Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Strażacy mieli wczoraj ręce pełne roboty. „Powalone drzewa, pożary, ewakuacja obozu ZHP”

13.07.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Strażacy mieli wczoraj ręce pełne roboty. „Powalone drzewa, pożary, ewakuacja obozu ZHP”
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku
Wczorajszy silny wiatr i deszcz spowodowały, że elbląscy strażacy mieli ręce pełne roboty. - Na terenie powiatu elbląskiego w ostatniej dobie odnotowano 31 zdarzeń – informuje st. kpt. Łukasz Kochan. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
 
Do zdarzeń wyjeżdżali nie tylko strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, ale także ratownicy z Ochotniczej Straży. - 19 zdarzeń dotyczyło powalonych drzew i konarów. Mieliśmy 5 wypadków i kolizji, w tym 3 z udziałem rowerzystów. Odnotowaliśmy 2 pożary. Na jednym domu zostały poluzowane dachówki w wyniku silnych wiatrów. Jedno zdarzenie dotyczyło kotka na drzewie, a trzy zdarzenia były też o innym charakterze – wymieniał Łukasz Kochan.
 
11 z tych zdarzeń było miejsce na terenie Elbląga. - Na terenie Gminy Rychliki doszło do 6 zdarzeń. Na terenie Gminy Markusy odnotowaliśmy 4 zdarzenia, tak jak i w Gminie Pasłęk. Na terenie Gminy Elbląg było ich 3. Jedno zdarzenie miało miejsce na terenie Gminy Godkowo i Gminy Gronowo Elbląskie. Na terenie Gminy Tolkmicko również odnotowaliśmy jedno zdarzenie, ale był to fałszywy alarm – opowiadał Łukasz Kochan.
 
 
Siły i środki, które były dysponowane w ostatniej dobie do działań to zasoby ratownicze Państwowej Straży Pożarnej w ilości 28 zastępów. 112 ratowników obsługiwało te zdarzenia. Ochotniczej Straży Pożarnej włączonej do Krajowego System Ratowniczo-Gaśniczego zadysponowano 19 zastępów. Było to 98 ratowników, którzy brali dział w usuwaniu tych zdarzeń
 
– wymieniał Łukasz Kochan.
 
Dodatkowo w zdarzeniach brało udział także 9 ochotników z jednej jednostki z Ochotniczej Straży spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
 
 
Na polecenie stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego jeden z naszych zastępów został zadysponowany do miejscowości Wilamowo, jest to teren powiatu ostródzkiego, do pomocy w ewakuacji obozu ZHP
 
– dodał Łukasz Kochan.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2565200328827