Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak uczniowie III LO poradzili sobie z próbnymi maturami z polskiego i matematyki? Zobacz wyniki sondy

26.11.2015, 07:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Jak uczniowie III LO poradzili sobie z próbnymi maturami z polskiego i matematyki? Zobacz wyniki sondy
Tegoroczna edycja próbnej matury z Operonem odbywa się we wszystkich szkołach w jednakowym terminie - od 24 do 27 listopada. We wtorek uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zmierzyli się z próbnym egzaminem maturalnym z języka polskiego, a wczoraj przystąpili do matury próbnej z matematyki. Która z nich stanowiła dla maturzystów większe wyzwanie?

Jakub Rynkiewicz: Myślę że wszyscy spodziewaliśmy się na maturze z matematyki czegoś trudnego. Natomiast wydaje mi się, że jesteśmy całkiem do niej dobrze przygotowani i mam nadzieję, że już w maju okaże się nam dużo łatwiejsza. Jestem na profilu humanistycznym i wydaje mi się, że polski to jest taki teren, na którym wiem na czym stoję. Matematyka na pewno była trudniejsza. Na pewno najłatwiejszym zadaniem na maturze z polskiego była analiza tekstu. Natomiast największym wyzwaniem było napisanie rozprawki lub interpretacji. Ja wybrałem rozprawkę i wydaje mi się, że to był dobry wybór. Wydaje mi się, że najłatwiejszych zadań na maturze z matematyki nie było. Natomiast najtrudniejsze były zadania otwarte, ponieważ nie było w nich możliwości strzelenia w poprawną odpowiedż, tu trzeba była wykazać się większymi umiejętnościami i wiedzą. No na pewno obawiałem się najbardziej matury z matematyki, z racji tego, że jestem na profilu humanistycznym.


Anna Tomczak:
Matura z matematyki była dla mnie niezwykle trudna, szczególnie zadania otwarte, w pytaniach zamkniętych można było chociaż postrzelać. Matura z polskiego była dla mnie łatwiejsza, ponieważ jestem na profilu humanistycznym i interesuje się językiem polskim. Matematyka to dla mnie czarna magia. Najtrudniejszym zadaniem była dla mnie rozprawka na maturze z języka polskiego. Na maturze z matematyki wszystko było trudne. Obawiałam się najbardziej egzaminu z matematyki. Mam problemy z matematyką, a może ona ma problem ze mną. Chyba się nie polubimy.

 

Karolina Gawerska: Wydawało mi się że język polski będzie łatwiejszy, jednak była trudna rozprawka. Jeżeli chodzi o matematykę jest to przedmiot, z którego nie jestem dobra, więc nie oczekiwałam, że będzie to dla mnie łatwa matura. Najtrudniejsza była dla mnie rozprawka, ponieważ spodziewałam się tematu związanego z lakturami z gwiazdką, jednak na maturze pojawiła się "Antygona", którą przerabiałam w pierwszej klasie liceum. Zadania zamknięte na matematyce nie były takie trudne, natomiast otwarte, hm trochę się przeraziłam jak je zobaczyłam. Najbardziej obawiałam się matematki, ponieważ jestem słaba z tego przedmiotu, jestem w klasie humanistycznej.

 

Adrianna Jaroszek: Moim zdaniem matura nie należała do najłatwiejszych. Było to dla mnie wyzwanie. Spodziewałam się, że będzie łatwiejsza. Jak dla mnie matura z języka polskiego była prostsza niż matura z matematyki. Na maturze z polskiego można przeczytać tekst, pomyśleć przez chwile, pobudzić swoją wyobraźnię, a z matematyki albo umiemy albo nie umiemy. Najłatwiejsze na maturze z polskiego były pytania do tekstu, który był podany. Natomiast największym wyzwaniem było napisanie pracy pisemnej, ponieważ nigdy nie wiemy na jaki temat trafimy. Najtrudniejsze na maturze z matematyki były zadania z dowodzeniem, a najłatwiejsza była funkcja kwadratowa, ponieważ wszystko liczymy z delty. Obawiałam się najbardziej matury z matematyki, dlatego że jestem na profilu matematycznym i jednak jest to mój przedmiot wiodący i wybieram się na takie studia, na których matematyka będzie mi potrzebna.

 

 

Jakub Daniłowski: Uważam , że matura w tym roku jak na podstawę była trudna, niektóre zadania mogły być mylące. Matura z matematyki była dla mnie łatwiejsza, ponieważ uczę się matematyki na co dzień, dlatego matematyka była dla mnie prostsza. Najtrudniejszym zadaniem na maturze z języka polskiego było dla mnie wypracowanie, na którym trzeba było odwołać się do dramatu antycznego.  Najprostsze była zadania z pytaniami dotyczącymi tekstu. Najprostsze na maturze z matematyki były dla mnie zadania z ciągów. Natomiast najwięcej problemów sprawiły mi zadania z matematyki, które potrafią naprawdę utrudnić życie. Najbardziej obawiam się matury z fizyki, która będzie w ten piątek.

