Piątek, 24.01.2020, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Starsza kobieta potrącona na Grunwaldzkiej. Wbiegła na jezdnię na czerwonym świetle

12.09.2016, 14:14:11 Rozmiar tekstu: A A A
Starsza kobieta potrącona na Grunwaldzkiej. Wbiegła na jezdnię na czerwonym świetle
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. Witold Sadowski)

Do potrącenia 83-letniej kobiety doszło dziś (12 września) około godziny 12:30 na przejściu na pieszych na ul. Grunwaldzkiej. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, staruszka wbiegła na jezdnię na czerwonym świetle. Wówczas została potrącona przez hondę accord, której kierowcą był 20-letni mężczyzna. Kobieta została odwieziona z ogólnymi obrażeniami ciała do szpitala.
 
Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych znajdującym się między ulicami Żeromskiego i Mickiewicza, na wysokości placu Dworcowego. - Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kobieta przebiegała przez przejście dla pieszych, bo spieszyła się na tramwaj. Badanie alkomatem sprawcy potrącenia, wykazało, że był on trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia badają elbląscy policjanci - powiedział nam Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +28
  ~ filmowiec
  Poniedziałek, 12.09

  Często tam właśnie osoby przebiegają przez przejście na czerwonym świetle bo śpieszą się na tramwaj. Kilkukrotnie miałem taką sytuację, kiedy musiałem ostro hamować by nie potrącić pieszego łamiącego przepisy i narażającego własne życie. 5 minut które spędzą na przystanku czekając na kolejny tramwaj nie jest chyba warte życia czy kalectwa. Proszę pieszych o rozwagę i uszanowanie sygnalizacji świetlnej.

 2. 2
  +11
  ~ olololo
  Poniedziałek, 12.09

  Oczywiście bardzo szkoda tej starszej Pani, ale niestety poruszając się pieszo wiele razy widziałam jak starsi ludzie biegną na czerwonym świetle przez ulicę, albo nie po pasach tylko "na dziko" w prost pod pędzące samochody. Starsi ludzie myślą, że tak jak w komunikacji wypada im ustąpić miejsce (co robię zawsze) to tak samo jest na drodze nie zważając na kolor światła.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.