Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy Wyspa Spichrzów to rzeczywiście najlepsze miejsce na budowę biurowca?

Tak - 29%

Nie - 67%

Nie mam zdania - 4%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Głosowanie w naszej ankiecie trwa do 12. Czy biurowiec na Wyspie Spichrzów to najlepsza lokalizacja na taką inwestycję?

18.01.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Głosowanie w naszej ankiecie trwa do 12. Czy biurowiec na Wyspie Spichrzów to najlepsza lokalizacja na taką inwestycję?

Budowa biurowca przy ul. Warszawskiej ma ruszyć jeszcze w tym roku. Inwestor chce, aby stało się to w kwietniu. Na razie rozpoczął poszukiwania generalnego wykonawcy zadania. My pytamy elblążan, czy Wyspa Spichrzów to ich zdaniem najlepsze miejsce na tego typu inwestycję. Weź udział w ankiecie INFO.

 

O planach budowy biurowca na Wyspie Spichrzów i zakwalifikowaniu Elbląga do programu Fabryka mieszkańcy po raz pierwszy usłyszeli w 2019 roku. Obecnie inwestycja nabiera coraz konkretniejszych kształtów. Jest już projekt budynku i pozwolenie na budowę. Teraz rozpoczęto procedury zmierzające do wyłonienia generalnego wykonawcy. Na stronie ARP Operator pojawiło się zaproszenie do udziału w postępowaniu zakupowym na wybór generalnego wykonawcy budowy budynku biurowo-usługowego przy ul. Warszawskiej. To pierwszy z dwóch etapów postępowania, które zakończy się wyborem wykonawcy. Chętne firmy miały czas zgłaszać się do 10 stycznia. 
 

Na podstawie przesłanych przez potencjalnych Oferentów dokumentów oraz wewnętrznego regulaminu zamawiający wybierze oferentów zakwalifikowanych do drugiego etapu. Drugi etap postępowania będzie miał na celu wybór wykonawcy robót

- czytamy w ogłoszeniu.

 

Zgodnie z planami inwestora, jeśli uda się wyłonić wykonawcę w planowanym czasie, prace powinny ruszyć jeszcze w kwietniu tego roku. Termin zakończenia robót i uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wyznaczono na kwiecień 2024. 

 

Przypomnijmy. Biurowiec, który ma powstać na Wyspie Spichrzów, będzie się składał z siedmiu segmentów, nawiązujących swoją formą do historycznej zabudowy tego miejsca. Znajdzie się w nim ponad 6 tys. m2 przeznaczonych na biura, a także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. 
 

Jestem przekonany, że Porta Mare nie tylko da impuls rozwojowy Elblągowi i ściągnie do miasta firmy, które ulokują tu swoje oddziały, ale także będzie służyć wszystkim mieszkańcom. (...) Dobrze będzie się tu czuł także młody, stawiający pierwsze kroki lokalny biznes. Z kolei partery, w których ulokują się usługi i handel będą atrakcyjną ofertą dla elblążan odwiedzających centrum miasta

– przekonywał Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP.

 

My pytamy elblążan, czy rzeczywiście Wyspa Spichrzów jest najlepszym miejscem na tego typu inwestycję? Przez lata pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca było sporo, od centrum handlowego po replikę średniowiecznej osady. Część z nich wzbudziła kontrowersje, ostatecznie jednak żaden z nich nie doczekał się realizacji. Teraz to się zmieni. Czy biurowiec to dobry plan na ożywienie tego miejsca? Zachęcamy do udziału w ankiecie info.elblag.pl. Głosowanie potrwa do wtorku (18 stycznia) do godziny 12.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Czy Wyspa Spichrzów to rzeczywiście najlepsze miejsce na budowę biurowca?

Tak - 29%

Nie - 67%

Nie mam zdania - 4%

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  Staszek
  Czwartek, 13.01

  Budować,budować. Ten teren już dawno powinien być zagospodarowany.

 2. 2
  +41
  ~ Upadły Harley
  Czwartek, 13.01

  Niech Wróblewski zamknie jeszcze jedne most i nie zapewni parkingów przy biurowcu, to zobaczycie jaki będzie tam Sajgon

 3. 3
  +23
  ~ Pismen
  Czwartek, 13.01

  1. Na taką a nie inną lokalizację uparł się inwestor ( czyli ARP ). 2 Lokalizacja w takim miejscu jest słaba - biorąc pod uwagę problemy komunikacyjne , potencjale ( jeszcze bardziej ) dolegliwe zakorkowanie ulicy Warszawskiej , dojazdów do mostu Wyszyńskiego z każdej strony , o nieszczęsnym węźle zachód nie mówiąc - który w perspektywie ewentualnej rozbudowy terenów portowych , stanie się zupełnie niewydolny. 3. Dla Starego Miasta ( gastronomia , usługi , handel - lokalizacja genialna , stymulująca rozwój ). W sumie - coś za coś.

 4. 4
  --18
  ~ Gol
  Czwartek, 13.01

  Znowu gadanie gadanie i gadanie, czy wy się nie kapneliscie że to kolejny artykuł i tyle? Ble ble ble.

 5. 5
  --13
  ~ wkur...
  Czwartek, 13.01

  dramat wpóścili patodeweloperów do miasta brawo BEZradni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  --8
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 14.01

  Oczywiście, że to lipa do kwadratu! Ehhh tylko Elbląga żal!

 7. 7
  +8
  ~ k
  Piątek, 14.01

  dokładnie niech mądrala zamknie jeszcze jeden most , bo żabkom przeszkadza hałas. Jeśli ruszy ta inwestycja to kolejną powinno być udostępnienie mostu bez względu na niezadowolenie mieszkańców starego miasta- chca ciszy zapraszam na wieś

 8. 8
  --2
  ~ kkk
  Piątek, 14.01

  Na Wyspie Spichrzów ... biurowiec? Już ten zestaw słów kłóci się z dawną zabudową. Ratuszowi jak zwykle mają swoje ... pomysła ...

 9. 9
  +11
  ~ ZAKANALAK
  Piątek, 14.01

  A gdzie????,puste place blisko Starówki,SUPER.

 10. 10
  +10
  ~ ff11
  Piątek, 14.01

  Czy drewniane klocki już wymienione na mostach za podatników pieniądze? Czy głąby, którzy to wymyślili jeszcze pracują w UM ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1746490001678