Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Kolejny w tym roku pożar traw. Apele strażaków nie przynoszą skutku

07.03.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolejny w tym roku pożar traw. Apele strażaków nie przynoszą skutku
Fot. KP PSP w Braniewie

Apele strażaków o niewypalanie traw nie przynoszą skutku. Ratownicy mogli przekonać się o tym w niedzielę, 5 marca, podczas pożaru suchej trawy w pobliżu Baranówki (gm. Frombork).

 


Po południu strażacy ochotnicy z OSP Frombork, Jędrychowo, Wielkie Wierzno oraz z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie gasili pożar traw. Poskromienie ognia, ze względu na silny wiatr, nie było łatwym zadaniem. 


Strażacy z wykorzystaniem podręcznego sprzętu gaśniczego – tłumic – oraz wody po kilkudziesięciu minutach ugasili pożar. To już kolejny w tym roku pożar traw na terenie gminy Frombork.

 

 

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Arc
  Wtorek, 07.03

  Wypalania bez nadzoru nie popieram ale samo wypalanie jest potrzebne abyśmy potem nie zostali zjedzeni przez m.in. kleszcze, przez które np. na boreliozę w ostatnich latach wzrosła zachorowalność z ok 200 przypadków na rok do ponad 20000 przypadków rocznie - znamienny jest skokowy wzrost zachorowań wraz ze zmniejszaniem się przypadków wypalania traw. Dzięki temu obecnie mamy pełno kleszczy już nie tylko w lasach i łąkach ale na trawnikach tuż obok naszych klatek schodowych, gdzie bawią się dzieci (a borelioza często jest mylona z innymi chorobami i wykrywana dopiero po latach, jak już dokonała ogromnego spustoszenia w organizmie). Wie o tym każdy właściciel psa, który wyprowadzi pupila na trawnik i zaraz pies ma pełno kleszczy. Wystarczy skosić krótko trawę i kleszczy prawie brak.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.71742606163025