ostatni w tym roku bawili się na studniówce. Zabawa odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportowym przy ulicy Kościuszki. Na tę noc hala sportowa zmieniła się w salę balową. Uczniowie, na sto dni przed maturą, podziękowali również swoim nauczycielom, wychowawcom i dyrekcji szkoły za lata nauki, pracy i cierpliwości, jaką ci włożyli w ich edukację.

Bez względu czy to łobuzy, czy chuliganki zawsze jest wzruszenie i zawsze się miło wspomina. Każde pożegnanie klasy jest dla nas takim samym, dużym przeżyciem. Tak więc i studniówka to nie tylko dla młodzieży, ale i dla nas bardzo ważne wydarzenie. Pamiętam jak przyszli do szkoły tacy mali, a teraz to już dorośli ludzie. Niedługo będziemy się z nimi żegnali. Przez te lata zdążyliśmy się zżyć. To są naprawdę bardzo fajne dzieci. Te dzieci są bardzo kulturalne. Wojsko, nawet w wydaniu klas mundurowych, kształtuje. Nie lukruję. Tak jest naprawdę. Jestem nauczycielem z długoletnim stażem. Miałam sporo klas w swoim życiu. To jest tak naprawdę pierwsza klasa, która nie wymagała takiej bardzo dużej pracy, owszem była praca, ale spotykałam się z odzewem z ich strony.

- Hanna Kacała, wychowawczyni klasy IVb o profilu technik informatyk z innowacją wojskową.

Studniówka ZST-I była jedną z większych. Na balu bawili się uczniowie z siedmiu klas wraz z partnerami oraz nauczyciele, razem blisko 290 osób. Jak na studniówkę przystało, bal rozpoczął się od poloneza. Do tego pierwszego tańca uczniowie przygotowywali się przez ostatnie tygodnie. Efekty tej ciężkiej pracy miło się oglądało. Później już na parkiecie obowiązywał styl dowolny. Młodzież i nauczyciele bawili się w rytm przebojów starszych i nowszych.

Teraz przed nami ciężka praca - przygotowania do matury. Wierzymy w nich, jestem pewna, że wszyscy zdadzą. Dzisiaj się bawimy, spędzamy ze sobą czas inaczej niż na lekcjach, choć przyznam, że i wcześniej mieliśmy ku temu sporo okazji, może dlatego tak się zżyliśmy. Dzięki temu, że byłam wychowawczynią klasy wojskowej, miałam z nimi trochę inny kontakt. Wyjeżdżaliśmy na poligony, tam spędzaliśmy czas w innych warunkach, w życiu codziennym. Pamiętam zawsze ten pierwszy obóz. To było coś zupełnie innego niż na lekcjach. Mam nadzieję, że będą wspominać te lata szkoły nie tylko przez rok czy dwa, ale te wspomnienia z nimi zostaną

- dodaje Danuta Szwarc, wychowawczyni klasy IVa.

Studniówka to ostatni moment przed maturą, aby w luźnej atmosferze, powspominać minione lata szkolne i wspólnie się bawić. Uczniowie ZST-I znakomicie wykorzystali ten czas. Zabawa trwała do białego rana.

Do Plebiscytu na Najpiękniejszą Parę Studniówki ZST-I wybraliśmy 10 par. O tym, kto zdobędzie ten tytuł wraz z atrakcyjnymi nagrodami zadecydują internauci. Plebiscyt rozpocznie się w poniedziałek, 13 lutego. Wtedy też poinformujemy o szczegółach konkursu i podamy nazwiska par.
Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Studniówka ZST-I ( zdjęć 125 )
Dodano: 2017-02-11 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ktorobitezdjecia
  Sobota, 11.02

  Czemu połowa zdjęć jest z góry? Bez sensu!!!

 2. 2
  +2
  ~ Bonrer
  Sobota, 11.02

  Żenada jaka dyrekcja taka reputacja wszystkie studniówki renomowane a ZSTI w tyle bo zapewne mało środków było by zrobić to w jakimś hotelu czy jak inne szkoły robili tak samo pewnie będzie wyglądać ich 70 lecie szkoły spóźnione i przesunięte przez piękna dyrekcje.

 3. 3
  +2
  ~ Uczen
  Sobota, 11.02

  Bonrer proszę nie wypowiadaj się na temat czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia. W żadnym elbląskim hotelu nie udałoby się zrobić studniówki na prawie 300 osób, ponadto jakich środków? Uczniowie sami płacili za studniówkę i wyszła w porównaniu do niektórych szkół na temat których kosztów mam wiedzę najdrożej więc lepiej pomyśl zanim napiszesz następny głupi komentarz

 4. 4
  +2
  ~ Uczen
  Sobota, 11.02

  Bonrer proszę nie wypowiadaj się na temat czegoś o czym nie masz zielonego pojęcia. W żadnym elbląskim hotelu nie udałoby się zrobić studniówki na prawie 300 osób, ponadto jakich środków? Uczniowie sami płacili za studniówkę i wyszła w porównaniu do niektórych szkół na temat których kosztów mam wiedzę najdrożej więc lepiej pomyśl zanim napiszesz następny głupi komentarz

 5. 5
  0
  ~ Boner
  Sobota, 11.02

  Widocznie ty mało wiesz albo raczkujesz wystarczy zobaczyć inne studniówki i zaangażowanie to raz dwa wiem z opini i nie tylko z resztą nie zgodzę się z tym że nie mieli kiedy może to pokolenie takie było czy jest ale wiem z życia że w szkole jest zły zarząd całości i brak organizacji jakiej kol wiek do tego z miejscem też się nie zgodzę ale fakty zachowamy na później poczekamy zobaczymy co w tym roku pokaże dyrekcja na spóźnione 70 lecie szkoły co.zrobi i gdzie i jak będzie to nagłośnienie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1631209850311