Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Rycerska: potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranna kobieta w szpitalu

26.08.2016, 13:21:06 Rozmiar tekstu: A A A
Rycerska: potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranna kobieta w szpitalu
fot. Witold Sadowski

Dziś (26 sierpnia) przed godz. 13 na przejściu dla pieszych na wysokości placu Słowiańskiego doszło do potrącenia kobiety przez mały pojazd dostawczy. Ranna piesza została przetransportowana ambulansem ZRM do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut był utrudniony.

 

Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu wypadku policjanci, 32-letni kierujący małym, dostawczym peugeotem jechał lewym pasem ul. Rycerskiej w kierunku al. Tysiąclecia. Przed przejściem dla pieszych, na wysokości pl. Słowiańskiego, na prawym pasie ulicy, zatrzymał się kierowca ciężarówki i przepuszczał 30-letnią kobietę idącą od strony starego miasta w kierunku pl. Słowiańskiego. Niestety, kierujący peugeotem nie zauważył będącej na pasach pieszej i prawym lusterkiem auta uderzył w 30-latkę.

 

Na miejsce wezwano służby ratunkowe i policję. Olsztyńskie WCPR do zdarzenia zadysponowało straż pożarną, ambulans ZRM i policję. Strażacy udzielili poszkodowanej kobiecie pierwszej pomocy i przekazali ją pod opiekę przybyłemu chwilę po nich zespołowi ZRM. Ranna kobieta z obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala. Ruch w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut na czas pracy służb ratunkowych i policji był utrudniony. Policyjne postępowanie wyjaśni przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Rycerska: potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranna kobieta w szpitalu ( zdjęć 15 )
Dodano: 2016-08-26 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ k.o.
  Piątek, 26.08

  "Niestety, kierujący peugeotem nie zauważył będącej na pasach pieszej i prawym lusterkiem auta uderzył w 30-latkę". - co za bzdura ! Kierujący złamał jeden z ważniejszych przepisów, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych pomimo tego ze inny pojazd to zrobił. Powinien mieć zatrzymane prawo jazdy.

 2. 2
  +7
  ~ ojojta
  Piątek, 26.08

  Bzdura nie bzdura - tak było :(

 3. 3
  +9
  ~ Piotr
  Piątek, 26.08

  Rzeczywiście pan Redaktor chyba nie zna przepisów, albo "zawodowa poprawność" nie pozwala mu napisać kto zawinił. Kierowca peugeota był zobowiązany zatrzymac się przed przejściem widząc stojącą ciężarówkę. Nie ma znaczenia czy na pasach był jakiś pieszy czy nie. Poprawniej jednak należało napisać "kierowca nie zauważył ciężarówki" albo "postanowił nie zwracać uwagi na stojącą przed przejściem ciężarówkę".

 4. 4
  +9
  ~ q1
  Piątek, 26.08

  Żadne nie zauważył! To nie kierowca, tylko idiota!

 5. 5
  +1
  ~ jjj
  Piątek, 26.08

  zabrac prawo jazdy dozywotnio gamoniowi

 6. 6
  +9
  ~ RęceOpadają
  Piątek, 26.08

  Niedługo strażacy będą zastępować telefony zaufania. Do potrącenia pieszego wydaje mi się, że powinna przyjechać karetka pogotowia i policja a nie straż pożarna !!! Ale co tam, za każdy wyjazd straży pożarnej kaska im leci więc mamy tak jak mamy. P.S. A dlaczego olsztyńskie WCPR do tak poważnego kataklizmu nie przysłało saperów i służb antyterrorystycznych ?

 7. 7
  +3
  ~ eh
  Piątek, 26.08

  Komorecxka w reku i prosze... wina kierowcu wiadomo ale reszta stała byłem po drugiej stronie

 8. 8
  +3
  ~ Strażak998
  Piątek, 26.08

  A co to za strażak w szelkach i na krótki rękawek? Idzie nowa moda? A może to jakaś szycha i ma tzw. przywileje, inni zapięci po szyję a ten jeden inny. Co na to regulamin?

 9. 9
  +1
  ~ Bożena
  Piątek, 26.08

  Na tym przejściu piesi często wybiegają. Monitowałam do władz, bo długo tam na jezdni nie było wymalowanych pasów. Był czas, że w nocy, nie było widać przejścia. Niestety, w pobliżu kościołów, supermarketów i rynku, trzeba się liczyć z sytuacją, że zawsze ktoś wybiegnie. Jestem długoletnim kierowcą i niestety muszę liczyć się, z każdą sytuacją. Panie idące z kościoła przechodzą często jezdnię na czerwonym świetle. Wierzę, że poszkodowana wyzdrowieje.

 10. 10
  0
  ~ mieszkanka
  Piątek, 26.08

  Kierowcy jeżdżą jak chcą i uważają że jadąc samochodem są ważni i nie zwracają uwagi na pieszych .Ja wielokrotnie przechodząc ul. Królewiecką na wys. szkoły gastronomicznej stałam na środku jezdni bo kierowca z przeciwnej strony udał ze mnie nie widzi i jechał więc musiałam upewnić się czy się zatrzyma .Niebezpiecznym przejściem jest też ul.Moniuszki i Szymanowskiego jeden sygnalizuje że skręca a drugi uważa że ma pierwszeństwo i sobie jedzie bez włączania chęci skrętu a POLICJA ma to gdzieś .Dopiero jak stanie się tragedia to będzie "kto zawinił".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1071379184723