Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Cezary Balbuza: Nowe miejsca pracy, konsultacje społeczne i profesjonaliści w UM - poznaj program kandydata na Prezydenta

04.06.2013, 23:09:16 Rozmiar tekstu: A A A
Cezary Balbuza: Nowe miejsca pracy, konsultacje społeczne i profesjonaliści w UM - poznaj program kandydata na Prezydenta
fot. Ryszard Siwiec

W trakcie dzisiejszej, 4 czerwca, konferencji zorganizowanej w Sali Konferencyjnej Firmy Pujan, przez KWW Elbląski Komitet Obywatelski, program wyborczy przedstawił kandydat na Prezydenta Cezary Balbuza oraz program, z którym Komitet startuje do wyborów. W spotkaniu wzięli udział również kandydaci na radnych Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego. 

- Jako komitet będziemy chcieli dążyć do tego, aby udoskonalić budżet obywatelski, wprowadzić uchwałę obywatelską, aby obywatele mieli większy wpływ we władzy uchwałodawczej miasta. Z całą pewnością będziemy bazować na programie wyborczym jaki był zbudowany na wybory w 2010 roku - mówił Dariusz Babojć, prezes EKO rozpoczynając spotkanie. - W najbliższej przyszłości rozpoczniemy pracę nad budowa naszego programu na lata 2014-2018. Co jest kluczowym elementem na zdobywanie środków z UE - dodał. 
 
W następnej kolejności głos zabrał Cezary Balbuza, kandydat na Prezydenta Elbląga z ramienia EKO przedstawiając swój program. – Kadencja nowo wybranych władz będzie bardzo krótka, bo kolejne wybory już w 2014 roku. Cudów nie będzie, jednak ten czas trzeba efektywnie wykorzystać – mówił kandydat. 
 
W swoim programie zawiera siedem głównych punktów. Jako pierwszy i najważniejszy podejmowany jest temat pracy dla elblążan i sposoby na przyciągnięcie inwestorów. – To główny problem Elbląga od kilkunastu lat, chciałbym skoncentrować się na wsparciu elbląskiego biznesu i społecznej przedsiębiorczości. Konieczne jest także poszukiwanie nowych inwestorów przy wykorzystaniu wszelkich możliwych legalnych i efektywnych sposobów – zapowiada Cazery Balbuza. 
 
Kolejny punkt programu zakłada partycypację społeczną. Kandydat wyraża potrzebę dialogu społecznego i chce dać mieszkańcom możliwość współdecydowania o bieżącej polityce miasta. – Należy rozwijać „budżet obywatelski”, tak, aby z roku na rok mieszkańcy Elbląga mogli decydować w coraz większym stopniu, co chcą zmieniać w swoim otoczeniu – mówi Cezary Balbuza. – Zależy mi na wprowadzeniu „społecznej inicjatywy uchwałodawczej”, powołaniu „społecznej rady prezydenckiej” oraz pełnej transparentności działań władz miasta i profesjonalnej polityce informacyjnej – dodaje. 
 
W Urzędzie Miasta, zdaniem kandydata z ramienia EKO, na stanowiskach urzędowych i jednostkach podrzędnych zasiadaliby profesjonaliści, a konkursy przeprowadzane byłyby bezstronnie i w sposób rzetelny. – Chodzi o uniknięcie nepotyzmu, stawiam na kwalifikacje pracowników, reorganizacje i usprawnienie pracy – zapowiada Cezary Balbuza. 
 
Kandydat w swoim programie zapowiada o chęci utrzymania roli Elbląga w regionie. – Trzeba zatrzymać proces marginalizacji Elbląga, dlatego trzeba postawić na rozwój w każdej dziedzinie, tzn. przemysłu, usług, handlu, służby zdrowia, szkolnictwa, sądownictwa, kultury i sportu – mówi kandydat. 
 
W kwestii Inwestycji komunalnych zdaniem kandydata, nie ma co liczyć na rewolucję. – W latach 2013-2014 nie będzie raczej żadnych nowych inwestycji, bo miasta na to nie stać. Miejmy nadzieję, że uda się dokończyć przebudowę dróg 503 i 504 i zostanie wybudowany nowy stadion przy ul. Agrykola – mówi Cezary Balbuza. – Wśród najważniejszych inwestycji komunalnych widziałbym budowę wiaduktu na Zatorze, przebudowę ulic Grunwaldzkiej, Królewieckiej i Fromborskiej, a jeśli pozwolą na to środki, budowę Aquaparku lub chociażby nowej krytej pływalni – dodaje. 
 
Zdaniem EKO, podstawą transportu publicznego w mieście powinny być nowoczesne i sprawne tramwaje. – Obecnie istniejąca sieć tramwajowa powinna być uzupełniona o odcinki w ciągu ulic 12-lutego, Królewieckiej kolo Szpitala Wojewódzkiego, Fromborskiej i Alei Odrodzenia a komunikacja miejska powinna mieć charakter uzupełniający – mówi Cezary Balbuza. – Wyłonieni w przetargach przewodnicy powinni dysponować nowoczesnym, ekologicznym taborem w jednolitych barwach – dodaje. Oprócz tego, kandydat podkreśla, że z roku na rok, powinny być dobudowywane w mieście ścieżki rowerowe. 
 
