Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Śmiertelne potrącenie na krajowej nr 7! Zginęła 80-letnia kobieta

22.11.2017, 18:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
 Śmiertelne potrącenie na krajowej nr 7! Zginęła 80-letnia kobieta
Fot. Archiwum redakcji

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś, 22 listopada, na drodze krajowej nr 7. Na odcinku, ok. 5 kilometrów za Elblągiem blisko miejscowości Jazowa, śmiertelnie potrącono 80-latkę.

Na drodze nr 7,  po godz. 16.00, doszło do  śmiertelnego potrącenia kobiety. 57-letni mężczyzna jadąc samochodem marki ford w kierunku Gdańska, nie zauważył 80-letniej kobiety, która przechodziła przez jezdnie w niedozwolonym miejscu i śmiertelnie ją potrącił.

Kobieta najprawdopodobniej nie miała na sobie elementów odblaskowych

– mówi Krzysztof Sawicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji.

Mimo szybkiej interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego kobieta na skutek odniesionych obrażeń zmarła.

W miejscu zdarzenia (przed miejscowością Jazowa) trwają utrudniania w ruchu.
 
Aktualizacja:


- Policjanci apelują do osób poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ale i w mieście o używanie elementów odblaskowych. Odblaski ratują życie – taki napis znajduje się na policyjnych plakatach. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak tego elementu odblaskowego grozi mandat lub… potrącenie przez nadjeżdżający samochód - informuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

- W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku – tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Yogi
  Środa, 22.11

  Krzysztof Sawicki???? Chyba Jakub! Tego się czytać nie da masakra nie tekst.

 2. 2
  +4
  ~ Szkoleniowiec
  Środa, 22.11

  5km za Elblągiem na S7 to sugeruje ze to było w kierunku Warszawy. Dopiero w ostatnim zdaniu jest napisane ze w Jazzowej czyli na DK7. Kiedy wasi dziennikarze nauczą się odróżniać S7 od DK7? ? To już chyba setny artykuł z błędem

 3. 3
  +8
  ~ Burza
  Środa, 22.11

  Ludzie co z wami jest. Zginęła kobieta, to tragiczne zdarzenie, a Wy popisujecie się swoją specyficzna wiedzą przedstawiając wykład o S7,czy to ważne. Opamiętajcie sie, albo zamilczcie.

 4. 4
  0
  ~ dk 7
  Środa, 22.11

  #burza- porządek musi być!

 5. 5
  +5
  ~ ZZZ
  Czwartek, 23.11

  Jaowa leży 10 km od Elbląga. Po drugie jak ta Pani miała dojść do domu , skoro chodnik jest tylko z jednej strony drogi .A ona mieszkała po tej stronie gdzie zabrakło pieniędzy na chodnik i ścieżkę rowerową?

 6. 6
  +4
  ~ anonim
  Czwartek, 23.11

  Do zzz :Stal sie wypadek i to straszne ale pani mogla zachowac wiecej ostroznosci przynajmniej ubrac kamizelke odblaskowa by ktos ja widzial ! Kiedy piesi zrozumieja ze to ze oni widza samochod nie oznacza ze kierowca widzi pieszego najczesciej ubranego na ciemno ! Wspolczuje bardzo rodzinie ale ludzie zacznijcie byc bardziej uwazni bo nawet nie chce myslec jak tragicznie czuje sie kierowca mimo ze to nie on zawinil ..

 7. 7
  0
  ~ Kierowca w korku
  Czwartek, 23.11

  Pozdrawiam cwaniaków, którzy postanowili ominąć korek i zostali zatrzymani na końcu przez Policję. Błazny roku!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.