Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii FELIETONY

Podpalenie ratusza w Elblągu jest bardzo realne (felieton)

13.12.2014, 12:00:48 Rozmiar tekstu: A A A
 Podpalenie ratusza w Elblągu jest bardzo realne
fot. archiwum redakcji

Pożar Reichstagu w 1933 roku był częścią kampanii wyborczej NSDAP, która Niemcy i Europę doprowadziła do katastrofy. Pod wpływem dramatyzmu wydarzeń, Prezydent Paul von Hindenburg został nakłoniony do podpisania dekretu, który na tydzień przed przedterminowymi wyborami zawieszał czasowo podstawowe prawa obywatelskie, zawarte w konstytucji Republiki Weimarskiej.

W Elblągu jesteśmy już po wyborach, ale czwartkowa sesja Rady Miejskiej pokazuje, że kampania wyborcza nie dobiegła końca, a wręcz przeciwnie, rozkręca się w bardzo niebezpiecznym kierunku – zmierza wprost do podpalenia finansów miasta.

W rzekomo sfałszowanych wyborach, PiS wprowadził  do Rady Miejskiej w Elblągu trzynastu radnych. Boję się pomyśleć, ilu radnych by miał elbląski PiS, gdyby wybory nie były „sfałszowane”- już ta trzynastka radnych, zbiera podpałkę i gromadzi ją w biurze Rady Miasta. Niedawny prezydent Jerzy Wilk, w otoczeniu wiceprezydentów, stanął na czele bojówki uchwałodawczej, której zadaniem będzie ciągłe prowadzenie kampanii, poprzez rozdawanie nie swoich pieniędzy.

Zaczęło się od Karty Seniora – szkoda, że nie połączono jej z Kartą Zwolnionych z likwidowanego ELSIN-u – łaskawca Marek Pruszak, już sygnalizuje ostrą walkę, o podwyżki dla uciemiężonych za jego rządów nauczycieli, a radny Dubiela zaleca pośpiech, w trosce o szybko upływający emerytom czas. Jak sprawnie pójdzie z kartą, to i uczelnia  radnego może liczyć na tereny inwestycyjne za symboliczną złotówkę. Wtedy już nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby zrealizować genialny pomysł koalicjanta z Solidarnej Polski, i wprowadzić bezpłatną komunikację miejską. Ja nie mam złudzeń, radnym PiS-u pomysłów nie zabraknie – chociaż dla Elbląga byłoby bezpieczniej, gdybyście toczyli intelektualny spór dotyczący płciowości muminków .

Przegrana PiS-u w wyścigu prezydenckim w Elblągu, może budzić i budzi frustrację, ale jeśli koleżanki i koledzy z elbląskiego PiS-u, nie wiecie jak się zachować, to zachowajcie się przyzwoicie. Nie bądźcie lokalnymi talibami, nie niszczcie miasta tylko dla tego, że nim nie rządzicie, nie stosujcie uboju rytualnego wobec budżetu Elbląga. A jeśli już nie jesteście w stanie zapanować nad  swoimi niszczycielskimi emocjami, to zróbcie to szybko. Zwołajcie dwudniową sesję Rady Miasta i przyjmijcie wszystkie swoje uchwały rujnujące finanse Elbląga. Wtedy sytuacja będzie klarowna. Regionalna Izba Obrachunkowa  przyjmie uchwałę, umożliwiającą wojewodzie złożenie wniosku, o wprowadzenie zarządu komisarycznego w mieście Elblągu. Komisarz rutynowo, szybko i sprawnie doprowadzi finanse do bezpiecznej równowagi. Zredukuje przerosty administracyjne, zamknie z trzy szkoły, zwolni z dwustu nauczycieli, w tym radnego Pruszaka, który jako człowiek niesłychanie przedsiębiorczy, natychmiast otworzy prywatną szkołę  i zatrudni w niej wszystkich zwolnionych nauczycieli, z pensją co najmniej pięć tysięcy złotych na rękę.

