Niedziela, 20.06.2021, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oczami elblążan

02.05.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oczami elblążan
fot. Patryk Mamczyński

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest obchodzony między świętami państwowymi, tj. Świętem Pracy, które przypada na 1 maja a Świętem Konstytucji 3 Maja. Mimo iż 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, tego dnia organizowane są manifestacje patriotyczne, pikniki i koncerty, których głównym tematem jest Polska Flaga Narodowa. Zapytaliśmy elblążan, w jaki sposób obchodzą to święto i jakie ma dla nas znaczenie?

Karol Wyszyński

Dla mnie Dzień Flagi jest ważnym dniem. Uważam, że patriotyzm u nas zaniknął, a odnoszenie się z symbolami narodowymi, noszenie koszulek z barwami narodowymi na co dzień, stało się trochę rażące. W tej chwili frekwencja mieszkańców na wszelkich obchodach spadła, w porównaniu do lat poprzednich.
 


Pani Zuzia

Myślę, że warto obchodzić Święto Flagi, bo jest to oznaka patriotyzmu. Dobrze jak ktoś wywiesza flagę, w ten sposób daje znać, że zespala się z Polską. Nie sądzę, że tradycje zanikają, widać w różne święta narodowe, że w wielu miejscach są zawieszone flagi. Obchody tego dnia są ważne, pokazują zwłaszcza tym młodszym, że warto spojrzeć na Polskę. Ważne jest, aby wpajać wiedzę o tym, co przeszła Polska, co warto czcić i jakie powinniśmy obchodzić.


Pan Mateusz

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest ważnym świętem. Taki dzień powinno się obchodzić i widać, że to robimy, wiele osób wieszając flagę, daję przykład innym, głównie tym najmłodszym, by dbać o historię swojego kraju.Pan Jędrzej

Nie jest tradycjonalistą, niekoniecznie obchodzę Święto Flagi, więc zazwyczaj nie wieszam flagi na budynku swojego domu. Według mnie jest to dobra okazja do zrelaksowania się i spędzenia tego dnia inaczej niż zwykle na sportowo.
 


Pani Jola

Święto Flagi nie jest to dla mnie szczególnym dniem, dlatego też moje świętowanie różni się od tego tradycyjnego. Dla mnie jest dobra okazja do spędzenia tego dnia w aktywny sposób.


Pani Justyna

Elblążanie zazwyczaj wywieszają flagi, choć to głównie starsze osoby pamiętają o tym święcie. Ważne jest, aby uczyć młodzież historii, choć wcale się nie dziwię, że wszelkie tradycje zanikają, a młodzi nie przywiązują wagi do Dnia Flagi i uciekają z naszego kraju. Skoro w Polsce dzieje się tak wiele złego, a państwo nie ma na nic funduszy.
 Pan Olek

Dla mnie Flaga Polski jest świętością, powinno czcić się nasze barwy i symbole narodowe. Choć widzę, że ludzie niechętnie je wywieszają. W Stanach Zjednoczonych flagi narodowe są wszędzie. Według mnie barwy narodowe powinny wisieć na wszystkich placówkach państwowych i to nie tylko od święta.


Zenon Reszka

W to święto flaga jest zawsze u mnie wywieszona. Widzę, po mieszkańcach, że zazwyczaj te same osoby zawieszają flagi. Skoro jesteśmy w Polsce i w niej się urodziliśmy, powinniśmy postępować właściwie, obchodzić święta zgodnie z tradycją.
 


Pani Halina

Widzę, że co roku flag na budynkach pojawia się coraz więcej. Jestem wychowana w duchu patriotycznym, więc obchodzę takie święta jak Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, powinno być to dla nas ważne święto.
 


Pani Justyna

Wydaje mi się, że powracamy do naszych tradycji, możemy zauważyć coraz więcej flag zawieszonych w Dzień Flagi. Warto zaszczepiać patriotyzm w naszą młodzież, powinno się uczyć dzieci w szkołach więcej o wartości i znaczeniu symboli narodowych.


Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ betti
  Czwartek, 02.05

  Wszyscy kochają Polskę,szanują tradycję a tak źle wypowiadają się ( zazwyczaj) o naszym pięknym mieście...coś tu nie gra

 2. 2
  +8
  ~ Żal
  Czwartek, 02.05

  Frekwencja tragiczna! Ale nad tym niech juz zastanowią się jaśnie rządzący!

 3. 3
  +8
  ~ oko
  Czwartek, 02.05

  Nasi parlamentarzyści , prezydenci, radni wywiesili flagę czy też nie ?

 4. 4
  +4
  ~ Observer
  Czwartek, 02.05

  Flag na posesjach coraz mniej, garstka ludzi śpiewa hymn i "Odę", flagę niesie klasa policyjna, kilku mundurowych i kilku oficjeli. Po prostu mieszkańcy nie chcą być wyłącznie tłem dla włodarza, taką rolę im wyznaczono. Przecież już po wyborach. Jaki pan, taki kram. Elbląg samotną wysepką, zalewaną falami pesymizmu.

 5. 5
  --3
  ~ Ciekawski
  Czwartek, 02.05

  A dla czego w Elblągu flagi są wywieszone w taki sposób iż flaga Unii wisi z prawej a Polski z lewej ul. Rycerska na słupach. Powinno być odwrotnie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.