Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Poseł Jan Tomaszewski (PiS): Jest to mecz o przyszłość Elbląga

28.06.2013, 19:56:57 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł Jan Tomaszewski (PiS): Jest to mecz o przyszłość Elbląga
fot. Monika Skowrońska
- Ja jako parlamentarzysta napisałem list do premiera Tuska, żeby wprowadził kuratora w Łodzi, bo pani Zdanowska (Hanna Zdanowska – prezydent Łodzi) jest największym szkodnikiem w historii łódzkiego magistratu. Niestety ja nie osiągnąłem tam takiego sukcesu jak wy tutaj, w Elblągu. Mam nadzieję, że tę walkę wygracie, bo jest to mecz o przyszłość Elbląga - mówił dziś Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski, obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości na konferencji prasowej zorganizowanej na stadionie przy ul. Skrzydlatej.
 
Jan Tomaszewski przyjechał dziś do Elbląga by udzielić politycznego wsparcia Jerzemu Wilkowi (PiS) kandydującemu na urząd Prezydenta Elbląga. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślał, że przyszłość polskiej piłki nożnej należy do najmłodszych - Jeśli nie zainwestujemy w młodzież, w której jest przyszłość, to jeszcze raz powtarzam, że jeśli nie będziemy otwierali stadionów, to zaczniemy budować więzienia i szpitale – wyjaśniał dziś Tomaszewski.
 
Były bramkarz reprezentacji Polski odniósł się dziś także do sytuacji ogólnopolskiej i problemów, jakie przeżywa polska piłka i Polski Związek Piłki Nożnej. Nie ominął sprawy Stadionu Narodowego - Dopiero za trzy lata Stadion Narodowy będzie samowystarczalny tłumaczył dziennikarzom. -  Proszę sobie wyobrazić, że Pani ministra Mucha, nie patrząc na swoich poprzedników zawarła umowę kontraktową, z której wynika, że jeśli prezes Narodowego Centrum Sportu zaoszczędzi z tych 22 milionów, które my dajemy na stadion to on dostanie 25 proc. premii. Powiedziałem do pani minister, że jest to skandal, bo jeśli stadion będzie na siebie zarabiał, to wtedy premia się należy – dodał Tomaszewski.
 
Jan Tomaszewski podobnie jak wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie zapewniał o gorącym poparciu dla Jerzego Wilka - W tej chwili, nowo wybrany prezydent Elbląga nie będzie miał łatwego zadania – mówi - Jestem przekonany, że Jerzy Wilk wygra, ale przez ten rok, co będzie mógł załatwić w Warszawie? Będziemy musieli poczekać na zmianę warty (transformacje w polskim rządzie – przyp. red.) Ale ja jestem przekonany, że my wszyscy parlamentarzyści pomożemy Jurkowi i zobaczycie, że będziecie przykładem da całej Polski.
 
Jan Tomaszewski zadeklarował także, że postara się doprowadzić do jak najszybszego spotkania prezesa PZPN Zbigniewa  Bońka z Jerzym Wilkiem, gdyż w PZPN-ie powstała animacja – program dla dzieci w wieku 5-7, 7-9, 9-11 lat, który stworzony został na podwalinach systemu niemieckich szkoleń najmłodszych adeptów piłki kopanej – Młodziki, także w Elblągu, mogliby w ten sposób szlifować umiejętności, wzorując się na najlepszych piłkarzach, którzy szkolili się na podobnym programie – wyjaśniał Tomaszewski.
 
 
Jerzy Wilk: Silny klub pierwszoligowy to jest cel władz miasta
 
W jaki sposób Jerzy Wilk, jako Prezydent Miasta, miałby promować sport w Elblągu? - Tu nie chodzi o promocję, tylko o finansowanie. – wyjaśniał kandydat PIS. - Zadaniem samorządu jest wspieranie sportu młodzieżowego; przede wszystkim kluby zawodowe powinny mieć sponsorów wśród przedsiębiorców. My jako samorząd powinniśmy wspierać młodzików, żeby mieli pieniądze na bilet na autobus, by mogli pojechać na mecz, żeby było na sprzęt, na piłki, na odpowiednich trenerów, na rehabilitację, czy odnowę biologiczną – wyliczał Jerzy Wilk. - A potem pilnować, by zostali w mieście i nie wywozili talentu poza granice Elbląga.
 
