Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Dziś Święto Pracy. Co oznacza dla elblążan?

01.05.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dziś Święto Pracy. Co oznacza dla elblążan?
fot. Patryk Mamczyński

Święto Pracy na świecie obchodzone jest corocznie od 1890 roku. Z kolei w Polsce Święto Pracy zostało ustanowione świętem państwowym od 1950 roku. Zapytaliśmy elblążan, jak spędzą dzień 1 maja i co dla nich oznacza to święto?

Pan Bolesław 

1 maja, zazwyczaj świętuje się, robiąc grilla, jeśli pogoda pozwala. Myślę, że tego dnia wybiorę się na spacer. Dawne dzieje przemijają, ale święto wciąż pozostaje, uważam, że w tym dniu powinny być uroczyste odchody i przemarsze ulicami miast. Źle, że święto pracy kojarzone jest tylko z komuną, skoro jest to międzynarodowy dzień ludzi pracy.



Pan Krzysztof

W Święto Pracy zazwyczaj odpoczywam i tak też będzie i w tym roku. 1 maja powinny odbywać się jakieś uroczystości, pracodawcy mogliby wraz z pracownikami przejść się w jakimś pochodzie, na spacer. Dobrze byłoby, gdyby tego dnia nasi przełożeni zaproponowali jakieś nieformalne spotkanie, aby razem po grillować, porozmawiać, spędzić czas tak na luzie, opowiedzieć o problemach, o tym, co nas drażni.



Danusia

1 maja kojarzy mi się z obchodami, pochodami. Każdy, kto pracuje, powinien mieć, choć dzień ustawowo wolny od pracy, Święto Pracy jest zwieńczeniem całorocznej pracy. Dobrze by było tego dnia podziękować wszystkim pracownikom za to, co robią.



Aldona

Tego dnia powinno się podziękować każdemu za wykonywaną pracę, ponieważ takie podziękowania się należą. W szkołach opowiadają nam, jak na przestrzeni wieków było obchodzone święto pracy, jak to wyglądało za czasów komuny.



Pan Krzysztof

Jak większości z nas ten dzień kojarzy mi się z upragnionym wolnym. W Święto Pracy można odpocząć, zrelaksować się. Ewentualnie zrobić grilla i w ten sposób miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.



Pani Barbara

Należałoby powrócić do obchodzenia Święta Pracy między innymi poprzez pochody mieszkańców. Mieszkańcy w różnym wieku mogli się spotkać i wspólnie coś zrobić. Teraz wspólne spotkania mieszkańców zanikają, a właśnie w takie święta powinny być organizowane pikniki dla całej społeczności.



Pan Henryk

Kiedyś obchodziliśmy inaczej wszystkie uroczystości, 1 maja był świętem robotników a 3 maja świętem historycznym. Każdy ten dzień spędzał w różny sposób, ale razem. A teraz każdy robi coś sam, społeczeństwo się nie integruje, wydaje mi się, że te czasy są przez to takie smutne.



Pani Danuta

Powinniśmy wziąć pod uwagę, nie jak świętowaliśmy, tylko dlaczego takie święto powstało. Kiedyś nie było takiej wolności jak dziś, trzeba było długo walczyć o to, by było lepiej, by godnie żyć. Nie pamiętamy już, dlaczego te świto powstało, o buncie robotników w Ameryce.



Pan Bogusław
Kiedyś był obowiązek brania udziału w pochodach pierwszomajowych. Święto Pracy 1 maja, Święto Flagi 2 maja i Święto Konstytucji 3 maja to święta wolne od pracy, dzięki czemu możemy pojechać do rodziny, zrelaksować się i wspólnie miło spędzić czas.



Pani Agata
1 maja spędzę w pracy, więc szczególnie nie będę go obchodzić. Poza tym każda okazja jest dobra, by spotkać się z rodziną, nie tylko od święta.

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +5
    ~ Mc
    Środa, 01.05

    Nachlac się i nazreć się

  2. 2
    +2
    ~ Robić grilla
    Środa, 01.05

    Jak kolega niżej napisał, robić grilla, nachlać się , nażreć potem narobić w grilla.Społeczeństwo konsumpcyjno-roszczeniowe.

  3. 3
    +8
    ~ all
    Środa, 01.05

    ,,Dobrze byłoby, gdyby tego dnia nasi przełożeni zaproponowali jakieś nieformalne spotkanie, aby razem po grillować, porozmawiać, spędzić czas tak na luzie, opowiedzieć o problemach, o tym, co nas drażni""-stary numer w korpo, organizują takie imprezki,stawiają alko,spijają i dowiadują się wielu ciekawych rzeczy... :-}

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85554003715515