Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

19.02.2021, 09:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Uprzejmie informujemy, że w związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 22-28 lutego 2021r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. W preambule do ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz.U. Nr 59, poz. 517) ustawodawca wskazał na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia.

 

Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne udzielane w ciągu „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w różnych lokalizacjach, w tym w sądach okręgu elbląskiego. W Sądzie Okręgowym w Elblągu osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad w dniach od 22 do 26 lutego, tj. od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00, zarówno telefonicznie pod numerami 55 629-09-70 lub 55 629-09-71, jak i bezpośrednio w Biurach Obsługi Interesanta Sądu Okręgowego w Elblągu przy Placu Konstytucji 1 i przy ul. Płk. Dąbka 21 (na parterze budynków). W sądach rejonowych okręgu elbląskiego porady udzielane będą dodatkowo przez kuratorów sądowych. Szczegóły dotyczące dyżurów będą dostępne na stronach internetowych poszczególnych sądów.

 

Osoby potrzebujące porady mogą także zgłaszać się do podmiotów świadczących pomoc finansowaną ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Pełna lista tego rodzaju podmiotów z danymi kontaktowymi została zamieszczona pod adresem https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/. W Elblągu takim podmiotem jest Okręgowy Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym (Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 17/101, tel. 55 642 44 25, kom. 662 171 076 dyżur całodobowy 7 dni w tygodniu).

 

 Tomasz Koronowski

rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Pokrzywdzony
  Piątek, 19.02

  A co mają zrobić osoby pokrzywdzone przez sprawiedliwy SĄD też udzielona zostanie im pomoc prawna ?

 2. 2
  0
  ~ wierna prokuratorowi
  Piątek, 19.02

  Sędzina Elbląska mająca głęboko dowody materialne też wypłaci odszkodowania za woluntaryzm i popieranie kolesiostwa miejscowego?

 3. 3
  +2
  ~ Kryspin
  Piątek, 19.02

  Szlachetna akcja - "monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych", ale minister sprawiedliwości i tak bez skrepowania i żadnej odpowiedzialności wydaje miliony z Funduszu Sprawiedliwości, a to na medialne pseudo akcje Rydzyka, a to na zakup izraelskiego programu szpiegującego "Pegazus". A my tu mówimy o monitorowaniu, zwracaniu uwago na potrzeby poszkodowanych... Akcja dla pozoru. Śmiech na sali.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.