Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Dożywocie dla zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza

16.03.2023, 11:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dożywocie dla zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Stefan Wilmont, zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, został skazany na karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok zapadł ponad cztery lata po dokonaniu zabójstwa.

 

Przypomnijmy. W styczniu 2019 roku podczas koncertu WOŚP Stefan Wilmont (sąd zgodził się na publikację danych i wizerunku sprawcy) wtargnął na scenę z nożem i śmiertelnie ranił prezydenta Gdańska.

 

Dziś (16 marca) oskarżony został uznanym winnym zabójstwa Pawła Adamowicza, a także ataku i gróźb wobec konferansjera, za co otrzymał karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności. Według sądu, Wilmont powinien wyrok odbywać w warunkach terapeutycznych. Skazany może się ubiegać o warunkowe zwolnienie po 40 latach pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny

 

- Stefan Wilmont popełnił zbrodnię bez precedensu w historii Polski - powiedziała przewodnicząca składu orzekającego Aleksandra Kaczmarek i podkreśliła, że zabójstwo prezydenta odbyło się na oczach tysięcy widzów i publiczności podczas imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Sąd nie przyznał zadośćuczynienia najbliższym Pawła Adamowicza, o co wnioskowała prokuratura. Zwolnił natomiast Wilmonta z kosztów procesu. 

 

Źródło: RMF24.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Janos
  Czwartek, 16.03

  Sroga kara. Ale nic dziwnego zabił świętego PO. A sędziowie są w większości PO.

 2. 2
  --1
  ~ Złoty bączek
  Czwartek, 16.03

  A jaka kara dla organizatora czyli WOŚP? W końcu to oni dopuścili, że sprawca wszed ł na scenę, a mimo to w temacie cisza. Niedawno chciano - i słusznie! - skazywać organizatorów Marszu Niepodległości, jako winnych zamieszek na marszach, więc czemu z WOŚP służby tak się czają? Albo przyjmujemy, że orgazinatorzy są odpowiedizalni albo nie.

 3. 3
  --4
  ~ elblązanin
  Czwartek, 16.03

  Owsiak dozywocie!!! to jego firma nie zabezpieczyła spotkania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +6
  ~ Kek
  Czwartek, 16.03

  @Zloty Bączek @elblazanin - Scenę zabezpieczała prywatna firma ochroniarska, to nie jest firma Owsiaka. To że zawiniła osoba z ochrony i że napastnik wszedł na scenę to wina Owsiaka i WOŚP? Użyjcie mózgu...

 5. 5
  --4
  ~ Zrozumcie
  Czwartek, 16.03

  Ani to elblazanin ani rodzina. Co to nas obchodzi.

 6. 6
  --1
  ~ Złoty bączek
  Czwartek, 16.03

  @Kek Czyli jak na Marszu Niepodległości wrzucono racę do mieszkania jakichś tam tęczoywych patusów to też nie jest wina organizatorów Marszu, lecz firmy ochrniajacej Marsz?

 7. 7
  +1
  ~ Zaduzy wyrok inni zabijają i dostaja po 12 lat tu sprawa polityczna
  Czwartek, 16.03

  Joga

 8. 8
  +3
  ~ Zaduzy wyrok inni zabijają i dostaja po 12 lat tu sprawa polityczna
  Czwartek, 16.03

  Joga

 9. 9
  --1
  ~ Kek
  Czwartek, 16.03

  @Złoty bączek, to było mieszkanie prywatne starszej osoby, a nie tęczowych patusów. Tu winę ponosi naziol bąkiewicz i jego chołota, bo oni na takuch marszach idą aby robić zadymę.

 10. 10
  +3
  ~ Arc
  Czwartek, 16.03

  haha Kek i tu po raz kolejny najlepiej wyszła "moralność Kalego" - jak Kali ukraść krowe to źle ale jak Kalemu ukradli to dobrze wg lewactwa Ps. w sprawie adamowicza, zawinili jeszcze urzędasy z Zielenii Miejskiej, którzy niezgodnie z prawem zaakceptowali zły wniosek WOŚP (ale to też PO, więc sprawe umorzono).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3073120117188