 Radni Pis-u -Opamiętajcie się!!! Co takiego złego, to miasto Wam uczyniło, że z taką lubością je niszczycie w chwili, gdy przed nim stoi perspektywa, pozyskania ogromnych pieniędzy z programu regionalnego.  Większość z Was dobrze żyła z tego miasta, czerpiąc pełnymi garściami korzyści z elbląskiej kasy.  Teraz jest czas oszczędzania i wszyscy muszą to zrozumieć, że nie wolno zwiększać wydatków budżetu, ale należy je redukować, nawet jeśli jest to trudne społecznie. Czy tak trudno to zrozumieć? Nie pójdziecie do  nieba, ponieważ Pan do Was powie:
- byłem w potrzebie,  a nie pomogliście mi
- prosiłem o nie zadłużanie Elbląga, a nie słuchaliście mnie
- prosiłem o współpracę, a odmówiliście mi


Wy wtedy zapytacie – Panie, kiedy Ci nie pomogliśmy, kiedy nie słuchaliśmy, i kiedy Tobie odmówiliśmy współpracy?  I odpowie Wam Pan – jeśli nie pomogliście gospodarzowi Elbląga, gdy miasto było w potrzebie, to tak jakbyście mi nie nie pomogli. I gdzie wtedy pójdziecie ? Do wiecznej kaźni? – a przecież niebo jest blisko.

 

 

Stefan Rembelski
Elbląska Koalicja Obywatelska

   

Oceń tekst:

Ocen: 81

%75.3 %24.7


Komentarze do artykułu (69)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ historia
  Sobota, 13.12

  Niemcy mieli reichstag ...amerykanie zrobili 9/11 ...każda metoda dobra by namieszac i zacząć wojnę ..teraz ukraina będzie takim reichstagiem dla europy ...że niby trzeba powstrzymać złego Putina ....znów amerykanie mieszają by zacząć nowy konflikt ...na marginesie to amerykańskie banki pozyczyly kasę Hitlerowi ...USA dobrze wiedziało co się szykuje w europie ale nic nie zrobiło !!!

 2. 2
  +11
  ~ historia
  Sobota, 13.12

  A jeszcze jedno ..Panie przeRembelski weź pan się je.b.nij tylko czymś ciężkim ...wypociny eksperta w dziedzinie nijakiej !!!

 3. 3
  +10
  ~ pewnie ze sfałszowane !!!!
  Sobota, 13.12

  3 miliony nieważnych głosów ???? Najwięcej nieważnych głosów.w okręgach które wygrało PO lub PSL 60%-70% nie ważnych ..z kogo wy chcecie robić idiotów ?? Z ludzi że nie potrafią głosować ? Może nie sfałszowane ale na 100% zmanipulowane co jest tym samym ...nie jestem za PIS em ale to gołym okiem widać że te wybory smierdzą ....więc panie.rembelski nie "rzekomo sfałszowane " a " sfałszowane "!!!

 4. 4
  +14
  ~ CH.W.D.R.
  Sobota, 13.12

  Panie Przerembelski a czemu nie napiszesz jakiś wypocin na temat procederu wyłudzeń pieniędzy przez ***ów z wiejskiej głośno.było o trzech z PIS u ,a jakoś cicho o Radku 78.000 na paliwo ??jest tych złodziei więcej i o dziwo nie z PIS ale i z PO... I PSL ...no ale wiadomo negatywnie to pan piszesz tylko o swoich przeciwnikach koleszków pan nie ruszysz ....dletego śmiem twierdzić że felietony pana są stronnicze,nieoboektywne a co za tym idzie nie mają nic wspólnego z realiami polskimy .....szkoda tego nawet czytać ....

 5. 5
  +13
  ~ CH.W.D.R.
  Sobota, 13.12

  Panie Przerembelski a czemu nie napiszesz jakiś wypocin na temat procederu wyłudzeń pieniędzy przez ***ów z wiejskiej głośno.było o trzech z PIS u ,a jakoś cicho o Radku 78.000 na paliwo ??jest tych złodziei więcej i o dziwo nie z PIS ale i z PO... I PSL ...no ale wiadomo negatywnie to pan piszesz tylko o swoich przeciwnikach koleszków pan nie ruszysz ....dletego śmiem twierdzić że felietony pana są stronnicze,nieoboektywne a co za tym idzie nie mają nic wspólnego z realiami polskimy .....szkoda tego nawet czytać ....