 

 

Oskar Gliwa: Matura z matematyki jak na podstawę nie była taka banalna. Matura z matematyki była dla mnie łatwiejsza, ponieważ z polskim zawsze miałem problemy. Pytania na podstawie są już dla mnie trudne, a o rozszerzeniu nie wspomnę. Najtrudniejsze na maturze z polskiego było wypracowanie, zwłaszcza jeżeli ktoś wybrał interpretację wiersza. Z matematyki zdecydowanie najtrudniejsza była geometria, a najłatwiejszy był dla mnie dowód, co jest dla mnie dziwne, ponieważ dowody powinny być trudne. Najbardziej obawiam się matury ustnej z polskiego.

 

Kamil Richert: Matura porównując ją do tamtego roku była o wiele trudniejsza. Dla kogoś, kto nie jest na profilu matematycznym, matura z matematyki powinna być szczególnie trudna. Polski był dla mnie o wiele prostszy niż matematyka, chociaż jestem z klasy matematycznej. Najtrudniejsze na maturze z języka polskiego było określenie stylu. Najłatwiejsze na maturze z matematyki były dla mnie zadania zamknięte. Najtrudniejsze były zadania z geometrii,tak jak większość sądzi, ponieważ były to zadania najwyżej punktowane. Najbardziej boje się matury z fizyki i z rozszerzonego języka angielskiego.

 

Michalina Borsuk: Matura była dla mnie bardzo prosta i nie przerosła moich oczekiwań. Matura z matematyki była dla mnie prostsza niż z języka polskiego, zdecydowanie. Na maturze z polskiego proste były zadania do tekstu, generalnie nie było źle. Najłatwiejsze na maturze z matematyki było pierwsze zadanie, a najtrudniejsze ostatnie. Nie obawiam się żadnego egzaminu, ponieważ czuję się dobrze przygotowana.

 

Paweł Sidorek: Myślałem że matura będzie trochę łatwiejsza, była średnia. Myślę, że matura z matematyki była trudniejsza, ponieważ czekałem z czasem do końca, a na maturze z polskiego oddałem przed czasem. Najłatwiejsze z matury z języka polskiego było zadanie prawda, fałsz, ponieważ było duże prawdopodobieństwo trafienia. A na maturze z matematyki najłatwiejsze było zadanie 3. Obawiałem się najbardziej egzaminu z matematyki, ponieważ mimo że jestem w klasie matematycznej asem nie jestem.

 

Jakub Maciesza: Matura z języka polskiego przerosła moje oczekiwania, gdyż była trudniejsza niż mi się wydawało. Dla mnie matura z matematyki była o wiele prostsza niż z polskiego. Na polskim wszystko było trudne. Najłatwiejsze na maturze z matematyki były zadania zamknięte, a najtrudniejsze okazało się zadanie na dowodzenie. Obawiam się najbardziej matury ustnej z języka polskiego.

 

Krzysztof Nojek: Na pewno matura nie przerosła moich oczekiwań. Matura z polskiego była trochę trudna. Ciężki temat był z wypracowania z języka polskiego, a matura z matematyki na poziomie podstawowym była dosyć łatwa. Matura z matematyki była prostsza niż z języka polskiego, gdyż jestem umysłem ścisłym, nad polskim wiem, że będę musiał trochę popracować. Najtrudniejsze dla mnie w maturze z języka polskiego było wypracowanie.   Zadania zamknięte moża pominąć bo to było bardzo proste na maturze z matematyki, a najtrudniejsze okazało się dla mnie ostatnie zadanie z trapezem, co oznacza że będę musiał poćwiczyć geometrię. Jedyne czego się obawiam to matury ustnej z języka polskiego. 
 

 

Dziś, 26 listopada, uczniowie przystąpią do próbnej matury z języków obcych. Opinie uczniów III LO opublikujemy niebawem, a już teraz życzymy wszystkim tegorocznym maturzystom powodzenia!

Rozmawiała: Karolina Orłowska

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ no ładnie...
  Czwartek, 26.11

  Matura - jak to określiła jedna z uczennic- gdzie można postrzelać...

 2. 2
  +1
  ~ śledź
  Czwartek, 26.11

  ty się matki bój a nie matury z polskiego :-)

 3. 3
  +1
  ~ hehe
  Czwartek, 26.11

  i tak was na Agrykola przeniosą :)

 4. 4
  0
  ~ jashko
  Czwartek, 26.11

  powodzenia. dobra sonda

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.