Poniedziałek, 27.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa" włączyli się strażacy z trzech elbląskich jednostek (film)

03.12.2021, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa" włączyli się strażacy z trzech elbląskich jednostek (film)
Fot. fb.com/StrazElblag
Wczoraj, o godzinie 18:00 strażacy w całym kraju włączyli w swoich samochodach sygnały świetlno- dźwiękowe oddając w ten sposób hołd ofiarom wczorajszego wypadku. Do akcji "Minuta dla druhów z Czernikowa" włączyli się strażacy z trzech elbląskich jednostek ratowniczo – gaśniczych, policjanci oraz druhowie OSP z terenu powiatu elbląskiego. „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.
 

 

OSP w Gronowie Elbląskim, na portalu facebook, opublikowało filmik z akcji oraz następujący wpis:


"Tego co wydarzyło się wczoraj (2.12.) nad ranem nie da się opisać słowami. Szok, niedowierzanie, smutek i łzy w oczach. To jedne z pierwszych reakcji na wiadomość że dwoje druhów zginęło jadąc na akcję.W czwartek ( około 5 nad ranem w miejscowości Czernikowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Druhowie OSP wezwani do pożaru sadzy w kominie wyruszyli na akcję. 3 z nich trafiło do szpitala. Dla kolejnych dwóch z nich był to ostatni wyjazd... Strażacka brać łączy się w smutku i żalu po stracie druhów. O godzinie 18:00 w wielu jednostkach zawyły syreny.

Pierwszy raz od dawna nie po to by wezwać nas na akcję. Nie po to by w naszych żyłach pojawiła się adrenalina. Ale po to by uczcić pamięć tragicznie zmarłych druhów z OSP Czernikowo.

Strażakom przebywających w szpitalu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Szok jaki przeżyli nie będzie łatwy do pokonania ale wierzymy, że otrzymają odpowiednie wsparcie. Łączymy się w bólu i przekazujemy najszczersze kondolencje rodzinom, przyjaciołom i jednostce."Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" - spoczywajcie w pokoju"

 

OSP w Gronowie Elbląskim
 

 

OSP Braniewo
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. fb.com/StrazElblag


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.2576680183411