Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Elbląg: Najpierw były kwiaty i miłosne sms-y, później groźby. Ruszył proces stalkera

05.12.2017, 14:05:44 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Najpierw były kwiaty i miłosne sms-y, później groźby. Ruszył proces stalkera
Fot. Ryszard Biel

65-letni rolnik zakochał się w młodej ekspedientce z jednego z elbląskich sklepów spożywczych. Przynosił kwiaty, zdobył jej numer telefonu i słał miłosne sms-y. Gdy kobieta odrzuciła jego zaloty, pojawiły się groźby. Ostatecznie to "uczucie" doprowadziło go na ławę oskarżonych.

Mężczyźnie postawiono zarzut stalkingu. Dzisiaj (5 grudnia) w Sądzie Rejonowym w Elblągu ruszył jego proces. Obrońca oskarżonego 65-latka wniósł o przeprowadzenie mediacji między stronami. Do wniosku przychyliła się poszkodowana. W związku z tym sędzia postanowił przekazać sprawę do Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej i powołać mediatora. Termin zakończenia postępowania mediacyjnego wyznaczył na 30 stycznia. Kolejna rozprawa, na której już będzie wiadomo, czy strony dojdą do ugody, odbędzie się 6 lutego.

Mój klient nie przyznaje się do winy. Obie strony wyraziły zgodę na mediacje, może uda się je pojednać i do tego procesu w ogóle nie dojdzie. Na tę chwilę więcej nie mogę dodać

- mówił mecenas Mariusz Mazur, obrońca oskarżonego.

Początek wydarzeń, który doprowadziły 65-letniego rolnika z podelbląskiej miejscowości, na salę sądową miał miejsce w 2014 roku. Pani Anna pracowała wtedy jednym z elbląskich sklepów spożywczych w centrum Elbląga.

65-latek robił u niej zakupy. Przychodził regularnie i „zagadywał”. Bywał coraz częściej i stawał się jeszcze bardziej natarczywy. Przynosił kwiaty, zdobył jej numer telefonu i słał miłosne sms-y. Z miesiąca na miesiąc, jego chęci rosły. Ustalił sobie miejsce zamieszkania ofiary. Przyjeżdżał pod budynek i wyczekiwał na moment, kiedy kobieta wychodziła z psem. Wówczas składał propozycje spotkań, „bombardował” kwiatami i komplementami. Pokrzywdzona zmieniła nawet miejsce pracy, żeby nie spotykać mężczyzny. To jednak nie pomogło. „Zakochany” rolnik ustalił sobie również miejsce zamieszkania jej rodziców. Tam również jeździł. Krok po kroku próbował zbudować historię wspólnego związku. Nic takiego nie miało miejsca. Nigdy nie dawała mu odczuć, że chce się z nim spotkać. Co więcej, gdy mu odmówiła zaczęły się problemy. Dostawała sms-y z pogróżkami i deklaracje, co będzie w przypadku odrzucenia. Te deklaracje to groźby śmierci

- informował Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Kobieta przez długi czas nagabywana przez niechcianego "zalotnika" w końcu się przestraszyła i o całej sytuacji powiadomiła policję. W styczniu tego roku pokrzywdzona złożyła zeznania, które obciążyły 65-latka. Mężczyzna został zatrzymany w Walentynki. Usłyszał zarzut stalkingu i uporczywego nękania. Grozi mu za to kara do 3 lat więzienia.

Nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Śledczy sprawdzili bilingi telefoniczne, przesłuchali świadków i zrobili tzw. okazania. Wszyscy bez wahania rozpoznali mężczyznę, który chodził za pokrzywdzoną. Dla dobra jej samej śledczy złożyli do sądu wniosek o odizolowanie sprawcy od ofiary. Sąd Rejonowy w Elblągu przychylił się do wniosku i aresztował go na miesiąc. 65-latek nie był wcześniej karany za podobne czyny

- dodaje Jakub Sawicki.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ oo
  Wtorek, 05.12

  Trzech pełnomocników ???

 2. 2
  --1
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Wtorek, 05.12

  Cóż za miłosna historia! Rolnik i ekspedientka ha!

 3. 3
  +2
  ~ mizia
  Wtorek, 05.12

  A co ci tak do śmiechu rebeca?

 4. 4
  --2
  ~ Maczeta.
  Wtorek, 05.12

  Cenzura ,gdzie mój wpis był kilka godzin i wyparował???????

 5. 5
  +3
  ~ Aga
  Środa, 06.12

  Miłość rozum mu na stare lata odebrała...

 6. 6
  --1
  ~ KMiCW
  Środa, 06.12

  Rzeczywiscie młoda.Ja pitole 40 dychy. małolata.Podejrzewam ze z poczatku miała z tego dzika polew, a pózniej pełne majtasy ze strachu.Dlatego czym predzej na policje brykneła.

 7. 7
  +1
  ~ wasyl
  Środa, 06.12

  a moim zdaniem to pewnie tej pani na początku to pasowało, ale może później za mało dawał prezentów i fora z dwora

 8. 8
  --1
  ~ współczująca
  Czwartek, 07.12

  Ten pan adwokat lubi bronić tego typu przestępców.... Współczuję kobiecie ogromnie. Proszę siętrzymać! Nie wiem, po co"mediacje"?! Jest przestępstwo,powinna być kara,a nie żadne mediacje! Mediacje są w małżeństwie! Sędzia też się ostatnio nie popisuje :/ Szkoda,bo mógłby dawać przykład.

 9. 9
  --1
  ~ Benio
  Czwartek, 07.12

  Jaki zakochany? Kochankę chciał mieć. Przecież ma żonę i córkę. Tego nie napisaliście?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1315979957581