Poniedziałek, 16.05.2022, Imieniny: Andrzej, Malgorzata, Wienczyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Dlaczego strażacy z Elbląga zostali skierowani do pożaru kościoła w Kępkach?

06.07.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego strażacy z Elbląga zostali skierowani do pożaru kościoła w Kępkach?
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Woliński, mł. asp. Dawid Rogożyński; Zdjęcia z drona: Tomasz Bednarczyk

W czwartek, 1 lipca, ok. godziny 19:05 doszło do pożaru w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe w Kępkach. Na miejsce zostały skierowany pobliskie jednostki ochrony przeciwpożarowej (JOP) z powiatu nowodworskiego oraz dodatkowe siły i środki z Elbląga i Trójmiasta.


Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęta już była część konstrukcji dachowej kościoła, a płomienie wydostawały się na zewnątrz przez rozbite witraże.


Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji pożar udało się szybko opanować i nie dopuścić do rozprzestrzenienia na pozostałą część kościoła. Działania gaśnicze były prowadzone zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz przy wykorzystaniu autodrabiny mechanicznej i podnośnika hydraulicznego. W działaniach skorzystano z pomocy osoby fizycznej, która dysponowała specjalistycznym dronem z kamerą termowizyjną, dzięki temu można było szybko i precyzyjnie zlokalizować ukryte zarzewia ognia znajdujące się pod przykryciem dachowym.


Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z KW PSP z Gdańska z Zastępcą Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariuszem Żywickim na czele.


Pożar został ugaszony około godziny 20:30 a dalsze działania polegały na dogaszaniu oraz usuwaniu luźnych elementów konstrukcji dachu, które mogły by stwarzać dodatkowe zagrożenie.


W wyniku pożaru nie ucierpiała żadna osoba, jednak zniszczeniu uległa część konstrukcji dachowej wraz z podbitką, szklane witraże oraz część wyposażenia kościelnego.


Na miejscu z ogniem walczyło dwadzieścia jeden JOP: piętnaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej, w tym cztery zastępy z JRG nr 1 W Elblągu, jednostka z Gdańska i Gdyni oraz siedem zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu nowodworskiego.


Dysponowanie JOP z Elbląga w rejon woj. pomorskiego odbyło się w ramach funkcjonujących rejonów pomocy wzajemnej.

 

 

Opracowanie: st. kpt. Łukasz Kochan, mł. asp. Dawid Rogożyński

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ kiki
  Wtorek, 06.07

  Do napisania 7 akapitów / artykułu / potrzeba aż 2 strażaków? A może ten pierwszy został dopisany z racji pełnionej funkcji?

 2. 2
  --11
  ~ Blee
  Wtorek, 06.07

  Miasto Elbląg zostało na ten czas pod opieką.atki Boskiej. Powinny przyjechać posiłki z Torunia od Tadeusza.

 3. 3
  +11
  ~ Zbędna biurokracja
  Wtorek, 06.07

  Strażacy w statucie mają ratować ludzkie życie, i mienie. Gdyby się ktoś zastanawiał dla czego to czy tamto, to nie było by co i kogo ratować . Zbędna biurokracja .

 4. 4
  +3
  ~ DT or JK.
  Wtorek, 06.07

  Obaj reprezentują PSP, ale jeden jednostkę w Elblągu, drugi odpowiada za strażaków w województwie pomorskim. Z tego względu, że obowiązuje procedura informacji społeczeństwa o istotnych zdarzeniach stąd ten artykuł. A tak poza protokołem, jak niewiele potrzeba, aby pobudzić aktywność internautów, a błahostka typu autor/autorzy niektórych podnieca bardziej niż zapowiedź Donalda Tuska o powrocie na krajowe pole polityczne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1230120658875