Ostatnim punktem, o którym mówi w swoim programie kandydat na prezydenta Elbląga, Cezary Balbuza jest odbudowa Starego Miasta i promocja. – Świetnym pomysłem na promocję Elbląga byłby międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt zabudowy nadrzecznej Starego Miasta i Wyspy Spichrzów. Odpowiednia oprawa marketingowa tego konkursu stanowiłaby przy okazji dobra promocję miasta zarówno dla turystów jak i inwestorów, co mogłoby wpłynąć na przyspieszenie tempa prac w tej części miasta – podkreśla kandydat EKO. 
 
Pomyłem Cezarego Balbuza jest reklama Elbląga jako jedynego miasta w Polsce, gdzie na Starym Mieście znajdowałyby się czynne mosty zwodzone. Co więcej, kandydat zapowiada chęć zmiany sposobie budowy kamienic na Starym Mieście, tak aby, chociaż od frontu wyglądały jak ich pierwowzory.
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 19

%73.7 %26.3


Galeria / Cezary Balbuza kandydatem EKO na Prezydenta Elbląga ( zdjęć 19 )
Dodano: 2013-06-05 | fot. Ryszard Siwiec
0

Komentarze do artykułu (67)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ CIekawy EL
  Wtorek, 04.06

  Ale czemu jesteście tacy smetni, przciez idziecie do wyborów - nie wierzycie w sukces?

 2. 2
  --2
  ~ R.M.
  Środa, 05.06

  Bardzo dobry kandydat. Mądrze zarządza firmą ŻAK.

 3. 3
  +2
  ~ mieszkaniec.E
  Środa, 05.06

  Najgorszy program wyborczy jaki czytałem.Wyrażny brak pomysłów - najlepiej aby zostało tak jak jest.Całkowita kompromitacja EKO.Panowie z czym do wyborów ?Czas zabrać zabawki i iść do domu.

 4. 4
  --4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 05.06

  Firma Żak jest dotowana chyba w całości z budżetu Urzędu Miasta . Czyli modre zarządzanie polega na mądrym braniu dotacji ? Nie wierze... Co do min Panów to pewnie popsuł im je mój " głupi ryj " bo miało być tak fajnie a tu ktoś z poza układu i taki piękny plan znów bierze w łeb...

 5. 5
  +1
  ~ Gucio
  Środa, 05.06

  Panie Cezary, jestem na tak. Jest Pan jedynym bezpartyjnym kandydatem. Pozostali sa jak puchar przechodni miedzy partiami. Wierze, ze nie pozwli Pan sie sterowac kacykom z warszawy i olsztyna. Glosuje ns Pana takze dlatego, ze podjal Pan walke z retrowersja starowki na rzecz jej upodobnienia do tej pieknej przedwojennej. Moje haslo dla Pana na te wybory to "Elblag zasluguje na swojego Cezara". Trzymam kciuki. Nigdy wiecej partyjniakow w Elblagu!!!

 6. 6
  --2
  ~ ratusz
  Środa, 05.06

  Czy kandydat na prezydenta zakłada że istnieją nielegalne sposoby pozyskiwania inwestora ,a może uważa że inni tak robili ?

 7. 7
  --2
  ~ ratusz
  Środa, 05.06

  Zapomniałem się zapytać czy według kandydatów EKO obecnie pracują w ratuszu amatorzy bez wykształcenia ? To wyjaśniało by obecną kondycję finansową miasta.

 8. 8
  --4
  ~ Jestem ZA
  Środa, 05.06

  Jak EKO dorwie się do władzy to najpierw zwolni wszystkich pracowników UM ,a następnie ogłosi konkurs na wolne etaty .Pracownicy już powinni szukać nowych posad.

 9. 9
  0
  ~ Wyborca Świadomy
  Środa, 05.06

  Chętnie powiem dlaczego najlepszym kandydatem na Prezydenta Elbląga jest Cezary Balbuza w stosunku do reszty kandydatów. 1. Nie był tajnym pracownikiem lub współpracownikiem SB za czasów PRLu! 2. Nie płakał po wyprowadzeniu sztandaru PZPR i nie zdawał nikomu legitymacji tej partii! 3. Nie doprowadził do bankructwa żadnej firmy, w której pracował! 4. Nie pracuje na państwowej posadce! 5.Nie ma zrywów sezonowych zwłaszcza przed wyborami do działań społecznych! 5. Nie brał jeszcze udziału w rządzeniu miastem! 6. Nie ściąga od nikogo programu naprawczego dla Elbląga! 7.Jalo kandydat bezpartyjny nie zabiegał o wsparcie swojej kandydatury na Prezydenta Miasta Elbląga wśród polityków z Warszawki, którzy z tylnego fotela potem mieliby ciągać za sznurki swoje kukiełki pacynki mając na względzie ty

 10. 10
  --5
  ~ EBramis
  Środa, 05.06

  Rozsądne propozycje. Trzeba walczyć aby Elbląg był miastem o znaczeniu regionalnym a nie marginalnym. Popieram

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.