Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kto wystartuje w wyborach do europarlamentu z naszego okręgu?

26.04.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kto wystartuje w wyborach do europarlamentu z naszego okręgu?

Poseł Jacek Protas będzie jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim. Z kolei listę Prawa i Sprawiedliwości w tym okręgu najpewniej otworzy Jacek Kurski. 

 

 


Koalicja Obywatelska zaprezentowała swoich kandydatów w wyborach do europarlamentu podczas Rady Programowej PO, która odbyła się w środę (24 kwietnia) w Warszawie. Liderem listy okręgu nr 3, obejmującym województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie, jest Jacek Protas, poseł, sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

 

 

Pozostali kandydaci KO to: Okręg nr 3 - woj. warmińsko-mazurskie i podlaskie: Tomasz Frankowski, Anna Wojciechowska, Alicja Łebkowska-Gołas, Małgorzata Bochniarz, Magdalena Milbrat-Pyżyńska, Marek Tyszkiewicz, Ireneusz Weryk, Anna Naszkiewicz i Anna Augustyn (kolejność zgodna z miejscami na liście). W tym gronie nie ma żadnego mieszkańca Elbląga. 

 

 

 

Prawo i Sprawiedliwość jeszcze nie ogłosiło swoich list. Jak jednak informuje tvn24.pl nieoficjalne już wiadomo, że w okręgu nr 3 z pierwszego miejsca wystartuje były prezes TVP Jacek Kurski.

 

 

 

Przypomnijmy. Tegoroczne wbory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do europarlamentu.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ Dziady, cz.24
  Piątek, 26.04

  Obaj są znani na W-M z olbrzymich inwestycji które tutaj przyciągnęli jako wpływowi członkowie. Są siebie warci i solidarnie doją kasę państwa z poparciem elektoratu naszego regionu. Polska już lepszych koryciarzy nie ma. Elektoracie do dzieła - oni na ciebie liczą, liczą że ciemny lud ich wybierze. Ten ciemny lud nie raz i nie takich wybierał nawet do swoich gmin i sołectw.

 2. 2
  +17
  ~ Porażka
  Piątek, 26.04

  Jeden lepszy od drugiego! Na olsztyniaka niech glosują ci co latają z listami i jego scisly elektorat! Prawdziwy Elblązanin na tego gościa głosu nie odda ! Drugi bohater niech startuje z Zakopanego ! Dlatego nie głosuję w tych wyborach

 3. 3
  --18
  ~ taka prawda
  Piątek, 26.04

  Prawdę mówiąc pan Kurski to nie moja bajka, niektórzy będą się powoływali za jego wypowiedź o narodzie, ale ja głosuje za panem Kurskim. Właśnie tacy ludzie z ikrą, poziomem wiedzy, z wyuczonym językiem obcym powinni zasiadać w Unii, tylko ten pan przywoła zdrajców do porządku. A Ten pan Protas, no cóż nic a nic dla Elblaga nie zrobił, ba a i jeszcze nie odpowiedział za Zimne Termy ile kasy tam poszło i teraz naszym kosztem jest utrzymywane podgrzewanie wody.Głosujmy na pana Kurskiego!.

 4. 4
  +17
  ~ Masakra
  Piątek, 26.04

  Boże widzisz i nie grzmisz. Jeden lepszy od drugiego. Protas robi karierę, a może pochwali się termami w Lidzbarku Warmińskim.

 5. 5
  +6
  ~ Nigdy
  Piątek, 26.04

  Na pewno nie pójdę na wybory I nie zagłosuję na żadna partie i kandydata.paszli won do łopaty.

 6. 6
  +11
  ~ Roman
  Piątek, 26.04

  "Z kolei listę Prawa i Sprawiedliwości w tym okręgu najpewniej otworzy Jacek Kurski.". No cóż. Zasłynął min z tego, że popełnił kilka wykroczeń drogowych. Także z tego, że jednego dnia był chory (covid), drugiego dnia już był w Paryżu siedząc obok pięknej nastolatki, zwyciężczyni konkursu. Tłumaczył, że jest zdrowy i ma odpowiednie zaświadczenie. No cóż, zapewne p. Jarosław K uznał, że jego błyskotliwość, połączona z kłamstwami, pozwoli mu na pokonanie UE. Patryk Jaki mu nie wystarczył? Cie Florek... .

 7. 7
  +11
  ~ Szok
  Piątek, 26.04

  A Kurski może pochwali się jak wszedł w posiadanie leśniczówki Danielówka.? No i co wyczyniał jego synuś.?

 8. 8
  --3
  ~ anty pis
  Piątek, 26.04

  Poprawka zamiast kurskiego przestępca wąsik

 9. 9
  +43
  ~ pływak
  Piątek, 26.04

  Może dowiemy się, ile kasy zabiera nam Olsztyn, żeby dogrzewać Termy Warmińskie. I tak co roku muszą znaleźć na to środki i tak co roku uszczuplają Nam. Panie Protas pan pewnie wie, miał być pan rozliczany, a może jeszcze będzie, kandydaci przed wyborami głośno o tym mówili.

 10. 10
  +1
  ~ Magnat Biznesu
  Piątek, 26.04

  I tak pójdziecie głosować, po co to pie...enie? Zasługujecie na takie elity!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.1779701709747