Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Chciał popełnić samobójstwo z powodu zawodu miłosnego. Mężczyzna ponownie rzucił się do rzeki Elbląg

14.07.2015, 12:45:54 Rozmiar tekstu: A A A
Chciał popełnić samobójstwo z powodu zawodu miłosnego. Mężczyzna ponownie rzucił się do rzeki Elbląg
Zdjęcie z 10 lipca br. (fot. Witold Sadowski)

W piątek (10.07.) powtórzyło się zdarzenie z dnia 7 maja br. dotyczące mężczyzny, który skacząc do rzeki Elbląg chciał popełnić samobójstwo z powodu zawodu miłosnego, z tym że wtedy strażnicy w ostatniej chwili udaremnili jego skok do wody.

Niestety tym razem mężczyzna ponownie podjął tą próbę i  rzucił się do rzeki. Ale podczas i tej interwencji nie zawiódł monitoring miejski oraz  dyżurny monitoringu Straży Miejskiej  i dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. To oni powiadomili patrol Straży Miejskiej, który natychmiast udał się na miejsce oraz Policję, Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe.

Tak całą sytuację relacjonuje strażnik, który w danym dniu obsługiwał monitoring:

- około godziny 13.30 zaobserwowałem mężczyznę na nabrzeżu ulicy Wodnej – Bulwar Zygmunta Augusta, zachowywał się dziwnie, był niespokojny i spożywał alkohol. Nagle podszedł do nabrzeża, zaczął się rozbierać, zdjął kurtkę oraz buty i wskoczył do rzeki.

Natychmiast powiadomiłem dyżurnego Straży Miejskiej, aby zadysponował patrol interwencyjny na miejsce zdarzenia. W tym czasie mężczyzna, który wskoczył do wody nie był widoczny na kamerach monitoringu – mówi.

- W tym samym momencie dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego widząc całe zdarzenie i moje działania natychmiast powiadomił Policję i Straż Pożarną. Po pewnej chwili na obrazie monitoringu pojawił się n/n mężczyzna, który pływał w rzece samodzielnie unosząc się na wodzie – był cały czas obserwowany przeze mnie i dyżurnego MCZK – mówi dyżurny monitoringu SM Sławomir Kamiński.

Po kilku minutach na nabrzeżu ulicy Wodnej pojawił się patrol Policji, zaraz po nim Straży Miejskiej, a następnie Straż Pożarna, która podjęła bardzo szybką i sprawną akcję ratowniczą.

Mężczyznę uratowano, wyciągnięto z wody i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej rozpoznali mężczyznę z poprzedniego zdarzenia i jak się okazało, po sprawdzeniu jego tożsamości, był to rzeczywiście ten sam niedoszły samobójca.


Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 14.07

  Ponowię komentarz z 10.07 : jakoś nie dziwię się kobiecie, że zostawiła czubka, a do tego nieudacznika. Psychoznawcy powiedzą, że to krzyk rozpaczy i tak chciał zwrócić na siebie uwagę. To akurat mu się udało. Teraz powinien pokryć koszty akcji ratowniczej.

 2. 2
  +22
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 14.07

  I jeszcze parę słów : te służby mogły być potrzebne w innym miejscu. Sorry, ale albo zamknąć go do czubków, albo oby do trzech razy sztuka.

 3. 3
  +6
  ~ Karol
  Wtorek, 14.07

  Chłopie, żyjesz. Ciesz się życiem. One toczy się dalej :) Dasz radę.

 4. 4
  +22
  ~ do psychiatryka
  Wtorek, 14.07

  Robi to pod publiczkę, a nóż dziewczynie się zrobi szkoda i wróci. Dobrze wie że tam jest monitoring i go uratują. Ktoś kto chce się zabić nie zrobi tego na oczach tłumu i kamer. Głupek!!!

 5. 5
  +13
  ~ slawek
  Wtorek, 14.07

  Prawdziwy nieudacznik nawet zabić się nie umie .A po drugie zabijać się dla dziewczyny ? jak nie ta to inna tylko za koszty takiej akcji płacą podatnicy .

 6. 6
  +11
  ~ myk
  Środa, 15.07

  Rozbierał się jak do kąpieli, a czy sprawdził temperaturę wody?

 7. 7
  +5
  ~ Elblążanin
  Środa, 15.07

  No właśnie powinien pokryć koszty akcji wszystkich służb, którzy go ratowali. Chciał się topić na swoje życzenie, miał taka wolę, to jego sprawa, niech robi jak uważa, a wszystkie służby litują się nad takim. DZIWNE TO.

 8. 8
  +2
  ~ jmaniek
  Środa, 15.07

  Oj tego kwiatu to pół światu,nie warto głupot robić.

 9. 9
  +1
  ~ heh
  Środa, 15.07

  jak to się mówi do trzech razy sztuka- następnym razem ci się uda .

 10. 10
  --1
  ~ w twarz
  Czwartek, 16.07

  Gratka dla PiS-u, można obwinić rządy PO.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.