Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Fatalne warunki na drogach. Tir w rowie przy obwodnicy Elbląga

03.11.2016, 13:46:22 Rozmiar tekstu: A A A
Fatalne warunki na drogach. Tir w rowie przy obwodnicy Elbląga
Fot. Ryszard Biel

Dzisiejsze opady gradu i deszczu ze śniegiem spowodowały, że na drogach w rejonie Elbląga zrobiło się bardzo ślisko. Przed godziną 12 na obwodnicy Elbląga doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Tir z naczepą przewożącą kukurydzę wjechał do rowu i przewrócił się na dach. Na miejscu pojawili się m.in. strażacy z grupy chemicznej, którzy zapobiegli wyciekowi paliwa z uszkodzonego zbiornika ciężarówki.

Do zdarzenia doszło dziś (3 listopada) przed godziną 12 na obwodnicy Elbląga między węzłami Elbląg Wschód, a Elbląg Południe. Jadąca toyotą avensis w kierunku na Gdańsk kobieta, wpadła na zakręcie w poślizg i odbiła się od barierki energochłonnej. Jadący za nią tir próbując uniknąć zderzenia z toyotą skręcił nagle w prawo i wjechał do rowu. W wyniku zderzenia ciężarówka wywróciła się na bok, a z jej naczepy wysypało się ziarno kukurydzy. Tir zjeżdżając z drogi zahaczył o barierę i uszkodził zbiornik z paliwem. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej, jeden samochód gaśniczy i jeden samochód ratownictwa chemicznego.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w rowie leży wywrócony do góry kołami pojazd ciężarowy wypełniony ziarnem kukurydzy. Jego kierowca był już na zewnątrz opatrywany przez zespół ratownictwa medycznego. Na miejscu był również uszkodzony samochód osobowy toyota avensis, w którym nikt nie został poszkodowany. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu wycieku paliwa z rozszczelnionego zbiornika z olejem napędowym. Przepompowaliśmy całe paliwo do podstawionego przez nas zbiornika. Udrożniliśmy także drenaże, które odprowadzają do rowu wodę opadową

- relacjonuje bryg. Tomasz Malesiński, Dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 KM PSP w Elblągu.

Do czasu wyciągnięcia tira z rowu, na obwodnicy Elbląga występować będą utrudnienia w ruchu związane ze zwężeniem jednego pasa jezdni na wysokości miejsca zdarzenia. 

Policjanci ostrzegają kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Od wczesnych godzin rannych elbląscy policjanci odnotowali trzy kolizje, związane z niekorzystnymi warunkami na drogach. Spowodowały to opady deszczu ze śniegiem. 

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu, aby jechali rozsądniej. Zwracajmy uwagę na to, aby samochód miał włączone światła, aby wszyscy w aucie mieli zapięte pasy, aby dzieci były przewożone w fotelikach

- mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP Elbląg.


 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / TIR na obwodnicy Elbląga wjechał do rowu ( zdjęć 24 )
Dodano: 2016-11-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ TiL
  Czwartek, 03.11

  Raczej ciężarówka a nie TIR. TIR (skrót od fr. Transport International Routier[1], "Międzynarodowy Transport Drogowy") – międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych w celu większej skuteczności przewozów drogowych.

 2. 2
  +1
  ~ Sad0wski11
  Czwartek, 03.11

  po c otyle zdjec jak tu sie polowa wzrokowo powtarza

 3. 3
  --7
  ~ wulkanizator STACH
  Czwartek, 03.11

  wprowadzic obowiazek stosowania opon zimowych w sam.ciezarowych. Sa juz dostepne na rynku

 4. 4
  +3
  ~ Marek
  Czwartek, 03.11

  Szacun dla kierowcy TIR"a ... dzięki jego reakcji tej kobiecie nic się nie stało... a być może dzięki temu żyje.

 5. 5
  +2
  ~ Marek
  Czwartek, 03.11

  Szacun dla kierowcy TIR"a ... dzięki jego reakcji tej kobiecie nic się nie stało... a być może dzięki temu żyje.

 6. 6
  +1
  ~ Marek
  Czwartek, 03.11

  Szacun dla kierowcy TIR"a ... dzięki jego reakcji tej kobiecie nic się nie stało... a być może dzięki temu żyje.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.