Sobota, 26.09.2020, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wystartowali dla hospicjum. II Elbląski Bieg Nadziei za nami

29.04.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wystartowali dla hospicjum. II Elbląski Bieg Nadziei za nami
fot. Patryk Mamczyński

Biegać zawsze warto, a w szczytnym celu szczególnie. Udowodnili to amatorzy tego sportu, którzy w niedzielę wzięli udział w II Elbląskim Biegu Nadziei. Imprezy dedykowana była elbląskiemu hospicjum.

Dopisała nam pogoda, dopisali ludzie. Była adrenalina, emocje, a w dodatku to bieg dla idei. Rewelacyjna impreza. Brałam udział w pierwszym biegu dla hospicjum. Byłam i teraz. Fajnie, że wydarzenie się rozrasta

- mówi Joanna Szymańska, jedna z zawodniczek.

W II Elbląskim Biegu Nadziei, jak szacują organizatorzy wydarzenia, wzięło udział ponad 250 osób, m.in. z Elbląga, Gdańska, Braniewa i Tolkmicka. Impreza połączona z piknikiem rodzinnym odbyła się w niedzielę, 28 kwietnia. Dedykowana jest Hospicjum Elbląskiemu im. Aleksandry Gabrysiak, które prowadzi zbiórkę pieniędzy na rozbudowę.

Nie trzeba było nas specjalnie przekonywać, abyśmy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia. Wystarczyło jedno pytanie: czy podejmiemy się tego. Tegoroczny, drugi bieg, cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem biegaczy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, pobiegniemy po raz trzeci. Cieszę się, że w Elblągu dzieją się takie rzeczy

- mówi Tadeusz Sznaza, ze Stowarzyszenia EL Aktywni, współorganizator imprezy.

Serce rośnie, gdy patrzę na zawodników. Oni pobiegli dla nas, aby pokazać hospicjum, aby pamiętano o tym, co robimy. Pobiegli dla nadziei. To cieszy. Dla organizatorów takich wydarzeń, najlepszą nagrodą jest, gdy ludzie dobrze się bawią, cieszą z udziału. Wspaniale, że to wydarzenie się odbyło. Nie zrobilibyśmy tego bez EL Aktywnych. W tym roku w organizację włączył się jeszcze MOSiR

- mówi Anna Podhorodecka z Elbląskiego Hospicjum im. Aleksandry Gabrysiak.

Biegacze wystartowali z ul. Grudziądzkiej (niedaleko siedziby elbląskiego hospicjum). Meta znajdowała się na głównej polanie w Bażantarni. Osoby startujące w biegu głównym do pokonania miały trasę ok. 11 km. Jednocześnie zorganizowano również bieg na dystansie ok. 5 km i Mały Bieg Nadziei dla dzieci.

Biorę udział w wielu biegach. Cieszę się, że coraz więcej elblążan biega. Elbląg, jeśli chodzi o bieganie, jest miastem nasyconym imprezami i aktywnym. Ten konkretny bieg był naprawdę bardzo miłym wydarzeniem. To przede wszystkim bieg w szczytnym celu

- mówi Lucjan Chrząstkowski, uczestnik wydarzenia, EL Aktywny.

II Elbląski Bieg Nadziei i Piknik Rodzinny to jeden z elementów akcji Pola Nadziei 2019, której znakiem rozpoznawczym są żonkile. Od kilkunastu lat, organizują hospicja w całej Polsce, w tym również to w Elblągu. W jej takcie prowadzone są kwesty - zebrane pieniądze wspomagają działalność hospicjum. Najważniejszy jednak jest wymiar edukacyjnych wydarzenia, przypomnieniem o tym, czym są i jak funkcjonują hospicja.

Tegoroczne Pola Nadziei to kilka wydarzeń. 25 kwietnia odbyło się mega motywacyjne spotkanie z Piotrem Pogonem. Dziś mamy bieg i piknik. W sobotę odbyły się kwesty w sklepach. Jeszcze 12 maja odbędą się kwesty przed parafiami w Elblągu i okolicznych miejscowościach. Wspaniale, że tyle się dzieje. W tym roku zbieramy pieniądze, bo potrzebujemy ich, aby świadczyć, o ile to możliwe, jeszcze lepszą opiekę. Chcemy rozbudować hospicjum, stworzyć pobyt dzienne z prawdziwego zdarzenia

- dodaje Anna Podhorodecka.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Wystartowali dla hospicjum. II Elbląski Bieg Nadziei za nami ( zdjęć 152 )
Dodano: 2019-04-29 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ bam
  Poniedziałek, 29.04

  Najlepsza impreza!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.