Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Były szef CBA, Mariusz Kamiński: Elbląg dał sygnał dla całej Polski, że można coś zmienić

17.06.2013, 10:01:57 Rozmiar tekstu: A A A
 Były szef CBA, Mariusz Kamiński: Elbląg dał sygnał dla całej Polski, że można coś zmienić
fot. Monika Skowrońska

Wśród parlamentarzystów odwiedzających w sobotę, 15 czerwca, nasze miasto był Mariusz Kamiński, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego i poseł na Sejm, który zgodził się udzielić wywiadu dla czytelników info.elblag.pl.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości licznie przybyli do Elbląga, by wesprzeć Jerzego Wilka w wyborach prezydenckich, które 23 czerwca odbędą się w naszym mieście. Nie da się ukryć, że dla PiS-u te wybory są istotne.

Są istotnym wydarzeniem. Myślę, że są symboliczne dla tego, co się dzieje w Polsce. Mieszkańcy Elbląga odrzucili Platformę Obywatelską, która niestety rządziła z niebywałą arogancją. Elblążanie pokazali, że można to zmienić. Można odrzucić rządzących jeśli są aroganccy, jeśli nie liczą się z interesami mieszkańców. Mam nadzieję, że elblążanie wybiorą jedyną opozycyjną alternatywę, jaką jest Prawo i Sprawiedliwość dla tego układu rządzącego. Dlatego też jesteśmy tu i będziemy bardzo gorąco się przyglądali wyborom, które odbędą się za tydzień, kibicowali naszemu kandydatowi, Jerzemu Wilkowi i mieszkańcom Elbląga, żeby wybrali jak najlepiej. Lepiej niż ostatnio. By nie musieli ponownie odwoływać włodarzy  nieudolnych, niekompetentnych, którzy nie liczyli się z publicznym groszem i interesami elblążan.

Tak właśnie w Warszawie postrzega się to, co się dzieje na elbląskiej scenie politycznej?

Elbląg dał sygnał dla całej Polski, że można coś zmienić, można się zorganizować i odrzucić tych, którzy kompletnie nie liczą się z rzeczywistością przeciętnego Polaka. Mieszkaniec Elbląga symbolizuje przeciętnego Polaka, który pokazał, że chce, żeby z nim i jego głosem się liczono, który pokazał czerwoną kartkę rządzącej Platformie Obywatelskiej. Teraz chcielibyśmy, żeby wybór był symboliczny, nie tylko ten negatywny, ale i pozytywny. Nie tylko odrzucania rządzących, ale też pokazania Polsce, że jest szansa na prawdziwą zmianę. Mam nadzieję, że mieszkańcy Elbląga wskażą na Prawo i Sprawiedliwość.

Mówi się, że druga tura będzie nieunikniona. Przeczuwa Pan, kto może się w niej znaleźć?

Trudno mi powiedzieć. Nie chciałbym tak bardzo wchodzić w prognozy wyborcze, ale naprawdę jestem przekonany, sądząc po tym, co się dzieje w kraju, a jeździmy bardzo dużo po Polsce, że ostatecznie wygra Prawo i Sprawiedliwość i to będzie dla nas wielkie zobowiązanie. Jeżeli tu symbolicznie wygramy to chcielibyśmy wygrać w sposób pełny. Nie tylko, żeby nasz kandydat pełnił urząd, ale żeby zmienić Elbląg, żeby pokazać, że można rządzić uczciwie, przyzwoicie i zgodnie z interesami mieszkańców. A żeby prezydent mógł skutecznie rządzić większość w Radzie Miejskiej będzie potrzebna.

Dziękuję za rozmowę.