Obecnie dwa elbląskie kluby Olimpia i Olimpia 2004 połączyły się. Jak to się ma w stosunku do propagowanej przez Jerzego Wilka idei wspierania i rozwijania talentów tych najmłodszych? – Te dwa kluby nie połączą się po to, by ktoś na tym stracił, ale żeby zyskał, a najwięcej może zyskać właśnie młodzież; będzie to duży klub, szacujemy, że 500-600 dzieci trenujących to jest cel, który sobie postawiliśmy w nowo tworzonym klubie – wyjaśniał Jacek Perliński, Członek Zarządu KS Olimpia Elbląg

Jerzy Wilk zaś dodał, że w mieście powinniśmy mieć jeden klub piłkarski, który grałby w I lidze - Oczywiście w innych ligach też mogą występować inne kluby, ale trzeba sobie zdać sprawę z sytuacji tego, że miasto nie udźwignie finansowania kilku klubów – tłumaczył Jerzy Wilk. - Start Elbląg jest świetnym klubem w którym grają piłkarki ręczne i one też potrzebują wsparcia finansowego.
 
Po konferencji prasowej odbył się mecz młodzików oraz wręczenie nagród drużynom młodzieżowym.
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 33

%45.5 %54.5


Galeria / Jan Tomaszewski w Elblągu ( zdjęć 22 )
Dodano: 2013-06-28 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ fryzjer
  Piątek, 28.06

  ustawka/

 2. 2
  --4
  ~ lizak
  Piątek, 28.06

  To jest recepta Pana Wilka na bezrobocie. Można tylko pogratulować

 3. 3
  --6
  ~ lolo
  Piątek, 28.06

  Pieniążki zamiast na inwestycje zostaną przeznaczone przez chwilkę na sport. Super tylko skąd szanowny Pan weźmie te pieniążki czyżby znowu od nas podatników na kolejnych podwyżkach? Brawo bardzo dobry pomysł już oddaję swoje pieniądze

 4. 4
  +2
  ~ wyb
  Piątek, 28.06

  Brawo PiS. Macie mój głos.

 5. 5
  --10
  ~ Uuuu
  Piątek, 28.06

  Janek dziękujemy głosuje na wilka

 6. 6
  --10
  ~ parafianin
  Piątek, 28.06

  Nadchodzi Czarna Dziura! Jak wygra Wilk to rosjanie będą nas omijać wielkim łukiem! Błagam tylko nie Wilk, gdy to był Pruszak, ale Wilk NIGDY!

 7. 7
  --10
  ~ Ss
  Piątek, 28.06

  I PIS bedzie sprzedawal mecze? Czlowieku ogarnij sie czlowieku , co ty pleciesz. Obys pamietal gdzie byles oszolomie

 8. 8
  --7
  ~ wyborca
  Piątek, 28.06

  Panie Wilk jaki problem sprowadzić Abramowicza i mamy w Elblągu ligę mistrzów.. Mierz pa wysoko, po co tam zaplecze ekstraklasy. No tak, ale Abramowicz dla pana to "rusek" wróg i jeden ze sprawców ( domniemany ) katastrofy smoleńskiej.

 9. 9
  +12
  ~ Jolka
  Piątek, 28.06

  Każdy interesujący sie troszke sportem w naszym Elblagu WIE że jeden seniorski silny klub i wszystko na ten temat. Dlaczego nie było głosno o tej wizycie w mediach.Ja osobiśćie i wielu moich znajomych bysmy z chęcią poszli na to spotkanie z panem Janem.Naprawde bardzo a to bardzo żałuje .Pozdrawiamy serdecznie pana Jana.

 10. 10
  +21
  ~ jeszcze raz wyborca ( głosujący na Panią Gelert )
  Piątek, 28.06

  Jeden wart drugiego. Jeżeli ktoś grał kiedyś w piłkę ( haratał gałę ) to wie że w drużynie zawsze było dwóch oszołomów - lewoskrzydłowy bramkarz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.