Poniedziałek, 11.12.2023, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak kierowcy łamią przepisy na Starówce?- zobacz materiał filmowy!

19.08.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak kierowcy łamią przepisy na Starówce?- zobacz materiał filmowy!
Fot. Redakcja

Elbląska Starówka jest specyficznym miejscem, cały teren Starego Miasta jest strefą zamieszkania. Na jego obszarze obowiązują szczególne przepisy dotyczące ruchu drogowego. Czy elblążanie respektują te przepisy?

W strefie zamieszkania obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi. Na tym obszarze pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami.

Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 20 km/h, a parkować wolno jedynie w miejscach do tego wyznaczonych. Ponadto progi zwalniające nie muszą być oznaczone znakami pionowymi. Wszystkie skrzyżowanie są równoległe, co oznacza, że obowiązuje zasada prawej ręki, mówiąca o ustępowaniu pierwszeństwa pojazdom znajdującym się po prawej stronie. Ponadto opuszczając strefę zamieszkania, kierowcy są zobowiązani, by ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

To wszystko ma służyć przede wszystkim osobom tam zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół itp.

Strefa zamieszkania ma również zapewnić maksimum bezpieczeństwa, wszystkim uczestnikom ruchu szczególnie tym najmłodszym.

Czy na elbląskiej Starówce zdaje egzamin? Czy kierowcy przestrzegają przepisów na Starym Mieście? Postanowiliśmy oddać glos mieszkańcom, by sprawdzić, czy elblążanie łamią przepisy obowiązujące na Starówce.

Zapraszamy do obejrzenie materiału filmowego z wypowiedziami naszych rozmówców!

 

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Anty
  Poniedziałek, 19.08

  A kiedy materiał o łamaniu przepisów przez rowerzystów? Czy lepiej tego nie ruszać, bo to święte krowy i im wolno?

 2. 2
  +4
  ~ mis
  Poniedziałek, 19.08

  a gdzie jest straz miejska i blokady na kola nawierzchni mostow nie ma za co wyremontowac dziura na dziurze to zaraz sie kasa z mandatow znajdzie polakom daj palec to zaraz chca reke BO IM SIE NALEZY tylko wysokie kasy przywroca porzadek wrobel do roboty a nie rzniesz glupa

 3. 3
  --11
  ~ Biker
  Poniedziałek, 19.08

  Rower to przyszłość i chroniona święta krowa. Jak będziesz kiedyś cierpiał od tych spalin to zrozumiesz. Ale wtedy będzie za późno. Pa pa

 4. 4
  +4
  ~ kz
  Poniedziałek, 19.08

  Kierowcy łamią przepisy przy akceptacji służb powołanych do ich egzekwowania . Wożą tyłki w samochodach , oczy w telefonach - dlaczego mają sobie robić wrogów . Płace i tak mają bardzo dobre !

 5. 5
  +1
  ~ tarantino
  Poniedziałek, 19.08

  Ale śliczna Pani brunetka,bardzo ladna i sympatyczna.Pozdrawiam Panią zawsze ustepujacej pierwszenstwa.Milego dnia.

 6. 6
  --1
  ~ Bzdury
  Poniedziałek, 19.08

  Chodniki znowu da niszczone na starówce szaleją kierowcy . To ma być oaza ciszy nie ryk motorów i aut. Powinny być ustawione te wazony z kwiatami i drzewami to kierowców pochamuje.

 7. 7
  +4
  ~ Anty
  Poniedziałek, 19.08

  @Biker Nie święta krowa (chyba, że mentalnie) tylko uczestnik ruchu i tak samo powinien być karany za swoje przewinienia. Problem w tym, że ci ludzie dostali jakieś dziwne przywileje i teraz uważają się, że są ponad wszystkich, a nawet ponad pieszych. A na prawie jazdy uczą, że niby to pieszy jest najważniejszym uczestnikiem ruchu. Nie zaszanują ogólnych zasad ruchu i kultury, bo uznali, że są ponadto. Bezczelność i cynizm w jednym. Ale jak pisałem, to kwestia mentalności. @tarantino A rowerzysta w słuchawkach n a uszach, który wjeżdża na ulicę bez rozglądania się to już ok? :)

 8. 8
  +1
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 19.08

  tzw. starówka to strefa bezprawia - nie uświadczysz policji, ani straży miejskiej, gdy plebs poczuje imperatyw lansu za wszelką cenę

 9. 9
  +5
  ~ obserwator elblaga
  Poniedziałek, 19.08

  Artykul niestety nie wystarczy trzeba zaangazowac olicje zeby kierowcy omijali Starowke jest halas od samochodow to jest jedyne miasto na swiecie gdzie rzez stare miasto jedzie dziennie tysiace samochodow

 10. 10
  +2
  ~ anonim
  Poniedziałek, 19.08

  Najfajniejszy jest parking za WŁOSKĄ DZIELNICĄ na starówce a między GALERIĄ EL.W godzinach szczytu jest jak w Indiach i samochód na samochodzie i miejsc brak a mijanka na szerokość paznokcia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0898439884186