Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Andrzej Śliwka: Od poniedziałku zaczynam nowy rozdział pracy na rzecz Elbląga

22.04.2024, 01:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Śliwka: Od poniedziałku zaczynam nowy rozdział pracy na rzecz Elbląga
Fot. AK

Według oficjalnych danych podanych przez Państwową Komisję Wyborczą w wyborach 57,92 proc., czyli 20 461 głosów oddano na Michała Missana, a 42,08 proc. (14 863 głosów) na Andrzeja Śliwkę. - To wielki honor być Prezydentem Elbląga, ale także wielkie zobowiązanie. Mam nadzieję, że Michał Missan będzie Prezydentem wszystkich elblążan – mówił Andrzej Śliwka.Jak skomentowałby Pan wyniki wyborów?

 

 

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, a szczególnie tym, którzy na mnie zagłosowali. To wielkie zobowiązanie i dalsza mobilizacja do ciężkiej pracy na rzecz Elbląga. Gratuluję Michałowi Missanowi zwycięstwa. To wielki honor być Prezydentem Elbląga, ale także wielkie zobowiązanie. Mam nadzieję, że będzie Prezydentem wszystkich elblążan.

 


Jak ocenia Pan swój wynik?
 

 

42,08 proc., czyli blisko 15 tys. głosów to dla mnie wielkie wyróżnienie. Za każdy z tych głosów serdecznie dziękuję. W Elblągu podwoiłem swój wynik patrząc na wybory parlamentarne. Zrobiłem też lepszy wynik niż w pierwszej turze. Startowałem w wyborach, żeby wygrać. Gdybym uważał, że w mieście wszystko dobrze się dzieje i że są lepsi kandydaci ode mnie, to bym nie wystartował. Mam wizję i program, w którym jasno artykułowałem, co powinno się zmienić, żeby Elbląg był lepszym miastem do życia. Zależało mi na tym, aby Elbląg stał się miastem przyszłości, w którym młodzi ludzie chcą mieszkać. Od poniedziałku zaczynam nowy rozdział pracy na rzecz Elbląga.

 


Pogratulował Pan swojemu kontrkandydatowi?
 

 

Dzwoniłem do niego, ale nie odebrał. Wysłałem smsa, na którego odpisał.

 


Zdradzi Pan, co było w tej korespondencji?
 

 

Napisałem: Michał gratulacje. To wielkie wyróżnienie, ale też olbrzymie zobowiązanie. Życzę Ci powodzenia. Jako poseł z Elbląga zawsze będę wspierał Elbląg. Odpisał: Andrzej dziękuję i wzajemnie powodzenia. Liczę na każdą współpracę. Pozdrawiam.
 

 


Jako poseł planuje Pan wspólne działania z Prezydentem Elbląga?

 


Ze swojej strony mogę zagwarantować, że będę wspierać wszelkie dobre działania, które będą podejmowane przez Prezydenta Elbląga. Jako poseł Ziemi Elbląskiej, z Elbląga gwarantuję to, że w pracy parlamentarnej będę robić wszystko, żeby do Elbląga trafiały środki. Z resztą robiłem to będąc Wiceministrem.

 


Czy nadal planuje Pan przeprowadzkę do Elbląga?
 

 

Tak. Elbląg jest moim miastem. Dla mnie jest to oczywiste.

 


Nie mogę nie zapytać o kolejne wybory. Czy planuje Pan startować w wyborach do Europarlamentu?
 

 

Nie planuję startować w wyborach do Europarlamentu. Nigdy nie planowałem. Nigdy o tym mowy nie było. Chciałem zostać Prezydentem Elbląga. Elblążanie zdecydowali inaczej i ja ten wybór szanuję, bo szanuję demokrację.

 


 

 

 

Z Andrzejem Śliwką rozmawiała

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ jaka szkoda
  Poniedziałek, 22.04

  jaka szkoda, że nie wygrał. To fajny człowiek, z masą dobrych pomysłów i determinacja. Elbląg wyrządził sam sobie krzywdę

 2. 2
  +23
  ~ Taki wybór
  Poniedziałek, 22.04

  Taki wybór elblążan ,trzeba to uszanować,a frekwencja była jaka była.. to już bez komentarza,

 3. 3
  --10
  ~ Ędward Ącki
  Poniedziałek, 22.04

  A ja tego wyboru nie szanuję,bo ludzka głupota i brak logicznego myślenia,w przypadku Elbląga,powala.

 4. 4
  --5
  ~ prawdziwy nowy elbląg
  Poniedziałek, 22.04

  Panie Śliwka patrz im na ręce, jesteśmy z panem. Za 5 lat wprowadzimy niezależnych do rady miasta. Takich ktorzy nigdy nie byli zwiazani z polityka. Namieszamy w tym układzie!!!

 5. 5
  --12
  ~ Bb
  Poniedziałek, 22.04

  Do Johnny, czytaj ze zrozumieniem tlumoku Michałka

 6. 6
  +4
  ~ Pozyjemy zobaczymy
  Poniedziałek, 22.04

  Spokojna wasza rozczochrona, to tak mlody facet ze przyjdzie czas na niego. Poza tym tu mamy znowu to samo więc kto wie ile to przetrwa.....

 7. 7
  +17
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 22.04

  Proszę zapamiętać słowa tego posła i rozliczać go z nich. Już takiego jednego mamy, co startuje zawsze jako jedynka, a główne zajęcie to siedzenie za Kaczyńskim. Leonard Krasulski też rzekomo kocha miasto, a w sejmie nie widać tego po interpelacjach, przez tyle kadencji. Panie Śliwka, kiedy przeprowadzka do Elbląga?

 8. 8
  +10
  ~ jagababa
  Poniedziałek, 22.04

  Klika układy będą trwać dalej. Elbląg jest głupi. Nie mam prezydenta w tym miasteczku

 9. 9
  +13
  ~ Do rambo
  Poniedziałek, 22.04

  Ale żeby aż tak nienawidzić drugie osoby człowieku ocknij się trochę kultury chociaż jakie miasto taki mieszkaniec . Szkoda miasta polityki nie powinno w ogóle mieszać się z samorządem tylko patrzeć na dobro ludzi i miasta i albo ktoś się nadaje i jest dobrym gospodarzem nawet jak nie ma środków z zewnątrz albo nie i iidzie na przesiedzenie bo partia go niesie zobaczymy jak będzie życzę temu miastu i mieszkańcom jak najlepiej bo potrzebujemy zmian i to dużych by ruszyć do przodu same środki z Unii tego nie załatwią potrzeba ludzi chętnych do pracy a nie klakierów

 10. 10
  --9
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 22.04

  Pan Śliwka przegrał wybory na włsne życzenie, to było do przewidzenia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1155409812927