Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

41-latek kopał i głodził labradora. Sąd wydał wyrok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad psem

28.11.2017, 11:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
41-latek kopał i głodził labradora. Sąd wydał wyrok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad psem

Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie 41-latka, który znęcał się nad labradorem. Mężczyzna kopał i głodził psa. Sąd wydał wyrok trzech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat.

Sprawę bitego i głodzonego psa elbląscy policjanci prowadzili wiosną tego roku. Zakończyła się aktem oskarżenia. Śledczy udowodnili 41-mieszkańcowi gminy Tolkmicko znęcanie się nad 8-letnim labradorem. Mężczyzna kopał i głodził czworonoga. Zwierzę trzymał na strychu. Pies miesiącami nie wychodził z pomieszczenia. Sąsiedzi 41-latka zgłosili sprawę dzielnicowemu, gdyż przez sufit zaczęły przeciekać odchody. Ze strychu zabezpieczono 6 worków z nieczystościami. Po interwencji policjantów, Szogun trafił do schroniska Psi Raj pod Pasłękiem. Sąd ukarał mężczyznę trzema miesiącami bezwzględnego pozbawienia wolności oraz zakazem posiadania zwierząt przez 10 lat.

Szogun przebywa w schronisku Psi Raj pod Pasłękiem i został przeznaczony do adopcji. 

 


Jakub Sawicki
Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Błazenada
  Wtorek, 28.11

  Wszystko fajnie ale merytorycznie ręce opadają... Autorze psa nie przeznacza się do adopcji Autorze warto dowiedzieć się jaka jest różnica między psem w rasie a psem w typie rasy. Zapewne przyniesie to efekt w postaci dobrze przygotowanej treści artykułu, co z kolei zapewni większą ilość odbiorców. Na wyniki trzeba pracować, nie ma skutecznej drogi na skróty.

 2. 2
  --13
  ~ wasyl
  Wtorek, 28.11

  a za człowieka dostaje się mniejsze kary, chory kraj i chora władza.!!!

 3. 3
  +5
  ~ Kiki
  Wtorek, 28.11

  Taki łajza to za ***ny tchórz.Na pięsci łajza nie wyjdzie z męzczyzezną .Bo tchórz który woli sie na psie znecac.Ty łapsie życze ci żebys trafił na kozaka .Co by ci co nieco zbombardował.

 4. 4
  +7
  ~ kochająca zwierzęta
  Wtorek, 28.11

  co to za kara dla tego zwyrodnialca, kanalii, nie ma słów, aby określić to coś!!! Ten biedny pies tyle wycierpiał przez tyle lat, a ten ***a nie poniesie kary????

 5. 5
  +3
  ~ ambroży
  Wtorek, 28.11

  Za mało dostał. Powinno być 10 lat bezwzględnego więzienia i dożywotni zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzaka.

 6. 6
  +3
  ~ Ewa Dziugiel
  Wtorek, 28.11

  tylko 3 miesiace, to jakas paranoja???!!!!! a gdzie kara pieniezna, ja nie wiem jak te sady dzialaja i jakimi kryteriami kieruja sie!!! 3 miesiace to bedzie mial piekny urlop, za pieniadze podatnika, a moze tak Wysoki Sadzie, zamiast tych 3 miesiecy, dac godziny spoleczne do odpracowania, w jakims Schronisku dla Zwierzat, to b bylo wlasciwsze rozwiazanie!!!!

 7. 7
  +2
  ~ Psior
  Środa, 29.11

  A może nasz były prezydent powiedziałby "choć tu Szogunie" i zaadoptuje psa Szoguna. Przebiłby Jarosława i jego atlas kotów ;)

 8. 8
  +1
  ~ Psior
  Środa, 29.11

  A może nasz były prezydent powiedziałby "choć tu Szogunie" i zaadoptuje psa Szoguna. Przebiłby Jarosława i jego atlas kotów ;)

 9. 9
  0
  ~ RGB
  Wtorek, 05.12

  W tego typu przypadkach, jak również w sprawach dotyczących krzywd dzieci, wyroki powinny być wydawane przez grupę kilku recydywistów z więzienia, a nie przez sędziów. Recydywiści lepiej dopasowali by karę i lepiej by ją nadzorowali niż nasze sądy.

 10. 10
  0
  ~ ziomsss33
  Piątek, 08.12

  Ja uważam, że wyrok jest słuszny i adekwatny do czynu, a ludzi w komentarzach ponoszą bezgraniczne emocje. Ochłońcie i pomyślcie trzeźwo 3 miesiące zapewne dłużą się tam jak makaron ewentualnie do pół roku mógłby dostać. Najważniejszy jest postęp w resocjalizacji. Jakby sędziowie sami uchwalali prawo i dokonywali wyboru co do ilości czasu spędzonego w więzieniu w dodatku kierując się takimi emocjami jak zwykły człowiek to wszyscy byliby biedni na każdej sprawie dożywocie, albo pół życia w więzieniu gwarantowane. Takie myślenie porównałbym do niedojrzałego emocjonalnie dziecka, które potrafi tylko albo kochać, albo nienawidzić, a na opcje pośrednie nie ma już miejsca., a 10 lat bez zwierzaka to spory czas życia,ale brak postępów w resocjalizacji powinien być przyczyną do przedłużenia wyroku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2026891708374