 

Z Mateuszem Kamińskim rozmawiała

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Galeria / Wizyta Parlamentarzystów PiS w Elblągu ( zdjęć 23 )
Dodano: 2013-06-16 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Na ściernisku i kartoflisku.
  Poniedziałek, 17.06

  Najlepsza była wczorajsza INWAZJA najwierniejszych przydup.sów prezesa o b. skromnym wzroście. Przyjechał więc do E-gu Joachim von Stettin, pierwszy Wachhund skromnego wzrostem prezesa - niejaki Jurek od Hoffmannów w zgrzebnym garniturku od Armaniego i ten Teofil vel Przylizany Przedziałek od Błaszczaków oraz Spion-Oczko / Ojciec Chrzestny DuŻego Agenta Tomka - M.... od Kamińszczaków... Czegoś takiego, takiej galerii typów Elbląg już dawno nie przeżywał !

 2. 2
  +9
  ~ Nie dla Wilka
  Poniedziałek, 17.06

  A czemu PIS pozwala w bardzo brzydki sposób wyrażać się na temat zasłużonego kolegi Z.Olszewskiego na portalu24-i w dodatku opinie sa wyrażanie przez samych członków PIS.Nie szanujecie kolegi .który zawsze was wspierał i wiele znaczy w Elblągu.Wilk i ta cała grupa działa fałszywie i podle.

 3. 3
  +11
  ~ pochód 100-osłów
  Poniedziałek, 17.06

  nic dodać nic ująć

 4. 4
  --6
  ~ POlitolog
  Poniedziałek, 17.06

  Panie Mariuszu, Elblag to dobre poletko aby rozliczyć POpaprańców. Takiego kolesiostwa jak zaserwowała PO nigdy tu nie było.

 5. 5
  +3
  ~ Rozmaryn
  Poniedziałek, 17.06

  A dlaczego p. Wilk nakleja swoje plakaty na plakaty M. Koseckiej? Co na to b. szef CBA?

 6. 6
  +3
  ~ Mariusz Lewandowski
  Poniedziałek, 17.06

  Po raz pierwszy o ile pamiętam się zgadzam z poglądem POilitologa . Ale kolesiostwo narasta od lat .... I widząc co robi PIS zaczynam mieć obawy że jednak nie było warto bo pycha kroczy przed upadkiem ,. http://mariusz-lewandowski.elblag.name/wpisy/buta-i-pycha,320 teraz kroczy jeszcze przed wyniesieniem..

 7. 7
  +9
  ~ ~jasio
  Poniedziałek, 17.06

  Tego pana nie lubię i nie ufam mu. Nie podobają mi się jego śliskie ręce i sposób wypowiedzi. Kolejny po Maciarewiczu, który wierzy w zamach smoleński a nadto zwolennik Radia Maryja. Nie popieram!

 8. 8
  +5
  ~ mieszkaniec.E
  Poniedziałek, 17.06

  Kogo tu jeszcze PiS podeśle ? Kandydat oszukuje wyborców . Czy wierzymy jeszcze syndykowi likwidatorowi miejsc pracy osób niepełnosprawnych? Otwórzmy oczy wiemy przecież na kogo mamy głosować.Byle tylko nie na byłych członków odwołanej RM.

 9. 9
  +7
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Poniedziałek, 17.06

  REFERENDUM w Elblągu to najlepsza promocja miasta ever! Od czasu odkrycia przez policję hurtowni ruskiego paliwa u pewnej pani na posesji, od lat nazwa Elbląg odmieniana przez każdy przypadek, nie dała się tak często oglądać i słyszeć w mediach. Ciekawe tylko co zostanie po wyborze prezydenta i rady miasta ze wszystkich słów i obietnic, jakimi karmią nas politycy z Sejmu. Warto notować teraz skrzętnie kto i co obiecywał zrobić w centrali dla miasta zapomnianego ostatnio przez Boga i ludzi.

 10. 10
  +6
  ~ ft
  Poniedziałek, 17.06

  PIS to sekta oni wcale nie chcą słuchać mieszkańców przyjechali i pojechali czy przywieżli jakiegoś partnera strategicznegho do budowy tego przemysłu? czy uratowali ELSIN, czy dali jakież miejsce pracy. Nie. Pospacerowali udzielili wywiadu, zrobili fotki czmychnęli do hotelu i pojechali. TYLE PIS

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.