 6. 6
  +10
  ~ leonid chruszczow
  Sobota, 13.12

  Powiem tak jak by PIS wygrywał kilkoma procentami to by im się udało zakrecic wybory na swoją korzyść .ale że pis wygrał wielką roznicą dlatego im się nie udało .pomimo chachmecenia z głosami niewaznymi i tak polegli w połowie województw ...to że ustawili wyniki to FAKT !!! I tylko idiota uważa inaczej już na taśmach u sowy mówili że PIS wygra wybory ,to dlatego ten system wdrozyli tuż przed wyborami żeby był większy bajzel i możliwość kombinacji .....za komuny było tak samo jedyną słuszna partia zawsze wygrywała wybory ..nic się w tej kwesti nie zmieniło..

 7. 7
  +17
  ~ jak sie bawic to sie bawić
  Sobota, 13.12

  Z kontroli wynikało, że przez 5 lat resort Sikorskiego zakupił 3,2 tysiąca sztuk mebli. Wśród nich: kilkadziesiąt foteli za 300 tysięcy złotych, stół konferencyjny za 174 tysiące złotych, stół za 11 tysięcy złotych i szafki witrynowe za 12 tysięcy złotych..!!!!

 8. 8
  --2
  ~ Magda Umer
  Sobota, 13.12

  Do tej pory,zawsze stawałam po przeciwnej stronie barykady ,do tego co pisał Pan Rembelski.Teraz ,mówię Wam Drodzy internauci-ON ma 100% racji w felietonie w którym napisał o wojnie PiSu z Wróblewskim i SLD.PiS kupił PO,choć to oni wystawili Wróblewskiego na swojego Prezydenta,dając PO stanowiska w radzie,przypomnę-wiceprzewodniczący Rady-Wcisła,Przewodnicząca komisji spraw społecznych-Adamowicz z PO,Przewodniczący komisji PolitykiRegionalnej i Promocji-Czyżyk Antek-PO, wiceprzewodniczący Komisji Oświaty-Turlej-PO, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej najważniejszej w Radzie Miasta- Missan-PO.Tyle stanowisk dla największego wroga?Kto odpowie na zadane pytanie?Dlaczego Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej nie został Klim z SLD?Na to pytanie odpowiem sama-BO PIS JEST W OPOZYCJI PRZECIW WRÓBLE

 9. 9
  +12
  ~ CH.W.D.R.
  Sobota, 13.12

  PO zniszcylo to miasto i polskę ..a teraz de.bil rembelski próbuje zaklamac fakty ...od 8 lat to PO dba o finanse w mieście,województwie ,polsce ..co pan tu z PiSem wyjeżdzasz ....???? Zas.r.any adwokat diabła !!! Ch..W .Du.pe .Rembelskiemu .

 10. 10
  --2
  ~ AMale już nie koniecznie
  Sobota, 13.12

  Komunizm chrześcijański – ideologia głosząca idee wspólnoty dóbr (komunizm) oraz wiarę chrześcijańską. Komunizm chrześcijański był i jest praktykowany wśród anabaptystów (historycznie - Komuna w Münster, współcześnie - huteryci) i w innych protestanckich grupach religijnych w USA w XIX i XX w. np. w osadach szejkersów. Ponieważ pierwsze gminy chrześcijańskie wprowadzały zasadę współposiadania (jest o tym mowa w Dziejach Apostolskich), w odniesieniu do wczesnego chrześcijaństwa mówi się czasem o „pierwotnym komunizmie chrześcijańskim”[1]. W przeciwieństwie do komunistów pierwsi chrześcijanie nie kwestionowali jednak własności prywatnej. W katolicyzmie istnieje nurt łączący teologię z niektórymi tezami komunizmu – teologia wyzwolenia. Nurt ten zdobył dużą popularność w Ameryce Łacińskiej,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0604050159454