Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Elbląg: Ruszył proces w sprawie śmiertelnego pobicia 43-latka. Ciało mężczyzny znaleziono na ul. Hetmańskiej

20.03.2023, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Ruszył proces w sprawie śmiertelnego pobicia 43-latka. Ciało mężczyzny znaleziono na ul. Hetmańskiej
Fot. Paweł Friedrich

Rozpoczął się proces w sprawie śmiertelnego pobicia 43-latka. Oskarżonymi w tej sprawie są Adam M. i Łukasz Ż. Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Ciało mężczyzny z obrażeniami głowy znaleziono na ul. Hetmańskiej.

 


Przypomnijmy. W 6 sierpnia ubiegłego roku we wczesnych godzinach rannych przy ul. Hetmańskiej znaleziono ciało mężczyzny. 43-latek miał liczne obrażenia, między innymi głowy. Policja początkowo zatrzymała pięć osób (dwóch mężczyzn i trzy kobiety) mogących mieć związek z tą sprawą. Cała grupa wcześniej bawiła się w jednej z elbląskich dyskotek. Przebywała tam również ofiara, która prawdopodobnie wcześniej znała tylko jedną z kobiet. To tam miało dojść do konfliktu, który miał swój tragiczny finał. Ostatecznie zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym postawiono tylko dwóm mężczyznom.

 


Dziś (20 marca) przed Sądem Okręgowy w Elblągu rozpoczął się proces Adama M. i Łukasza Ż. Mężczyźni oskarżenie są o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 43-letniego Patryka. Za ten czyn (z art. 158 § 3 kodeksu karnego) grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Obaj mają już na swoim koncie przestępstwa. Łukasz Ż. był skazywany za kradzieże. Jednak to Adam M., skazany wcześniej na 1,5 roku pozbawienia wolności za użycie przemocy wobec funkcjonariusza publicznego, będzie dodatkowo odpowiadał z art. 64 § 1 kk (recydywa). To oznacza, że grozi mu do 15 lat więzienia.

 

 

Mężczyźni nie przyznają się do zarzucanego im przestępstwa. Łukasz Ż. zaznaczył jednak, że przyznaje się jedynie do udziału w bójce. 

 

Do momentu uderzenia mnie w szyję nie wyprowadziłem żadnych ciosów w kierunku pokrzywdzonego. Nie widziałem, co działo się później, gdy mężczyzna upadł na ziemię. Pokrzywdzony wyzywał mnie cały czas. Próbował wstać z chodnika. Gdy wstałem, podszedłem do niego, machałem mu ręko przy twarzy, żeby go wystraszyć, żeby dał mi spokój, żeby przestał, nie chciał się bić dalej. Uderzyłem go raz z otwartej ręki. (...) Nie słyszałem ze strony pokrzywdzonego odgłosów charczenia lub duszenia się. Gdyby coś wskazywało na to, że pokrzywdzony może nie przeżyć, zostałbym na miejscu i wezwałbym pogotowie. Żałuję udziału w tej bójce. Chciałbym przeprosić całą rodzinę pokrzywdzonego, że w ogóle doszło do takiej sytuacji

 

- Łukasz Ż. podczas dzisiejszej rozprawy odpowiadał jedynie na pytania swojego obrońcy.

 


Podczas dzisiejszej rozprawy przesłuchano część świadków m.in. matkę zmarłego i jego partnerkę życiową (obie kobiety są również oskarżycielkami posiłkowymi w tej sprawie). Kolejny termin wokandy wyznaczono na 24 marca.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Jan
  Poniedziałek, 20.03

  Dwóch recydywistów zabiło człowieka. I grozi im tylko do 10 lat !?

 2. 2
  +2
  ~ Pawel
  Poniedziałek, 20.03

  Oczywiście tam monitoringu nie ma

 3. 3
  0
  ~ Pet
  Poniedziałek, 20.03

  Manista wreszcie patola jebana odaj dlug

 4. 4
  --1
  ~ Pet
  Poniedziałek, 20.03

  Mamusie jebaba zamkniejcie wrescie zlodziejie zabojcy

 5. 5
  +6
  ~ Inna
  Poniedziałek, 20.03

  Wszyscy powinni odpowiadać.Mordercy.

 6. 6
  +2
  ~ Stan
  Wtorek, 21.03

  pet tępa patologio elbląska do podstawówki uczyć sie ortografii.

 7. 7
  +1
  ~ Re
  Wtorek, 21.03

  A co na to Iza z Mam talent.?

 8. 8
  +1
  ~ Pani
  Wtorek, 21.03

  Proszę jak wszystkiego można się dowiedzieć z komentarzy .Mądry mąż oraz ojciec dzieci po dyskotece powinien iść do domu a nie zaczepiać ludzi i szukać zaczepki zenada

 9. 9
  +1
  ~ Arc
  Środa, 22.03

  Zaczyna się od tego: https://wprawo.pl/grupa-ukrainskich-mlokosow-zneca-sie-nad-mlodym-polakiem-czy-sprawa-zajmie-sie-mainstream-wideo/ A kończy jak w artykule. Ostatnio była nagonka medialna nad młodocianymi, którzy znęcali się nad swoja ofiara m.in. poprzez kazanie czyszczenia sobie butów. Czemu w tej sprawie z linka jest cisza?! Bo agresorami i napastnikami są ukraińcy?!

 10. 10
  0
  ~ Olek
  Poniedziałek, 26.06

  Polska sprawiedliwość po roku odsiadki jebani dellbioe jesteście kurwa zerem jebanym przez cały naród zajebaliscie człowieka i odwiedzicie rok czasu śmiechu warte zajmą się wami jak wyjdziecie pierdolone patusy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0901460647583