Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przy rondzie Zamech powstanie przystanek autobusowy?

03.12.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy rondzie Zamech powstanie przystanek autobusowy?
- Na wniosek mieszkańców Elbląga, zgłaszam propozycję stworzenia przystanku autobusowego linii nr 12 i 21 przy ul. Robotniczej od strony ronda „Zamech”. Proponowana lokalizacja znajduję się na terenie działki należącej do Gminy Miasto Elbląg – podkreśla Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miasta i radny Koalicji Obywatelskiej.
 
 
Antoni Czyżyk zwraca uwagę na to, że proponowana lokalizacja przystanku znajduje się nieopodal m.in. Centrum Handlowego Zielone Tarasy, krytej pływalni MOSiR oraz III Licem Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II.
 
 
Mieszkańcy, którzy korzystają z tych obiektów jako problem wskazuje odległość do przystanków autobusowych w tej części miasta. Stworzenie przystanku poprawi dostępność komunikacyjną i będzie odpowiedzią na liczne apele mieszkańców
 
– zaznaczył Przewodniczący RM.
 
 
Czy przystanek powstanie? - Analizując możliwości techniczne oraz warunki bezpieczeństwa, a także uwzględniając opinię Zarząd Komunikację Miejskiej lokalizacja nowego przystanku autobusowego przy ul. Robotniczej pomiędzy wjazdem na stację paliw a zjazdem do CH Zielone Tarasy jest możliwa przy uwzględnieniu kilku warunków – wyjaśnia Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga.
 
 
Jakie to warunki? - W przedmiotowej lokalizacji z uwagi na bliskość skrzyżowania i duże natężenie ruchu pojazdów rozważone mogą być jedyne przystanki wyposażone w zatoki autobusowe – wyjaśnia Janusz Nowak. - Budowa zatoki autobusowej wymagać będzie przebudowy odcinka chodnika oraz może wymagać przebudowy odcinka jezdni.
 
 
Z uwagi na lokalizację sieci podziemnych (gaz, teletechnika, elektroenergetyka, wodociąg, oświetlenie) wymagane będzie ich zabezpieczenie lub przebudowa. Szczegółowy zakres robót będzie wynikał z uzyskanych warunków technicznych od gestorów tych sieci i wymaga opracowania dokumentacji technicznej
 
– dodał Janusz Nowak.

 
Wiceprezydent podkreślił, że biorąc pod uwagę te warunki realizacja przystanku autobusowego wraz z zatoką musi zostać poprzedzona dokumentacją techniczną. - Koszt wykonania samych robót drogowych wraz z wyposażeniem przystanku, bez niezbędnej przybudowy infrastruktury podziemnej wynosi ok. 170 tys. zł – poinformował Janusz Nowak. - Wskazuję, że aktualnie nie ma możliwości zabezpieczenia takich środków w budżecie inwestycyjnym Miasta. Aktualnie trwają prace przygotowawcze nad projektem budżetu na rok 2021.
 
 
Priorytetem dla zadań inwestycyjnych jest założenie realizacji zadań, dla których możliwe jest pozyskanie dofinansowania zewnętrznego. W przypadku oszczędności przetargowych lub pozyskania dodatkowych środków zewnętrznych na priorytetowe zadania zakładane do projekt budżetu, zadanie takie zostanie rozważone do realizacji
 
– zapewnia Janusz Nowak.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Podpowiem proste rozwiązanir
  Piątek, 03.12

  I tanie w wykonaniu. Niech autobus wjeżdża na parking przy Zielonych tarasach. Od strony robotniczej w obydwu kierunkach. Postawić tam przystnek wdustronny. Paring jest na tyle duży a nawet sa tam dwa paringi, że przystanek sie zmieści bez konieczności przebudowy kosztownej skrzyżowania,o.

 2. 2
  +9
  ~ kjm
  Sobota, 04.12

  A może niech pan Czyżyk wystąpi o wjeżdżanie autobusów bezpośrednio do sklepów nawet przez schody, wówczas będzie ułatwienie jeszcze bardziej "przyjazne". Panie Czyżyk zajmij się pan czymś naprawdę pożytecznym a nie wydumanymi problemami.

 3. 3
  +4
  ~ Polek
  Sobota, 04.12

  A na pomnik Piłsudczyków to miał Czyżyk z Wróblewskim pieniądze? A na przystanek juz nie? Podobna kwota. Banda nieudaczników nie umiejących zarządzać miastem

 4. 4
  +3
  ~ ojciec Jankowej
  Sobota, 04.12

  A może prezydent Wróblewski i wiceprezydenci zrzekną się do lipca 2022 podwyżek pensji[które przysługują z rozdzielnika] i mamy nie jeden ale nawet dwa przystanki autobusowe i wszyscy będa zadowoleni....No pięknie puściłem wodze fantazji,ale to chyba tylko marzenia] i nic się nie zmieni!..

 5. 5
  +2
  ~ karol
  Sobota, 04.12

  co za bezsensowny pomysł

 6. 6
  +1
  ~ nie
  Sobota, 04.12

  Bezsens. Przecież jest przystanek tramwajowy przy samym liceum, na Płk. Dąbka i na Królewieckiej, autobusowy na Gwiezdnej i Płk Dąbka. Jest blisko i do centrum handlowego i na basen i do szkoły. Jakaś bzdura. Nie ma pieniędzy w budżecie, a chce się inwestować w nowy przystanek. Chyba ktoś komuś coś obiecał itd. itd... Komunikacja miejska po zmianach jest oparta na przesiadkach a częstość kursów woła o pomstę do nieba. Mieszkańcy mają problemy w przemieszczaniu się, ale nikogo to nie obchodzi. To i młodzież z III LO może się po przesiadać lub jeździć tramwajem. Do póki nie było tam III LO nikomu w urzędzie odległości nie przeszkadzały.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0194280147552