Wtorek, 5.07.2022, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Kierowca ciężarówki skazany za brawurową jazdę. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i doprowadził do kolizji

23.08.2021, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kierowca ciężarówki skazany za brawurową jazdę. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i doprowadził do kolizji

30-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie.

Kierowca dafa na trasie Elbląg - Malbork wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej. Jadący z naprzeciwka kierujący oplem musiał uciekać na pobocze. Mniej szczęścia miał kierowca volkswagena. Jego samochód miał kolizję z ciężarówką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skazany ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na rok i dostał 3 000 zł grzywny. Ma także pokryć koszty sądowe.
 

Zdarzenie miało miejsce 19 grudnia 2020 r. na trasie K22 pod Elblągiem. 30-letni mężczyzna jechał ciężarowym dafem z naczepą. Na łuku drogi i na podwójnej linii ciągłej zaczął wyprzedzać dwa samochody osobowe. Jadący z naprzeciwka kierowca opla musiał uciekać na pobocze. Mniej szczęścia miał kierujący volkswagenem. Jego samochód miał kolizję z ciężarówką. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Skazany otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na rok i dostał 3 000 zł grzywny. Musi także pokryć koszty sądowe.
 

Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe.
 

Jakub Sawicki
zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kierowca
  Poniedziałek, 23.08

  W Elblągu nagminnie kierowcy komunikacji miejskiej nie używają kierunkowskazów podczas wjazdu na przystanek. A najgorzej jest gdy nie włączają kierunkowskazu podczas wyjazdu z zatoki - w sobotę musiałem "uciekać" na drugi pas aby uniknąć kolizji.

 2. 2
  +2
  ~ yyy
  Wtorek, 24.08

  Może ten rok na bezrobociu ostudzi rajdowe zapędy. A kara i tak jest za niska. To powinno podlegać pod usiłowanie zabójstwa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92930793762207